Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

BİMER eski tarihli raporlarla elde edilen haklar bakidir diyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tmm magnum aynı şeyi yazıyoruz vatandaş 2006 dan öncealdığı raporla o günkü hükümlere göre yasalrdan faydalanmalı
ne yani vatandaş o anda muracat etmedi diye verilen hakkın alınmasının neresi mantıklı üstelik doğuştan olan rahatsızlıklarda var

ilker;

kimdemiş eski raporlular 15 yıl diye 2000 raporluyum 2.derece 18 yıl emeklilik.

mestan,

mantıklı değil ancak eğer şimdi rapor alıyorsa ve bildiyorsa ilk defa müracat ediyorsa yeni aldığın rapora göre değerlendiriyor,

o dönemde müracat etmediği için kazanılmış hakkı olur mu sence ,kayıtlı veri yok çünkü ,denilecek ki neden ne gibi haklarınızın olduğunu ne yapmanız gerektiğini araştırmıyorsunuz zamanında
malesef diyecekler

mestan hani bir aralar (baban bilir,tam hatırlayamadım) emeklilik yaşıyla ilgili işte şu yıldan sonra sigortalı olanlar şu yaşta buyıldan sonra sigortalı olanlar şu yaşta emekli olacak diye bu da onun gibi bişey (yanlış anlamayın sadece bir örnek)

mesela güncel bir örnek vereyim askerlik meselesi
bu döneme kadar kısa dönem askerlik vardır.4 yıl fakülte okuyan 15 değil de 5-6 ay askerlik yapıyordu ama eğer bununla ilgili yasa çıkarsa ve herkes 12 ay askerlik yapacak denirse askerliğini okuldan vs den dolayı erteleyenlerde kısa dönem yapamacak.

ilker;

ilker neden anlamıyosun bilmiyorum rapor sürekli ise sen nasıl iyileşirsin,böbrek hastası süreli olarak degerlendiliyorsa bilemem ama engel sürekli ise bu hastalıgın tıbben iyileşme ihtimali olamaz...

sınavla ilgili 2006 önce sonrası kısmını hala neden konuşuyosun ancıla 3 gün anlatamadık sımdı sanadamı anlatıcaz yapma ilker resmi gazeteyi oku ve cevap ver lütfen....tesekkürler

ilker abi öncelikle bunlar;ya denileni almıyor, yada işlerine geldiği gibi anlıyorlar, yada üzüm üzüme baka baka kararır derler ya aynı o hesap,

şaban böbrek hastaları iyileşebilir, böbreği çalışmıyorsa böbrek nakli yapılır, böbrek hastalarına fazla zaten oran vermiyorlar,sadece diyalize girenlere verilmekte, diyelim iyileşmesin, o kişi zaten yeni rapor vermek zorunda, kurum istiyorsa,

ilker abi bu tür konuları senden daha çok iyi bilir canım, aklına estiği konuşma,
ve beni her forum sitesindede eleştirme, konuşak sözün varsa direk bana mesaj at ben cevabını veririm. ayrıca ilker abinin resmi gazete filan okumasına hiç gerek yok, senin okuman gerek var. aç gözünü biraz, biz milleti uyandırdık, herkes yeni rapor alma peşinde,

Fazla konuşmaya gerek yok ..
Bekleyip görelim bakalım neler olacak....
Meb den bana bi cevap gelsin de ondan sonra sana detaylı olarak cevap verecem...

ancıl;

ancıl
arkadaşım böbrek hastasına sürekli raporu verilmiyorsa süreli rapor veriliyorsa tabiki iyileşme ihtimali var yüksek raporda alamaz tabiki,
burada ölçüt süreklimi sürelimi önemli olan o kısım,sürekli sakat raporu olan kişi iyileşirmi tıbben cevapla ancıl

söylediğim gibi arkadaslar ancıl işini şansa bırakmak istemiyo...ancıl kendi ve gercek engelli adlı çakma grub girsin sınava dünya onların ekseninde dönüyor sanki...
bu konu uzadı...

bir laf vardır "delinin biri kuyuya bi taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" durum bundan ibaret.

:)

şaban akıllı ol, sana dediğimi anlamadım galiba, adımı kullanma!
forum kurallarını oku.

bence önce sen okumalısın ancıl, çünkü yazımların forum kurallarını aşıyor

ancıl;

kendin demişsin,kendi söylediklerin anlaşılan o ki sende anlamıyorsun

bulut25;

Bu nedemek oluyor şimdi..
Bizler yayınlana sınav ilanında 7 maddesine göre yeni rapor istenir ise bu eski raporlar ile nasıl iş başı yapacaksın işte burada hak kaybına ugratırsınız gerçekten engelli olanları...
Ve yeni yönetmelige göre rapor almaktan neden korkuyorsunuz...

ilker kardeşim sorunu cevaplıyayım yeni rapor almaktan neden korkuyorsun demişsin arkadaşa CAKMA ENGELLİ oldugu ortaya cıkacak
ilker kardeş bu tip insanlara fazla konuşma çünkü vicdanları yok alışmışlar onun bunun haklarını yemeye kimseyi gözleri görmezki :mad:

İlker bey ben kendi açımdan cevap vereyim özel sektörde çalışıyorum ben ,vede yeni rapor için benim hastaneye 6-7 sefer gitmem lazım o çileyi çekmem lazım o kadar kolay değil izin almakta ,oranımın yükseldiğinide biliyorum ama yinede çok zor olacak benim karşı çıkmam sebebimde bu elimde raporum var vede sürekli neden tekrar alayım yoksa kimsenin oran korkusu olacağını sanmıyorum

bulut25;

sen niye üstüne alıyon aslanım cakma deyilsen susucaksın yarası olan gocunur lafı dogruymuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt