Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bizim bugünkü hikayemiz :( [Yaşam]

Konular
12
Reaksiyonlar
0
Mustafa 9 yasına girdi 8 eylülde. bu güne dek gecen süre bizden cok seyler alıp götürdü maalesef.su an destekle yürüyebiliyor ama cok zorlanıyor ve sadece ev icersinde.Dısarda tekerlekli sandalye kullanmaya basladık..Ve 46 kg ye ulastık.kilomuzun cok fazla oldugunu biliyorum ancak bizim hareketsiliğimiz,mustafanın istahı ve ailemizin genetik olarak kiloya yatkın olusu bu faktörü maalesef tetikliyor ve ben cılgınca caba sarfetsem de bunun üstesinden gelemiyorum.Miktarını sınırlayamıyorum yiyeceklerinin ama evde sürekli dogal ve saglıklı yemekler yapma gayretindeyim.Bizde patates kızartmaları vs oldukca büyük bir lüx oldu anlayacagınız.genelde,haslama tarzı protegin,ızgara ya da sebze yemeklerine agırlık veriyorum ve diger yazılarımda da belirttiğim gibi %100 dogal beslenmesine cok fazla gayret ediyorum.Biliyorsunuz reiki ve masaj konusuna daha önce deginmistim.Bunu hic aksatmıyoruz.dogal yaglarla masajımıza hastalıgımızı ögrendiğimiz günden beri devam ediyoruz.Bunun faydalarını ,br mucize olarak degerlendirerek gördüğümüzü söyledi dr umuz.Onca kilosuna ragmen hala ayakta olusumuzu,kaslarımızda hic bir kısalma olmamasını,tabanlarının tam olarak yere basmasını,ayak seklinde henüz hic bir deformasyon olmaması(cok hafif bir ice dönüklük var,bu normal obezit cocuklarda da olurmus denge kurmak acısından)ve eklemlerimizde hic bir sertlesme olmamasını mucize diyerek degerlendirdi..En son 2 ay önce gitmistik kontrole.Ekim 2005 de.Ancak bu 2 ay bile bizden bir seyler alıp götürmeye yetti.En son gözlemlediğim,kol kaslarımızın gittikce gücden düsmesi.sag kolunu rahat kaldırsa da sol kolunu basından destek alarak yukarıya kaldırabiliyor su anda.ve öne dogru uzatırken cok zorlanıyor.kendi basına adım atma olayımız tümüyle bitti.Sadece ben denge kurdurursam desteksiz dikilebiliyor.Yürüme seklimiz ben arkasına gecerek,kollarının altından destek olup,yükünün yarısını da alarak saglanabiliyor ancak....
Hastalıgımız duchenne tipi kas distrofisi

Bizim bu günkü hikayemiz:(
Bundan sonraki hikayemizde neler yazacagımı ben de cok merak ediyorum....Gönül istiyor ki,Hastalıgımızın tedavisi tez vakitte bulunsun ve bundan sonraki hikayelerimiz cocuklarımızdaki hareket artıslarını konu alsın.....Mustafa bu gün su kadar adım attı,Mustafa bu gün merdiven cıkmayı basardı gibi cümleler icersin..........İNSALLAH.........
Duchenneye savas actık.7 kollu canavara 9 koldan saldırdık.amacım hazırladıgımız siteyi bir cok kisiye tanıtarak ve bu hastalıkla savasanlara ulasarak umut olmak,umudumun tükendiği yerde de onlardan umut almak.

www.duchenne.aileniz.com

Diğer iletilerinizden de "Mustafa'nın Hikâyesi"ni izlemeye çalışıyorum.. Paylaştığınız için teşekkür ederim..

Çok çok çok geçmiş olsun der, daha sağlıklı günler dilerim.

Benim tek önerim; düzenli kültür-fizik egzersizleri, olacak..

Hatta mümkünse bu egzersizleri zaman zaman suyun içerisinde yapması.

Tabii bir fizyoterapiste danışılarak!..

Mustafa'ya kocaman öpücükler.. :wink:

Re: [Yaşadıklarım] Bizim bu günkü hikayemiz:(

mustafanın annesi' Alıntı:
[size=4]Bundan sonraki hikayemizde neler yazacagımı ben de cok merak ediyorum....Gönül istiyor ki,Hastalıgımızın tedavisi tez vakitte bulunsun ve bundan sonraki hikayelerimiz cocuklarımızdaki hareket artıslarını konu alsın.....Mustafa bu gün su kadar adım attı,Mustafa bu gün merdiven cıkmayı basardı gibi cümleler icersin..........İNSALLAH........[/size]

Merhaba yazcaklarınızı
Mustafa'nın ve tabii sizin yaşadıklarınızı ben de merakla bekliyor olacağım.
Dilerim sizinde belirttiğiniz gibi adımlarının günbe gün artmış olduğunu okuruz satırlarınızdan.
Sevgiler...

Merhabalar

İyi haberlerinize inşallah hepimiz şahit olabiliriz. Kalbim Mustafayla birlikte atıyor inanın. Bizler de geçirdik çünkü o aşamaları. Ben de süt, peynir ve yoğurda önem vermenizi tavsiye edeceğim.

Size sabır, küçük Mustafaya şifa diliyorum....

Ben de merakla bekleyeceğim yaşadıklarınızı yazmanızı.

Elbette yaşımım(ız)da mucize ya da güzellikler olmayacak hep; ama beklentileri ve elim(iz)dekileri en iyi değerlendirdiğim(iz)i görmek bana her zaman mutluluk ve güç vermiştir...

hastalıgı ögrendiğimiz günden beri cılgınca bir arayısın ve mücadelenin icindeyim.ne duyarsam uyguluyorum.Su masajlarını da hic ihmal etmiyorum,fizyoterapi hareketlerini de.Ama böyle iste...Bu arada diger hastaları da izliyorum.Ne yaparsanız yapın,hastalık rotasını hic degistirmiyor maalesef.Belki biraz daha gec..Ama cizilen rota aynen takip ediliyor...

Bu gün sinemaya götürdük Mustafayı.hababam sınıfı 3bucuk.Cok sevindi,cok mutlu oldu.Tekerlekli sandalyesinde.O mutluluk icinde bacak arası(kasıgı)yanık gibi su toplamıs:(Hic sesini cıkarmadı.Hic mi canı yanmadı?Az önce seslendi ve gösterdi bana.Yanık kremi sürdüm bacagına.Ama benim yüregime sürecek bir sey bulamadım.O inanılmaz yanıyor:(

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...HEPİNİZİN.EN İCTEN SEVGİLERİMLE...

Bacım,

"Acı çekilir ve aşılır." Mustafa bu yaşta tanışmış acılarla.. İlerde mutlaka ve mutlaka daha güçlü olarak aşacaktır, acıları. Bundan emin olun..

Asıl siz kendinize dikkat edin! Çünkü; belli bir yaşa kadar, desteğinize ihtiyacı var.. Acılarına üzülmekten çok mutluluğuna sevinin. Ve bunu da belli edin kendisine.. En güzel sinema filminden daha çok işe yarayacaktır, inanın!

Ben de bayramınızı kutlarım. Mustafa'ya da kocaman öpücükler.. :wink:

mrb

Hepimiz kendimizce çektiğimiz acılarla büyüdük olgunlaştık. Sizinde çektiğiniz bu sıkıntı ve acı gücünüze güç katacak inşallah. Gördüğüm kadarıyla çok güçlü bir annesiniz! Mustafa'nın arkasında bir dağ gibi! Elbetteki sarsıntılar yaşayacaksınız ama her zaman ayakta kalacaksınız. Hayat acımasız ve zalim gelebilir, rotasını ayarlamak size düşer. Ya üzüntülerine yenilip batacaksınız , ya da fırtınalar içinde sağ sağlim karaya çıkacaksınız!
Mustafa'nın güzel haberleriniz almak dileğiyle...

merhaba

Allah'tan acil şifalar diliyorum... güçlü olun inş.

Üst Alt