Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Bilgi] Madem özürlü Kimlik Kartı verilmeyecek, o halde İETT

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
502
Malum, yeni çıkan yönetmelikle bundan böyle yeni Özürlü Kimlik Kartı verilmeyecek. Dolayısıyla İETT'nin taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmemiz için İETT'nin yeni bir uygulamaya gitmesi şart olmuştur.
Bu konuyla ilgili olarak gecikmeden harekete geçilmesi için İETT'ye aşağıdaki mesajı yazdım:

İETT Genel Müdürlüğüne,

Varolan uygulamaya göre sakatların toplu taşıma hizmetinizden ücretsiz yararlanması için Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın vermiş olduğu Özürlü Kimlik Kartı'nı göstermeleri yeterli olmaktadır.
Ne var ki, 30 Ekim 2005 Tarihli Resmi Gazete(sayı: 25981)de yayınlanan 'ÖZÜRLÜLER VERİTABANI OLUŞTURULMASINA VE ÖZÜRLÜLÜK BİLGİSİNİN NÜFUS CÜZDANINDA YER ALMASINA DAİR YÖNETMELİK'le, bundan böyle yeni Özürlü Kimlik Kartları verilmeyecektir ( www.alomaliye.com/ekim_05/ozurluler_veritabani_yonetmelik.htm ).
Varolan Kartlar geçerliliğini korumakla birlikte, kaybedildiğinde yenilenmeyecekler. Bundan böyle sakatlık bilgisi sadece Nüfus Cüzdanlarında yer alacak.

Bu yeni durum karşısında İETT'nin de yeni bir uygulamaya (Engelsiz Seyahat Kartı) geçmesi gerekmektedir.
Engelli vatandaşların mağdur olmaması açısından konuyla ilgili olarak bir an önce düzenlemeye gitmeniz çok yararlı olacaktır.

Bilgilerinize arz ederim

Saygılarımla

Bülent Küçükaslan
Engelliler ve Dostları Kulübü
www.Engelliler.Biz

Haklısın kimlik gösterip toplu taşıma araçlarına binemeyeceğimize
(ve kimliğinde bu bilginin yazılmasını istemeyenlerde çıkacaktır) göre
pasolarla ilgili bir düzenleme düşünmüş olmalılar ya da düşünmeliler.
Teşekkürler ben de mesaj yazacağım.

ben yazmış olduğun yazıyı yolladım.cevabende gereğinin yapılacağını yazmışlar inşallah olur....

Üst Alt