Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir anlamda sevişme bir ilaç

spastik

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
0
FORUMLARI OKUDUM VE SEVİNDİM NEDEN Mİ İNSANLAR BEKLEDĞİMDEN DAHA ACIK BAZI TAPULAR YIKILIYOR. BÜTÜN MESELELERDE OLDUĞU GİBİ BURADA DA KONU KENDİNE GÜVEN. BUNUN YOLUDA DONANMAKTAN GEÇİYOR YANİ HER ANLAMDA ZİHİNSEL SOSYAL PSİKOLOJİK ANLAMDA ZENGİN OLACAKSIN. İŞTE O ZAMAN HERŞEY DEĞİŞİYOR. KARŞINDAKİ KADIN SENİN ENGELİNE DEİL AĞIZININ İÇİNE BAKIYOR ACABA BU SEFER ZEKASI NE ÜRETECEK, BENİ NASIL ŞAŞIRTACAK DAHA NE SÜRPRİZLERLE KARŞILAŞACAĞIM DİYE. BUNU BASARDIĞIN ANDA KARŞINDAKİ CİNSELLİĞE HAZIRLAMIŞ OLUYOR SENİ HER ANLAMDA MERAK EDİYOR ÖZELLİKLEDE CİNSELLİĞİNİ ÇÜNKÜ SENİ MERAK ETTİKCE MERAKINI GİDERME İÇGÜDÜSÜ DAHA DA ŞİDDETENİYOR.
GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ ENGEL ENGEL OLMAKTAN ÇIKIYOR VE OLAYI KOLAYLAŞTIRACAK Bİ META HALİNE GELİYOR. BÜTÜN MESELE NASIL BAKTIĞIMIZ. SEVİŞMEK ÖZELLİKLE SPASTİKLERDE SORUN YARATACAK Bİ KONU GİBİ GELİYORDU BANA, AMA GECENLERDE OKUDUĞUM Bİ MAKALE ÇÖZEMEDİĞİM Bİ KONUYU Bİ ANDA ÇÖZDÜ
SPASTİKLER HEPSİ İÇİN YAZMIYORUM SEVİŞİRKEN BEYİNLERİ BİR HORMON SALGILIYOR, BU HORMON BÜTÜN İNSANLARDA VAR VE BU HORMON AFYON ETKİSİ YARATIYOR VUCUDDA, TABİ MERKEZİ SİNİR SİSTEMİNİ ETKİLİYOR BU DA KASLARI YUMUŞATIYOR, HALİYLE SEVİŞME NORMAL Bİ HAL ALIYOR
BİR ANLAMDA SEVİŞME BİR İLAÇ
SAYGILAR

bence sorun beyinde.. Geçenlerde spastik biri anne oldu değil mi? Eğer psikolojik olarak hazırsan hiçbirşey sorun olmaz.

boşuna dememişler herşey beyinde biter diye

Re: Bir anlamda sevişme bir ilaç (Spastik)..

spastik' Alıntı:
... BU HORMON BÜTÜN İNSANLARDA VAR VE BU HORMON AFYON ETKİSİ YARATIYOR VUCUDDA,

Bu konu eskiden beri biliniyordu da adı konulmuyordu.

Sevilen bir halk türküsünün sözleri şöyledir:

"Odam kireçtir benim
Yüzüm güleçtir benim
Soyun, gel gir koynuma
Terim ilaçtır benim."

Buradaki "ter" bildiğimiz ter değildir. Spastik'in sözünü ettiği "hormon"lardır. Ve her iki cins için de aynı şeyler söz konusudur, diye düşünüyorum. :wink:

harikasın

çok güzel bi noktaya parmak basmışsın aynı zamanda bu benim en ama en çok sevdiğim halk türküsüdür. farklı bir bakış acısı geliştirdim sayende teşekkürler SAYGILAR

Güzel bir konuya değinilmiş yorumlarda düzeyli ve güzel.Ben kendi fikrimi söyleyim insan sevgisiz ve aşksız yaşayamaz

Herkese sevgi ve aşk dolu günler dilerim sevgileriniz aşkınız kadar olsun

"Odam kireçtir benim
Yüzüm güleçtir benim
Soyun, gel gir koynuma
Terim ilaçtır benim."

Baben yukardaki dörtlük hakkında dile getirdiğin ince mütalaa karşısında gözyaşlarımı tutamadığımı ardından derin bir duygu fırtınasına tutulduğumu bilmeni istedim. :lol: :lol: :lol:

Hazır bu kelimelerin anlamlarını açıklamaya başlamışken söyler misin;

İndim derelerine
Bilmem nerelerine
Kaytan bıyıklarımı
Sürem nirelerine

Dörtlüğündeki "bıyık" aslında ne anlama geliyor??? Dopamin , Serotonin gibi bir şey mi?:lol:

Sevgili Pega,

Konu beni aşmaya başladı. Çünkü; söylediğin ilaçların ne işe yaradığını bile bilmiyorum. ;)

Aslında, biraz da alanımın dışında kalıyor.

Ağabeyimin okuduğu dönemde, Halk Bilimi derslerine giren doçentin tezlerinden yola çıkarak yukarıdaki yorumu yapmıştım.

Kısaca şöyle: Toplum içerisinde açıkça konuşulamayan konuları "simge"ler halinde mani, türkü sözü, hatta Nasrettin Hoca fıkralarında anlatmak. (Biraz "Freudumtrak" bir analiz. ;) )

Senin türkündeki "bıyık" belki ama "dere" büyük olasılık "simge" olarak kullanılıyor.

Benim türküdeki "ter"in ilaç olmasında ise; elbette bilinçli bir simgeleme yok ama spastik'in açtığı başlığı okuyunca konuyla bağlantısının olabileceğini düşünmüştüm. ;)

cahillik işte

gözü kör olsun bu cahilliğin affet bizi pegasus biz cahil insanlarız bu yüzden bize lütfen açıklar mısın oradaki bıyık ne anlama geliyor.
not: cinsel gelişimimiz için bu çok önemli pegasus!!!!!!!!!!!!!!!!!

beyinde ne var acaba esra arkadaş. bana göre beyin sadece organlarımızdan biridir.değil mi yoksa? :)

Beynini çalıştırabildiğin kadar zevk alırsın yaşamaktan.

sevişmek bir ilaç

Sevişmenin bir ilaç etkisi yarattığını ve özelliklede spastiklerde kasların kontrolleri açısından önemli ve olumluya yönelik bir etkisiolduğunu yazmıştım uzun zaman önce. Diğer engel gruplarını bilemem fakat spastiklerde beyinden kaynaklanan hasarlardan ötürü kas kontrolsüzlüğü mevcut ve çoğu zaman kasılmaya paranel olarak yürümede ve konuşmada önemli bozukluklar meydana getirebiliyor. Ve beyin çevresinde oluşan her türlü sosyal ve psikolojik etkilerden en çok etkinen organ hatta etkiyi yaratan organ hal böyle olunca sevişmenin etkisi daha çok artıyor. Neden böle olduğunu çok sordum kendime ve tam olmasada tatmin eden cevaplara ulaştım
nefes alıp vermenin kas kontrolü üzerindeki etkisi tartışılmayacağına göre ilk önce bu etki göz önüne alınmalı çünkü cinsellikte daha çok nefes alıp veriyoruz
soğuk özellikle kasıntılarda önemli bi etkiye sahip sıcakta hepimizin bildiği üzere genleşme olgusu ortaya çıkar cinselliğin sıcaklığı gevşemeyi sağlıyor.
Yine sosyal ortamda çok fazla ortaya sıcak sıcak iletişimin insana yaraattığı rahatlama duygusu tartışılmaz sadece spastiklere has bi problem değil rahatsız ortamların yarattığı gerginlik ve kasılma halleri bu olgu spastiklerde daha göze batıcı halde ortaya çıkıyor bütün fark bu. Bu açıda cinsellikte oluşturulan sağlıklı iletişimin kurulması kasların kontrolünde önemli başka bir etki..
Başka önemli bir etki kendine güvenin yaratmış olduğu rahatlama duygusu karşı tarafı mutlu etmenin vermiş olduğu güven duygusunu her insan hayatının belli alanlarında yasamıştır cinsellik olgusununda bu etkide önemli bi katkısı olduğunu düşünürsek ortya çıkan sonuçlara şaşırmamak gerek

beyin ve üstüne elekriklenme bide vucut dili eklenince herşey çok güzel şekil alıyor :) :p

ya niye böyle CİNSELLİĞİ çağrıştıran bir yazı olunca herkesin dili çözülüyor bu sitede TABULARIN yıkıldığı yok

CİNSEL BİLGİSİZLİK YETERSİZLİK İHTİYAÇ ORANTISINI BAZ ALIRSAK TAM ANLAMIYLA YAŞAYAMAMAK VAR
KABA TABİRLE CİNSEL AÇLIK VAR

BU SİTEYE BİR PSİKOLOG LAZIM
YOKSA DURUMUNUZU İYİ GÖRMÜYORUM

slm

Hasan rahatsız olduğun ve aşılamayan tabuları yazsana buraya. Yaz da bizde bilelim neyi aşabilmişiz yada neyi aşamıyoruz. Herkesin ağızında bir cinsel tabu meselesidir gidiyor ama kimse bu tabuların neler olduğunu yazmıyor.somut hiçbir veri yok.yazın bir görelim

Hasantalay' Alıntı:
ya niye böyle CİNSELLİĞİ çağrıştıran bir yazı olunca herkesin dili çözülüyor bu sitede TABULARIN yıkıldığı yok

...

Benim de anlamadığım nokta: 'Cinsellik'le ilgili başlık açıldığında gördüğü ilgi karşısında "niye böyle bir tepki" aldığı? :? Elbette başlık açılacak, okunacak, konuşulacak, tartışılacak.. Sorun; bu tür konuların konuşulmasında değil konuşulMamasındadır! Önemli olan da; neden konuşulduğu değil, nasıl konuşulduğudur! Seviyeyi düşürmeden, polemiğe ve zevzekliğe varmadan, kısaca ADAM gibi tartışmaktır!

Cinsellik; açlık gibi, susuzluk gibi, sadece insanın değil, beyni olan ve olmayan tüm canlıların, irade dışı hareket etmesini sağlayan/gerektiren bir motive (=güdü)dür. Yani her şeyin beyinde başlayıp, beyinde bittiği görüşüne katılmıyorum! "Beyinsiz" varlıklar da (bitkiler) kendi çaplarında cinselliği yaşadıklarına göre, beyinden çok bedendeki "hormonlar"ın işlevinin ve öneminin daha büyük olduğunu düşünüyorum. Elbette, kontrol açısından "beyin"in gelişmişliği çok önemlidir ama çoğu zaman, beyine varana kadar işlem tamamlanmaktadır! ;) (Not: Burada beyinle hormonları ayırdım. Beyini daha çok 'düşünce' sistemini yönlendiren organ olarak ele aldım.)

slm

ABİ KATILIYORUM SİZE CİNSELLİK TABU DİYENLER ASLINDFA KENDİ YIKAMADIKLARI TABULARIN KURBANI OLUYORLAR.. VE TABULAR YIKILMIYOR DİYE FERYAT EDİP BİLİNÇALTLARINI İVŞA EDİYORLAR ASLINDA
İŞTE ARKADAŞLAR TABNULARI YIKIN BİZDE RAHAT EDELİM HESABINA GETİYORLAR. ASLINDA ZEKİCE Bİ TAKTİK FAKAT ORTALAMA Bİ ZEKA İÇİN GECERLİ Bİ ZEKİLİK BU BENCE.............

murat temizyürek' Alıntı:
...

Walla bende bu dörtlüğü şimdi çok merakettim,çokta güldüm :lol: işin garibi şimdi her türküye cinsellik açıdan bakmaya başlarsam işin içinden çıkamayacam :lol: mesela...dam üstünde un eler türküsü. :lol:
...

E.. Sadece soruyu okuyup hemen altındaki cevabı görmezsen daha çoook merak edersin Sevgili Murat. Sen yine eski bildiğin açıdan bakmaya devam et. Çünkü bunun için bayağı kapsamlı bir bilgi gerekiyor. O bilgi bende de yok.. Üzgünüm :(

Murat Beyciğim..
Daha yaşınız ne ki sanırım 10 yaş grubundansınız.. :wink:
Zamanı gelince türkülerimizin derin anlamlaırı hakkında bilgi sahibi olursunuz... :D

SPASTİK BİLGİLENDİRMEN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BENDE SPASTİK ENGELLİ BİRİ OLARAK GÖRÜŞLERİNE KATILIYORUM

beyin

Tabiki ya insanın kafasında biter karşılıklı uyum çekim olduktan sonra gerisi boş arkadaşlar

hiç sevişmedim ama hormonal durumlarla kaslarda bir miktar gevşeme olabilir inanıyorum

slm

EVET HAKLISINIZ HERŞEY BEYİNDE BİTER FAKAT BU YAZDIKLARINIZIN KONU İLE ALAKASINI ÇÖZEMEDİM AMA MUTLAKA BİR BİLDİĞİNİZ VARDIR Kİ BU KADAR KİŞİ BÖYLE Bİ KONUDA ORTAK Bİ FİKRE VARIYOR SANIRIM AYRI AYRI PARADİKMALAR BAKTIĞIMIZ İÇİN GÖREMİYORUM ALAKAYI.
ARKADAŞLAR HER OLGU VE OLAYDA OLDUĞU GİBİ CİNSELLİK OLGUSUNDA DA HERŞEY BEYİNDE BİTİYOR. FAKAT BENİM ŞİMDİ DİKKATİNİZİ ÇEKECEĞİM FARKLI Bİ NOKTA VAR. VE BENCE BU NOKTA HER İNSAN İÇİN GECERLİ OLDUĞU ÜZERE ENGELLİ BİİREY İÇİN AŞINMASI BİRAZ DAHA HANDİKAP OLUŞTURAN Bİ NOKTA VE BENCE MESELENİN ÖZÜ BURADA
CİNSELLİĞİN YASANMASINDAN YADA HERŞEYİN BEYİNDE BİTMESİNDEN DAHA GİRİF Bİ NOKTA HERŞEYİN BAŞLAMASI YANİ ENGELLİ BİREYİN CİNSEL ACIDAN ÇEKİÇİ BULUNMASI YADA TERCİH EDİLMESİ BURADAKİ TERCİH KARŞI TARAFIN ENGELLİ OLUP OLMAMASINA GÖRE DEĞİŞMEMESİ BU BAĞINTI KURULDUKTAN SONRA YASAM SİZİ ZATEN DOĞAL OLARAK İSTEDİĞİNİZ YERE DOĞRU SÜRÜKLER
EVET HERŞEY BEYİNDE BAŞLAR FAKAT UNUTULMAMASI GEREKEN Bİ NOKTA HERŞEYİN DE BEYİNDE BAŞLADIĞI.
SAYGILARIMLA.........

SLM

YAZININ SONUNU DEĞİŞTİRİYORUM
EVET HERŞEY BEYİNDE BİTER FAKAT UNUTULMAMASI GEREKEN KONU HERŞEYİNDE BEYİNDE BAŞLADIĞI

SAYGILARIMLA

slm

ELİF NEDEN BURAYA BİR PSİKOLOG GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ. BİRAZ DAHA AÇIK YAZAR MISINIZ. SİZE BÖLE BİR İHTİYAÇ OLDUĞUNU HİSSETTİREN NEDİR. DÜŞÜNCELERİNİZİ "LAFI KOYDUM" TARZINDA DEİLDE BEYİN FIRTINASI OLUŞTURACAK YENİ DÜŞÜNCELERE YADA FİKİR ÇAĞRIŞIMLARI YAPTIRACAK ŞEKİLDE ORTAYA KOYARSANIZ PAYLAŞIMLAR DAHA DERİNLEMESİNE OLACAKTIR
SAYGILARIMLA

bende Spastik kardeşimin görüşüne katılıyorum.

slm

ASLINDA YAZIYA KOYDUĞUM BU BAŞLIĞIN MAHİYETİNİN BU KADAR DA GEÇERLİ OLACAĞINI DÜŞÜNMEMEİŞTİM AÇIKCASI. FAKAT ŞİMDİ GÖRÜYORUM Kİ GERCEKTEN SEVİŞMEK BİR İLAÇ. TIP ÇOK İLERLEDİ ARTIK ÖNCEDEN SAATLER SÜREN VE İYİLEŞMENİN YILLAR ALDIĞI HASTALIKLAR ŞİMDİ DAKİKALAR İÇİNDE ÇÖZÜLÜYOR VE İYİLEŞMEK NEREDEYSE SAATLER ALIYOR BURAYA KADAR HER ŞEY GÜZEL FAKAT HEPİMİZİN BİLDİĞİ ÜZERE BU KADAR İLERLEYEN TIP BİÇOK BASİT RAHATSIZLIKTA CARESİZ KALIYOR İŞTE ÖNCELİKLE SPASTİKLERDE BU KONUDA YILLARCA GELİŞMELER BEKLİYORUZ FAKAT ELLE TUTULUR BİR GELİŞME GÖZÜKMÜYOR UFUKTADA GÖREMİYORUM BURADA SPASTİKLİĞİN BASİT BİR RAHATSIZLIK OLDUĞUNU KASETMİYORUM BASİT OLARAK NİTELENDİRECEĞİM RAHATSIZLIK GRİP ZATEN KONUYLA İLİNTİ KURACAĞIM HASTALIKTA GRİP. BÜYÜKLERİN SÖYLEDİĞİ BİR SÖZ VAR GRİP HAKKINDA BİLMİYORUM KATILIR MISINIZ YATARAK 7 GÜNDE İLAÇLA 6 GÜNDE GEÇER DİYORLAR GRİP AŞILARININ DA FAYDASI TARTIŞILIR ÇÜNKÜ ÇOK FAZLA ÇEŞİDİ OLDUĞU İÇİN AŞILAR BELİRLİ ÇEŞİTLERE FAYDA SAĞLADIĞI SÖYLENİYOR. ARTIK BİLİM ADAMLARI YENİ BİR TEDAVİ ŞEKLİNDEN SÖZEDİYORLAR HABERLERE DE KONU OLDUĞU İÇİN DUYMA OLASILIĞINIZ DAHA FAZLA GRİBE YENİ İLAÇ OLARAK SEVİŞMEYİ ÖNERİYORLAR. BİLMİYORUM BU KONUDA NEDERSİNİZ. :D :D

aslında bu değil

Bence kacamak cevaplar yazıyorsunuz ve eminim bu konuda yazmak istediğinin dilinizin ucuna kadar gelecek kadar birikmiş duygularınız var fakat bir şeyler söyleyeceğiz yazacağız kelimeleri boğazınızda düğümlüyor. Yazmak istediğiniz kelimeler bunlar değil. Bu konuda yazarken içinizden gelmeyen ve aslında sizinde anlam veremediğiz bilimsel bir dil kullanıyorsunuz.özellikle cinsellik yada daha ilersi sevişme konusu açıldığında herkeste ağdalı bir dil inanılmaz bir bilimsellik akıyor bunun nedenini merak ediyorum.............

slm

slm bu raya pısıkolog lazım derken terslemek amaclı soyluyolar sanırım ama ppsıkolog her konuda gereklıdır burda kımse psıgolog istemıyo konusuluyo sohbet edılıyo normal bısey yanı tabıkı her konuda pısıkologdan yardım almalıyız ama ılk once konusarak sorunları cozmeye calısmalı bılgı alısverısınde bulunmalıyız burdakı ınsanlar baızıları gıbı sureklı cınsellık yasamıyo hıç yasamayyanlarda var cogunluk merak edıyolar edılmeyecek bı sey de deıl cınsellık dunyadakı en cok zevk veren sey sex tabıkı sevgılınle oluyorsa bu iş genelev tarzı seyler zevk vermez.konusmakıyıdır arkadaslar konusmaktan korkmayın terslemeyın saygılı olun bırbırınıze saygılar

Üst Alt