Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Bilgi] Serebral Palsili Çocuklar Derneği SERÇEV

Konular
8
Reaksiyonlar
0
Herkese müjde... Okulumuz açıldı. Nerdeyse 4 yıllık büyük bir çabanın ürünü olan yavrularımızın güzel okulu açıldı.

Sercev_Logo.gif

İçinde her santimetrekaresinin engelliliği bir kaç yönden birden yaşayan SP li çocuklarımızın ve ailelerimizin alın teriyle döşenmiş her bir tuğlasıyla... Gerçek bir entegrasyon için okulumuzu destekleyin lütfen. Sizlerin desteğinize ihtiyaç var. Anlatın her yerde, STÖ olarak engelli ailelerinin büyük mücadelesinin üst noktasını anlatın arkadaşlar. Diğer STÖ lerine örnek olalım.

Kolaylıklar ve sevgiler dilerim herkese...

Detaylı bilgi: www.sercev.org

Kutluyorum Reyhan Hanım, çok büyük bir iş başardınız. Lütfen konuyla ilgili detayları da zamanınız olunca yazın.
Kaç öğrenci kapasitesi olacak, nasıl müracaat edilecek, şartlar nelerdir, nasıl bir eğitim verilecek vs.vs.vs?

Yoğunluktan yazdıklarıma gelen cevapları okuyamamışım aylardır. Okulumuz açıldı tüm ülkeye haberler ulaştı öyle ki Türkiye'nin dört bir yanından yavrularımız sıraya girdiler. Bugüne kadar görmezden gelinen SP li çocuklarız böylece de tüm gerçekliğiyle görünmüş oldu. 1 değil her ile 1 SP okulu açılmasının gerekliliği ortada artık. Okulumuzun adı MEV Gökkuşağı İlköğretim Okulu. Ankara Çayyolunda 14 bin dönüm üzerine kuruldu. İç donanımı tamamen SP li çocuk ailelerinin kişisel katkıları ile döşendi, küçük yavruları rahat etsin diye. Kayıt için öncelikle hastaneden alınan SP raporuyla RAM dan randevu alınıp , illerdeki il özel eğitim komisyonundan geçmek gerekiyor. Süreç gözünüzü korkutmasın RAM dan randevu alındıktan sonra yaklaşık bir ay içinde İl Milli Eğitimlerden onay çıkıyor. Ancak çabuk olmak gerekiyor şimdiden önümüzdeki yıl için sıralar dolmuş durumda. Okulda sağlıklı öğrencilerimiz de var. İşte gerçek entegrasyonu görmek isteyenler için bir fırsat okulumuzu ziyaret etmeniz. Birbirlerine o kadar uyumlular ki görenler göz yaşlarını tutamıyor, büyüklerin yapamadığını yavrularımız öyle güzel yapıyor ki...

Kolay gelsin

Üst Alt