Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Bilgi] ODTÜ'de Engelsiz Yaşam Koordinatörlüğü kuruldu

Serap

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[size=4]ODTÜ'de Engelsiz Yaşam Koordinatörlüğü kuruldu
Zaman / 2004-12-04

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), engelli öğrencilerin sorunlarını çözmek ve istihdamlarını sağlamak amacıyla ''Engelsiz Yaşam Koordinatörlüğü'' kurdu.

Rektörlük bünyesinde kurulan koordinatörlük, ilk aşamada okuldaki engelli öğrencilerin tam sayısını tespit edecek. Öğrencilerin sıkıntıları hakkında bilgi toplanacak. Hazırlanan veriler ışığında üniversite, ODTÜ Vakfı ve sponsorlardan sağlanacak maddi destekle çözüm üretilecek.

http://www.tsd.org.tr/index.php?id=10&type=0&haberID=434[/size]

ODTÜ, engelliler konusunda en doğru yapısal süreç ve düzenlemeleri gerçekleştiren üniversitemizdir.
Birçok üniversite yönetiminin -ve tabii üniversitede okuyan engelli öğrencilerin-, ODTÜ'deki süreci örnek alması gerek.

Evet, Engelsiz ODTÜ Topluluğu daha öncede vardı ama sadece bir öğrenci topluluğu olduğu için engelli öğrencilere yeterli destek verilemiyordu. Ama şu an rektöre bağlı bir koordinatörlük kuruldu, araya resmiyet girince belki daha kalıcı ve hızlı çözümler bulunabilir. Bu Türkiye'de ilk, inşallah ilerleme kaydedilebilir.

Ben bir gelişme olursa sizi haberdar edeceğim :)

böyle bir oluşum engellilerin eğitim imkanı , daha rahat eğitim alabilmeleri açısından çok faydalı sizinde dediğiniz gibi pratiktede öğrenciler bazında bir an önce aktiviteye geçmesini diliyorum

Engelsiz ODTÜ Topluluğu'na üyeyim. Topluluğa web sayfası tasarlayıp, düzenleyerek web tasarım (www.eot.metu.edu.tr) ve üniversitedeki bölümüm olan şehir ve bölge planlama konularında katkıda bulunmaya çalışıyorum. Claire Özel de topluluğun akademik danışmanı ve benim ve diğer üyelerin yakın arkadaşıdır. Engelsiz ODTÜ Topluluğu ve çalışmaları zaman zaman sizleri bilgilendireceğim.

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Üst Alt