Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bisiklet sürmeyi nasıl öğrenebilirim? İlaçlardan biraz denge sorunu yaşıyorum

ahmet311

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Ben pedal cevirmeden kenimi ittirip dengede durmaya calisiyorum ama duramiyorum risperdal ve akineton kullaniyorum bu ilaclar dengeyi etkilermi 26 yasimdayim ilk defa bisiklet surmeyi ogrenecegim

İlaçları bilemiyorum ama sağlıklı kişiler bile hiç binmedi ise denge kurmada problem yaşayabilir bunlar olağan durumlar. Ben liseden sonra (20 senesi var) memlekette can sıkıntısından bisiklet kiralayıp gezeyim dedim. Dengeden ziyade birinci pedalı çeviririken 2. pedalı çevirmekte zorlandım. Sonra bir şekilde alıştım sürdüm ama bu seferde sele çok rahatsız ettiği için bıraktım yerine. Tavsiyem çim alanda sürersen asfalt betonda daha rahat ederin. Çimde düşsen de betondaki kadar yaralanma olmaz.

dumene yanı tutacaklara abanmadan sıkı ama agırlık vermeden kullan
dumene yuklenırsen dusersın
ayakların tetıkte dursun yalpalayınca hemen ayanı ındırerek yere basarak dengenı sagla
ılk zamanlarda surat yapma
kulaklardan oturu benımde denge sorunum var ama cok ıddıalı degıl kararında bınmek lazım

GRAHAM BELL

Ellerim kizariyor ve agriyor dumeni sıkıyom istemsizce demekki yukleniyom bu sorunu cozmem lazim panik yapiyom yorum icin tesekkurler

ahmet311
gec degılkı:)sebat et bırakma bak olacak
bırde dumenı duzgun tut
cok ıyı bırsey bısıklet bınmek

İlk defa biniliyorsa normaldir. Bisiklet sürenlere tavsiyem; oturduğunuzda ayağınızla pedalı en aşağıya ittiğinizde bacaklarınız düz olabilmeli. Aksi halde dizleriniz ağrır, uzun süre kullanımda dizinizi sakatlaya da bilirsiniz. Oysa bisikleti ne kadar sürerseniz sürün diziniz ağrımaz, ağrıyorsa yanlışınız vardır.

Yeni öğrenenler öğrenene kadar buna dikkat etmeyebilir. Öğrenene kadar ayağınız yere değecek kadar seleyi indirebilirsiniz.

Bende ona uzuluyom ailede önermedi cocukken kaldi oyle
Aile önermez çocuğun içinde istek varsa çocuk kendi ister. 12 yaşımda alındı istememe rağmen o zamana kadar komşunun bisikletinde öğrendim. Ben bisiklete binmeyi bilmeme rağmen araya çok uzun süre girdiği için zorlandım ama sonra alıştım sürdüm. Pedalı çevirince hafif yüklenerek basın bisiklet mesafe gidince diğer ayağı atmaya zaman olsun. Bende düşme olmadı refleksle diğer ayağımı anında yere koymuştum. Deneme yapmadan öğrenemezsiniz. Çimde sürün düşseniz fazla yaranız olmaz.

Ellerim kizariyor ve agriyor dumeni sıkıyom istemsizce

Mümkünse şiddetle tavsiye ediyorum kask, dizlik ve bileklik kullanın. Bunda utanılacak bir şey yok. Denge sorunu yaşıyorsanız bunları takmak zorundasınız, düşmeden bisiklet sürmek öğrenilmez kaldı ki sizin işiniz i̇ki kat zor.

2 tekerlekli her şey ekstra dikkat ve konsantrasyon gerektirir, Allah korusun en ufak bir dikkatsizlik ciddi sorunlar yaratır. En güzel örnek benim.

Mutlaka trafiğe kapalı bir alanda gerekli önlemleri alarak alıştırma yapın.

Ben de hem yetişkin 2 teker bisiklet hem de pinokyo tipi eski küçük bisiklet var.

Kalp yetmezliğim nedeni ile hem nefes sıkışması hem de ilaçlardan denge sorunu yaşadığım için 3 tekerlekli elektiriksiz normal 7 vitesli cargo bisikleti aldım ve çok rahat ettim.

Hem düşme tehlikesi yok hem de yorulunca rahatlıkla sandalyede oturur gibi oturup dinleniyorum. Üstelik arka ve ön sepetleri ile de hiç elimde taşımadan her alışverişimi yapıp eve geliyorum. Çok rahat oldu.

Denge probleminiz varsa kullanmanızı tavsiye etmem. Allah muhafaza trafikte bir kaza falan geçirebilirsiniz.

O da emin değil, olabilir mi diye soruyor. İlk defa bindiği için normaldir, denge sorunu olsaydı başka şekilde de emaresini görürdü. O nedenle muhtelen denge sorunu yok onun. Bisiklete ilk defa binen herkesin yaşadığı sorundur bu. Küçükken binmemesi, büyüyünce binmesi onun işini daha da zorlaştırıyor. Küçüklerin öğrenmesi daha kolay oluyor.

Gercekten guzelmis bende bu gidisle aynisini alirim diye dusunuyorum

Rampadan aşağı kendinizi bırakın pedal atmanıza gerek kalmadan konsantre olabilirsiniz.

ilginç öneriler gelmiş.
denge problemi yaşayan engelli bıreyler tricycle yani 3 tekerlekli bisiklet kullanırlar. paralimpik oyunlardada bu klasman mevcut şu vıdeo fıkır verir

Üst Alt