Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Birinci dereceden vergi indirimi emekli maaşını yükseltir mi?

eser37

Üye
Konular
62
Reaksiyonlar
0
%90 engelli raporum ve 3600 günü doldurarak SSK'ya emeklilik dilekçemi vererek başvurdum 6 ay oldu başvuru alıp beklemekteyim vergi indirimi mi verdim %90 raporum var SSK'ya ben emekli olursam ne kadar emekli maaşı alırım ve vergi indirimi emekli maaşını etkiler mi teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
6 aydır hala tamamlanmadı m emekli başvurun ?

Vallahi emeklilik tesis numarası falan verilmiş emeklilik aylığı bağlandı diyor ama kaç para aldığım belli değil daha cuma günü baktım yeni sayfa açılmıştı işte

Emeklilik

Bildiğim 7500 en düşük maas

eser37

Vergi indirim derecesi ile emekli maaşının hesaplanması arasında hiç bir ilgi yok. %40 da 99 da aynı maaşı alır. Tek farkla, kişi malulen emekli oluyorsa ve başka birinin sürekli bakımına muhtaç olma hali de söz konusu ise, o zaman maaşı %10 arttırılır.
Ama zaten artık çalışırken sigorta primi asgari ücretin 3 katından fazla değil idiyse, herkes en alttan maaş alıyor, 7500 tl.

Üst Alt