Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir gözün hiç görmemesine yüzde kaç oranında rapor veriliyor?

rapor oranlarındaki değişiklilkler nedeniye bimere başvuru yaptım ve bugun beni engelli ve yaşlı hizmetleri genel müdürlüğünden bilgilendirme için aradılar . 1987 yılında geçirdiğim kaza sonucu sağ gözümün görme duyusunu tamamen kaybetmiştim. 2002 yılında aldıgım sağlık % 40 lık sürekli yazan raporumla bugune kadar tüm haklardan faydalanıyrdum lakin son düzenlemeyle rapor ölçütlerindeki değişiklikler nedeniyle aynı oranda rapor verilemeyeceğini resmi kurumlardan okuyor ve görüyorduk.vergi indirimi için ilgili kurum maliye ye vergi indirimi ve emekliik için başvuru yaptıgımda yeni rapor istmişleridi yeni rapo talebinde bulunulmustu yeni raporda da bu oranı vermeyecekleri için kazanılmış hakkımızın elimizden alındııgnı düşünerek şikayet başvurusu yaptım . değerledime sonucunda belgilendirme yaptılar.buna göre ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 30.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28603 eğer raporunuzda sürekli ibaresi varsa yeni rapor talep etmeleri yayınlanan yönetmelikle kazanılan hakların korunmasıyla ilgili 17. ve 18. md açıklık getirilmiştir.
bilgilerinize

evet haklsısınız şimdi gitsen % 32 veriyorlar lakin ben 2002 yılında aldıgım rapor %40 oranında süreklidir diye ibare mevcuttur. sağlık kurumlarına şimdi müracatta bulunmaya kalksam daha önce almış oldugum oranın altında bir rapor düzenliyorlar. bunun için ilgili yönetmelik kazanılan hakların korunmasıyla ilgili yönetmelik yayınlamış bi çogumuz bundan habersizi. ve bi çok kurumunda ( defterdarlıklarında ) da sözkonusu yönetmelikle bilgisi yok... ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 30.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28603 ..eger daha önce % 40 lık ve süreklidir ibaresi yazan raporunuz varsa bunu hiç bir kurum bu raporunuzu düşüremez..

benimde eskiye ait % 40 raporum vardı ama hiçbiryerde kabul görmedim..sonra kaç kere kurula girdim % 36 aldım,% 20 aldım derken en sonunda % 40 aldım ve şuan emekliyim.darısı bekleyenlerin başına..

Slm,benim sol gözümde tembellik var doğuştan derecesi 22 (hiç görmüyor desem yeridir ),sağ gözümde ise 2.00 şükür sağ gözüm goryor gözlük takiyom,rapor almak için bu hafta hastaneye baş vuracam şimdiye kadar idare ettim ama daha gitmiyor özellikle ders çalışırken gitmiyor acaba hastane yüzde kaç rapor verir bilgilendirirseniz çok memnun olurum

cümletten hayırlı günler benim sıkıntım şu şekilde sol gözüm tamamen hiç görmüyor sag gözde de bulanıklık var ve 32 verdi heyet dün girdim heyete sol kulagımda yüksek sesleri duyuyor ordan da yüzde 6 aldım şimdi benim raporumun sonucu ıcın 24 nune kadar bekleyın dedi sizce engelli olur muyum bu oranlarla bana bilgi verirseniz cok sevinirim iyi günler

Merhaba arkadaşlar sol gözümde göz tembelliği var hiç görmüyor sol ayak bileğimdede üç tane platin var nereye iş başvurusu yapsam sağlık raporu alamazsın o yüzden işe alamayız diyorlar piskolojim iyice bozuldu artık engelli raporuna başvursam % kaç rapor alırım ?

Slm sag gozde şaşılık goz tembelliği var ve gecen yil basvurdum yuzde 32 verdiler bu yil itiraz ettim kulagimda problem var diye yeni rapor icin once myayeneye bayan doktor goz icin yuzde otuz iki arti xt yazip yuzde 10 verip 42 yapti sonra heyet doktoru degisince diğer doktor 10 arti 15 verdi yabi 25 beden düşürdü sag goz 2 mps görmüyorum nerdeyse

ASlında ağzı laf yapan abilerimiz ablalarımız change.org sitesinde konu hakkında bir dilekce yazarak bir kampanya başlatsa keşke bizde etrafa yayıp imza toplasak. Tek gözü görmeyenlerin engelli oranı yükseltilip yüzde 40 engellli sayılmasın için.

ben 4 gün önce aldım gözümden 32 verdiler. bir metreden görme dedi

Merhaba. Bu oranı sadece tek göze verdiler değilmi. Okuduğum başka yorumlara göre bu oranı gözü alınanlara veriyorlarmış doğruluk payı varmı?

dwr hayir yok
göz yerinde olsun olmasin hic görmüyorsa yuzde 32 veriyorlar.
azmanyak haklisin aslinda bir gozu gormeyenlere yuzde32 cok acimasizca
gerekli yerlere magdur oldumuzu duyurmaliyiz imzadir cimerdir falan sesimizi duyurmaliyiz

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun benim sağ gözüm de yuzde 70 kayıp (gorme alanı darligi)her iki bacaklarımda üst ve alt kemiklerin içinde ömür boyu kalacak olan 4 tane intrameduller çivi ve kalbime tasikardi var bu rahatsizliklardan dolayı rapor alabilirmiyim tahmini yüzde kaç olur

Tek göze şuan yüzde kaç rapor veriyorlar heyet raporlarında

Tubix

32 verirler mutlaka vep erg testlerinizi önceden yaptırın yoksa işiniz uzar

bu testleri özeldde yaptırmayın devlette olsun yoksa yenidne istiyorlar

son nefes

Vep görme keskinliğinizi ölçer erg retinanın çalışmasına bakarlar yani şöyle izah edeyim siz doktora gittiniz görmüyorum dediniz doktor bunu sizden isbat etmeniz için sizden vep ister bilgisayar ekranına 1 mt uzaklığa oturarak ışıklar kapalı bir ortamda ekrandaki çarpı işaretine bakarsınız o cihaz sizin gözünüzün arkasından beyinin. Okuma merkezine giden yerlerdeki elektirsel yanıtları kayıt ederek sizin görme keskinliğinizi çıkartır doktorlar

sakın özelde test yaptırmayın devlet kabul etmiyor direk aynı testi devlette oluyorsunuz

hanifeaydin

Evt doğru

Dışarıda yaptıracağınız testinin hiçbir hükmü yoktur sağlık kurulu güvenliği için sağlık kurulunun Olduğu hastanede olması gerekiyor

Tokalac
ben 2015 te boyle test falan yapmadilar yenimi ciktı bu
Baba direk 32 verdilerdi hicbir test yapmadilardi yenimi cikti bunlar?

son nefes

Eğer geçmişte tanınız varsa belki ondan vermişlerdir yada hastanede cihaz yoktur. Ama 2019 yönetmelikte zaten vep erg’nin yapılmasını istiyor kardeşim

Tokalac
Sadece ışıgı cok az görse bile bu cihaz onu algılarmı
Retina dekolmaninda

görmeyen gözümde sağ grafon red olan son iki haftadır kanlı ve batma vardı bugün farkettim ki üstünde oyuk gibi bir alan olmuş doktorun dediğine geldik ...içten içe çürüyor protez er geç olmak zorundasın demişlerdi.öteleye öteleye bu vakte kadar gelmiştim.çok üzgünüm şimdi protez vs nasıl ameliyat olacağım bin tane rahatsızlığım var durumum iyi değil diye ertelenmiş başka ameliyatlarım var...çok üzgünüm. istanbulda protez için hangi doktor hangi hastane devlet dışı öneriniz varsa lütfen özelden mesaj atınız. iyileşme süreci protez hareketli veya sabit nasıl karar ver,liyor ben hep ötelediğim için doktorlar konuşmak istediğinde konuyu kapatıyorudm. internette de araştırmadım üstünü zihinimde kapatırsam bu konuyu irdelemezsem yokmuş gibi yapıyordum çok çok üzgünüm.

hanifeaydin merhaba, protez için Bursa,da prof.dr Bülent Yazıcı var benim protezimi o yaptı memnun kaldım 2013 yılından beri kullanıyorum. geçmiş olsun.

Tokalac
Sadece ışıgı cok az görse bile bu cihaz onu algılarmı
Retina dekolmaninda

Algılar erg ve vep ile sizin ne kadar görme keskinliğiniz var çıkıyor gözünüz gördüğünü beyinin okuma merkezine iletiyor ordaki yanıtlarla herşey ortaya çıkıyoruz kaçış yok 😊

lider77

hareketli mi sabit mi mesela ameliyat oldum iyileşme dönemi kaç ay ? bir de bana bağılıklık bastırıcı ilça kullanıyorum belki de onay vermeyecekler hayırlısı artık ama çok batma var .

hanifeaydin protez hastanın göz durumuna göre değişiyor. benimki hareketli . iyileşme süreci 50 gün daha sonra protez yapımı var oda 3 gün sürüyor. okadar.

Üst Alt