Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Bilgi] Engelliler her yerde önceliklidir (Orhangazi)

akcay

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
ARKADAŞLAR,
ORHANGAZİ BELEDİYESİ ÖZÜRLÜLER KOORDİNASYON MERKEZİ olarak başta belediyemiz birimleri olmak üzere ilcedeki bütün kamu binalarına ENGELLİLER HER YERDE ÖNCELİKLİDİR
yazısını yapıştırılır bir kağıtla asarak duyarlılık sağladık
başta ilce kaymakamımız makam odasının kapısına, belediye başkanımız makam odasına asarak duyarlılık göstermişlerdir
en önemlisi orhangazi devlet hastahanemizin hizmet gişelerine ve bütün birimlerine asarak özürlülerin sıra beklemeden işlerini halledilmesi sağlanmıştır.
zaman zaman kendim de sıraya girmeden direk gişeye gittiğimde yazıyı görmeyenlerin homurtanışlarıyla karşılaşsamda duyarlı vatantaşlarımız ve gişe memurlarının uyarılarıyla özür dilemek zorunda kalıyolar
bu calışmanın bütün her yerde yaygınlaştırılması dileğiyle...

Çok çok güzel bir uygulama.
Böylece birçok düzenlemeyle korunan haklarımızın kişisel duyarsızlıklarla ortadan kaldırılması önlenmiş olur.
Orhangazi'de yaşayan engellileri de, bilinçli yöneticileri de kutluyorum.

orhangazi

Çok güzel, demek ülkede özürlüler ile ilgili konularda diğer illerden bir adım öne geçmiş durumda.
Ama burada önmeli konu belediye ve engellisinin birlikte dayanışması ana unsur anladığım kadarıyla.
Tüm yerel yönetimlere ve engellilere ibret olsun.

bu duyarlılık örneğinin herkese her kesime bulaşmasını temenni
ediyoruz!

ENGELLİLER HER YERDE ÖNCELİKLİDİR

MERHABA arkadaşlarorhangazi belediyesi özürlüler koordinasyon merkeziolarak ENGELLİLER HER YERDE ÖNCELİKLİDİR yazısını başta kaymakamlık belediye. devlet hastanesi olmak üzere bütün kamu binalarına asarak engellilere büyük kolaylık sağlamış olduk özellikle belediyemizdeki işlemlerinde ve hastahanedeki işlemlerinde hiç sıraya girmeden öncelik tanınıyor tetavi muayene oluyor memde sabahın 5- 6 sında kalkıp sıraya girmeden mesai başlarken sırada onlarca insan varken engelliler birinci sıradan işlemlerini yürütebiliyor arkadaşlar gelin bunu bürün türkiyedeki hastahanelerde yaygınlaştıralım ne dersiniz

ENGELLİLER HER YERDE ÖNCELİKLİDİR

ORHANGAZİ BELEDİYESİ ÖZÜRLÜLER KOORDİNASYON MERKEZİ

Güzel bir şey doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum
bu uygulamalar bütün kurum ve kuruluşlarda uygulanması
gerekmektetir.Bu uygulamalar ülkenin bütün illerinde uygulanmalı
buda toplumun eğitimli olmasından kaynaklanır.

Orhangazi belediyesine ve orhangazi devlet hastanesine ne kadar teşekkür etsek azdır keşke her belediye bu uygulamayı örnek alsa ama ne yazık ki toplumsal duyarlılık yok bu türkiyede....

Üst Alt