Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bilgisayar Programclığı mezunuyum. MEB onaylı sertifika isteyen kuruma başvuru..?

Altruder

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

Bilgisayar Programcılığı (ön lisans) mezunuyum. M.E.B onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikası isteyen 6225 kodlu kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunabilir miyim? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

İyi tercihler dilerim.

Ben de senin gibiyim...Alanimizla ilgili neyi tercih edicez anlamadim...Bilgi alirsan buraya yazarmisin lutfen...

İnan ben de bilmiyorum. Bilgisayar İşletmenliği için M.E.B sertifikasını şart koşmuşlar. 160 saatlik bir bilgisayar sertifikası o. Biz iki sene Bilgisayar Programcılığı'nın eğitimini gördük, ayrıca sertifika istenir mi, istenirse neden istenir bilmiyorum. Bu konuyu bilip, yazan arkadaş çıkarsa sevinirim ben de...

sizin diplomanız olur bence . bazı 2 yıllık bolumler var onlardanda meb sertfikalı belgeler isterler. yani dielim ben muhasebe okudum ama gidip halk eğitim merkezlerinden bilgisayar sertifikası aldım busefersanırsam basvuru yapabilirim.

Bende meslek lisesi bilişim bölümünden mezunum bende bilişim ile ilgili alan tercih yapacağım diploma yeterli olur mu ? sertifika ne anlamı var umarım bizden istenmez :)

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]
2013 Tercih kılavuzunda böyle bir madde var.
Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar, sekreterlik, sıhhi tesisatçılık veya aşçılık dersinialan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni SertifikasınaSahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Sekreterlik Sertifikası Sahibi Olmak” veya “M.E.B.’dan Onaylı SıhhiTesisatçılık Sertifikası Sahibi Olmak” veya “M.E.B.’dan Onaylı Aşçılık Sertifikası Sahibi Olmak” niteliğine​
sahip olarak değerlendirilecektir.
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

merhaba arkadaşlar lisede görmüş olduğunuz bilgisayar dersi bile işinize yarar sadece onu belgelettirmeniz gerekli bunun içinde mezun olduğunuz liseden yazı almanız yeterli AÖF ve uzaktan eğitim ile bilgisayar dersi görmüşseniz tercih edemezsiniz sadece örgün zorunlu

lise mezunları bilgisayar işletmeni kadrolarına başvurabilir bilgisayar ile mezun olan herkes 6225 başvurur

eğer sertifikanız yok ise MEB onaylı sertifika almanınız lazım oda halk eğitim den temin edersiniz

saygılarımla

marto 1 (murat)
bende halk eğitimden BİLGİSAYAR OKUR YAZAR 'lığı isimli 90 saatlik almış olduğum belge var. bu belge ile 6225 kodlu seçimleri yapabilir miyim ? teşekkürler.

6225 kodu Bilgisayar İşletmenliği sertifikası Bilgisayar okur yazarlığı farklı olabilir DPB arayıp öğrenmeni tavsiye ederim

[FONT=sans-serif]6225 - M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak[/FONT]
[FONT=sans-serif]Halk Eğitim kurslarında ya da özel sektörde bazı kurslar tarafından M.E.B. müfredatına dayalı olarak bilgisayar programları veya kullanımı ile ilgili olarak verilen tüm sertifikalar; içeriği, ders saati ve kaç yıl önce alındığı önemsiz olmak üzere bu kod açısından yeterlidir.

[/FONT]

[FONT=sans-serif]KAYNAK:KPSS kılavuzundaki özel koşullu kodlar - Memurlar.Net[/FONT]

Ayrıca linki detaylı incelemenizde fayda var

saygılarımla

Merhaba, ben Ticaret lisesi mezunuyum .
Bilgisayar işletmenliği kursları, Halk eğitim merkezinde ekimde başayıp 4 ay sürüyormuş.
Bilgisayar işletmenliğini de tercih etsem . Atamalar ne zaman olur, sertifika yetişirmi sizce ? Yoksa sadece düz memurluk mu seçmeliyim

Meslek Lisesi Web Programciligi, On Lisans Bilgisayar Programciligi Mezunuyum. Ayrica Milli Egitim Bakanligindan Onayli Bilgisayar Isletmenligi (Operator) Sertifikam da mevcut bu durumda hangi Tercihleri Yapacagiz ? Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.

Merhaba Barış
Bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak 6225 kodundaki yerleri tercih edebilirsin.

Merhaba Dostum Eshat 6225 nitelik kodunu goremedim nitelik tablosunda :(

Son düzenleme:
Üst Alt