Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir gözde görme yoksa öğretmen olur raporu alabilir miyim? [Soru]

ahmetkaptan

Yeni Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
merhabalar. arkadaşlar, ben 2007 yılında biyoloji öğretmenliğinden mezun oldum.. şu an kpssye çalışıyorum. ama gözde engelim olduğu için bazen terdütte kapılıyorum..

soru: 1 gözde görme yok. diğer gözde miyopi var gözlükle hiç bir problem yok. ama görüş monoküler. bu şartlarda öğretmen olur raporu alabilir miyim, alsam atamamda sorun çıkar mı?

bilen arkadaşlardan cevap vermelerini rica ediyorum..

Allaha emanet olunuz...

Öğretmen olabilirsin. Sorun çıkmaz.

Bunun cevabını nasıl nereden temin ettiniz acaba?

bu sorunun cevabı benim bundan sonraki çalışmalarımı doğal olarak hayatımı etkileyecektir. bu yüzden kesin kaynağa dayanan cevaplar yada kaynak odaklı bilgi verilmesini rica ediyorum..

Eskiden MEB Ankara'da bir komisyon kuruyordu ve orada değerlendiriyordu. Artık o komisyon kalkmış...

Hiç bir sorun yaşamazsınız. Bir hakem hastanesine sevk edileceksiniz, oradan alacağınız rapor geçerli olacak ve atamanız yapılacak.

Velev ki sorun çıkartsalar, idari dava açma hakkınız var. Öğretmenlik yapmanıza hiç kimse engel olamaz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkğr ederim sayın oturanboga..sizce durumum itibariyle hastane bana öğretmen olur raporu verir mi?

branş = biyoloji

Hastahanaden çalışabilir raporu almanız durumında hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Üst Alt