Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Birde tek gözlüden hikaye [O An]

dijicetin

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ben Daha bu siteye yeni üye oldum ve aşağıda kendimce özürümü tarif etmeye çalışacağım.

daha 18 yaşındayım, ailem köyde çiftçilikle uğraşan sıradan bir aile, ben kafamda binbir hayal....

olaylara belkide bir hafta öncesinden başlamak isterim, içimde öyle bir his varki kalbim yerinden oynayacak, sanki birşeyler olacak ta benim haberim yok, moralim bozuk belkide bilirsiniz aptala malum olur derler ya öyle bir şey neyse ormanda kış için yakacak hazırlamaya gittik annem ben ve babamla beraber odun kırıyoruz, ben ayağımla yerde duran ağacın bir dalına basmışım, annem bana olum o dala basma demiş ama benim zaten hiç bir haberim yok, sanki bu sahne önceden hazırlanmış ama sahnede ben varım, nasıl olduysa bastığım dal birden koptu ve yerden kopan parça birden havaya kalktı ve benim sol gözüme çarptı. oda ne birden dünyam kararmıştı. elimle yüzümü kapattım ama gözümün saydam tabakası elime geli vermişti. o an herşeyin bittiğini artık bir daha sol gözümün görneyeceğini anladım. oracıkta kabullenmem gerektiğini kendi kendime söylüyordum. sonra bir sürü ameliyat, acı, ama ben yinede ilk önce sabretmesini öğrendim sol gözümü kurtaramadılar ve almak zorunda kaldılar. sanki farının biri yanmayan araba gibi artık bana belkide tek göz diyeceklerdi. ama dedimya hep sabrettim ağladım ama sabrettim. daha sonra baktımki senin ağlaman kimsenin umrunda değil zararı kendime başkasına değil toparlanmaya çalıştım çünki hayat devam ediyordu zaten sağlam olanlar aç, sefil, fakir birde özürlü olduğunuzda ise daha zor. Böyle olmaz diyerek iki senil meslek yüksek okulu bitirdim. şimdi ise bir kamu kurumunda tekniker unvanı ile çalışıyorum.

kısaca hayat hikayemi anlatmaya çalıştım. hatam olduysa affola..

dedimya her şeyin başı sabırdan geliyor birde kendi inancıma göre allah sevdiğine kuluna dert verirmiş..... :oops:

Sonrasında yaşama devam etmişsiniz ve başarılı olmuşsunuz ya... gerisi boş.

haklısın sevgili çetin, sabır çok önemli. çok geçmiş olsun. hayatında herşeyin gönlünce olmsını umuyorum :D
sevgilerrr

geçmiş olsun kardeş,güçlü olmayı becermişsin ya önemli olan budur.

Geçmişler olsun diorum. Mücadele mücadele hep mücadele. Yaşıyoruz ve ayakta kalmalıyız Olası gereken de bu.

Hepimizin bir hikayesi var ve ya kabul eder kafası engelsiz bir yaşamın olur yada red eder ruh ve beden ikiside engelli yaşarsın tüm kabul edenler gülümseyiiiiiiin :)

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene.

Azmine hayran oldum. Düşüncelerinde gerçekten haklısısn. Hayatı boş verme.........

Bir Gözünün eksik olması ne sana ne de başkalarına bir zararı olmaz. önemli olan Kafa yapısının sağlam olmasıdır .

benim durumum sendende kötü Görme oranı %20 ama hiç dert etmiyorum. Bağımsız bir şekilde yürüyorum geziyorum okuyorum yazıyorum çalışıyorum tek sorun Bilgisayar Ekranına biraz yakından bakıyor olmam, eger bu sorunu da çözersem Veri Hazırlama veKontrol İşletmeni , Şef Müdür Yard. vs sınavlarına girerek kendi mesleğimde ilerlemek , dahaçok faydalı olmak istiyorum.

Çok geçmiş olsun. Sabretmek çok önemli gerçekten.

Öyle veya böyle herkes bu dünyada bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Kimisi karşısına çıkan engellere karşı mücadele edemeyip yıkılıyor, kimisi de ne olursa olsun yaşamaya devam ediyor.

Allah kimseye çekemeyeceği yük vermesin...

Öncelikle çok geçmiş olsun ama zaten sizden geçmiş ve çok şeyler başarmışsınız :)
şimdi tebrik etmek lazım sizi başarınızdan dolayı tebrikler :)

Sevgiyle kalın

Cok cok gecmis olsun evladim.Ne kadar akli basinda bir cocuksun Allah sen boyle istedikce emin ol hep yaninda olacaktir yeterki hep boyle isik dolu ol,umidini hic kaybetme.

Üst Alt