Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Birden çok hastalığım var. İş bulmak için rapor alabilir miyim?

tarikarkun

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar selamlar aranıza yeni üye olarak katıldım.Ben konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama benim sıkıntılarım yıllardır düzelmiyor çok yoğun doktora gidiyorum bazen günde 2-3 kez acile gittiğim oluyor.Göğüs hastalıklarında yıllardır astım,astım karma,alerjik rinit,alerjik astım,göğüs ağrısı tanımlıyor doktorlar.

-tespit edilen sol ayak alt kısımda sürekli venöz yetmezlik seviye 4 iç varis teşhisi konuldu bacaklarım neredeyse tutmayacak kadar güçsüzleşiyor ve iki ayak bileklerim dize kadar çok şişiyor.Devamlı kramp girip morarıp kalıyor bacaklarımın ikisindede Bu sebeple kalp damar cerrahisi Ağır iş yapamaz uzun süre ayakta kalamaz raporu verdi ve tabi buna mütakip işten çıkarıldım.
-Anormal kilo alışım var diyetler fayda etmiyor ve şeker tahlillerim yüklemede 90-118-71 şeklinde ilaçlar fayda etmedi
şuanda 124 kiloyum 182 boy
-Oturduğum yerde bile astım krizlerim başlıyor yoğun göğüs sırt ağrısı ataklar halinde nefes darlıkları ve ağır astım belirtileri var.6-7 yıldır tedavi görüyorum ancak ilaçlar artık fayda etmez oldu.
-Bel fıtığı başlangıcı var(ancak bacaklarımın tutmama sebebiin başında bu gelebilirmiş oturduğum yerden zorlanarak kalkıyorum 10kg lık çocuğumu bile kucağımda taşıyamaz haldeyim)
-göbek deliği kısmında fıtıklaşma var dışa doğru.
-Eforda ve efordan sonra kollarım bacaklarım güçsüzlük çekiyorum.Sebebi bulunamıyor
-İrratbl barsak sendromu teşhisi var
-Psikiyatr doktorlarınada gittim ancak verdikleri ilaçlar bende uyku haricinde hiç bir faydası olmadı psikolojik sıkıntı değil gibi.
Şuanda iş bulamıyorum kimse bu hastalıklarla işe kabul etmiyor 1 senedir işsizim ve hastalıklarla başedemez hale geldim.Sağlıkçı bir arkadaşım bu kadar sorun ve ciddi problemler yaşaman durumunda heyet raporuyla bir engel seviyene baktır diye bilgi verdi ben bu kronik hastalıklarla rapor alabilirmiyim heyetten.

BU rahatsızlıkalrınız ile heyete girebilirsiniz heyettende yüksek bir oranda engelli raporu alacağınıza inanıyorum bu rapor ile iş başvurusu ve zaman geçirmeden başlarsanız belkide bu engelli memur sınavına başvuru yapabilirsiniz ne kadar priminiz var var bilmiyorum ne zaman işe girdiğinizi bilmiyorum ama erken emeklilik avantaşınız olabilir engelli raporunu almak çalışamıyor iseniz ve bu şartlarda işe alan yok ise ekps yolu ile tavsiye ederim. belki engelli aylığı alma hakkınızda olabilir geçmiş olsun dilerim şifa versin rabbim

2008 sgk girişliyim malesef iş bulmakta çok zorluk çektim tecrübesizlikten bende önüme gelen işlere girmeye başladıkça bu sorunlar çıkmaya başladı en son işyerim varis çıktığı için çıkardı ama tazminat v.s haklarımı alabilmek için başka sebep gösterdiler öyle çıkardılar primimde az 1200 gün kadar var.Öyleki artık ev ecza deposuna döndü ve artık hiç birinden fayda görmüüyorum kilomda aldı başını gitti zayıflayamıyorum zaten hareket etmek bile ızdırap oldu.

ozaman direk sgk ya malulen emeklilikte talebinde bulunun 1200 gününüz varmış 1800 gün olması gerekiyor ama bir kasç ay daha sigortalı olarak görünebilseniz askerlik borçlanması falan yapardınız kabul olunca

sgk yı aradım işkur a yönlendirdi orası formla hastahaneye dedi.işkura gittim biz öyle birşey yapmıyoruz direk hastahaneye gidin denildi hastahaneye gittim en erken 25.02.2015 tarihinde telefonla arayın randevu günü verelim dediler bu iş uzun sürecek galiba...
Maluleni geçtim beni bu şekilde idare edebilecek bir iş bulsam onada razıyım madi sıkıntıdan dolayı yuvam dağılmak üzere artık son çare olarak bu rapora kaldım bu sorunlarıma rapor verirde bi işe güce sarılabilirsem ne mutlu yoksa akşam haberlerinde beni görme ihtimaliniz yüksek 9 senedir çekiyorum bu sıkıntıları ama olsunda gerekirse gene alakam olmayan işlerde çalışmaya gayret ederim tabi bu astım krzileri ve ibs rahat verirse

sen sgk ya gidip iş için değil malulen emeklilik için başvurmak istiyorum deyeceksin onlar seni hastaneye sevk edecek iş dersen olmaz tabiki iş kura sevk eder senin diyeceğin sgk gidip malulen emeklilik başvurusu yapmak istiyorum olacak

malülen emeklilik için ilk önce rapor almam gerekmiyor mu? Birde ben malulen emeklilik şartlarını taşıyıp taşımadığımı bilmiyorum

hayırrrrr malulen emeklilik için sgk kanalı ile hst gitmek gerekiyor ve buna sgk nın sağlık kurulu karar verecek

hilal72

tamam sgk yı aradım 1800 gün prim %60 ın üzerinde iş göremez raporu ve başkasının bakımına ihtiyaç duyuluyorsa malülen emeklilik gündeme gelir %60 ın altında ise engellilik raporlanıp vergi muafiyeti ve bazı haklara sahip olunabileceğini söylediler perşembe günü 182 den randevu alınıp heyet muayenesi için gün verilecekmiş.
Bu rapor ve sonuçlar ne kadar sürüyor?Şimdi her doktor tahlil ve mr ultrason için gün verecek galiba

burada doktorlar rapor vermemek için elinen geleni yapıyor iç varis var ameliyatı mümkün değil ancak pıhtı atarsa o zaman rapora girer yoksa evet hastasınız ama engelli statüsüne girmez dediler göğüs hasalıkları ağır geçen alerjik astım ve nefes darlığına hafif seviyede diye yazmış kalp sağlam dedi ama kalp sorunlarım var tahlillerde bişey çıkmıyormuş kbb sağlam dedi göz doktoru görüyormusun bir sıkıntı var mı dedi bende yok dedim teste aldı sol gözde sorun çıktı ama genede sağlam dedi gönderdi diğerleri bişeyler karaladılar ama benim şu halimi kimse takmadı gibi geldi raporu vermemek için mücadele veriyorlar bence sanki ben keyfime gidiyorum ayaklarım şiş el parmaklarım şiş varis bel fıtığı göbek fıtığı var şimdi ise diyafram kası problemi çıktı ama bu kas rapra tabi değilmiş ölünce rapor verebiliyorlar mı acaba? Rapora itiraz etsem maddi durumum yok artık ki peşinde koşturabileyim hastalıktan kıvranıyoruz ama doktorlar inanmamak için nasıl çaba veriyorlar.İtiraz etsem sizce ne kadar sürede tekrar sonuç alırım.

yıllardır İBS(irritabl barsak sendromu) sorunu yaşıyorum
yıllardır göğüs ağrısı nefes darlığı astım atakları yaşıyorum
yıllardır bacak ağrıları krampları bacaklarda güçsüzlük ve sancılar yaşıyorum
ayaklarım ayak bileklerim şişliği hiç inmiyor
düşük şeker sorunu yaşıyorum
Bel fıtığı Göbek fıtığım var
yiyecekler dahil kimyasallara tozlara kokulara yoğun alerjim var
şimdide Diyafram kası hastalığım çıktı bu hastalıklar psikolojimi bozdu panik atak oldum ama doktorlar bana sağlam diyor.

Üst Alt