Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin tümörü nedeniyle hangi oranda rapor alınabilir?

Süpersiniz. Allah acil şifalar versin. inşallah.

Meral başınız sag olsun Nur içinde yatsın babanız!

Meral çok saol!

Ugunes bendede beyin sapında tümör var ameliyat oldum son durumun nasıl öğrenebilirmi

ugunes

bendede beyin sapı tümörü var ameliyat oldum son durumunuz nedir bilgi alabilirmiyim ?

Selam arkadaslar benim beynimin sol ospital 3:5 cm tümör var 26 yasindayim biyopsi sonucum grade 4 glistrom dev hucreli doktorlar isin tedavisyle kemoterapyle yasar dedilrr kimse ameliyat yapamyor necmettin pamir yaaparim dedi ve ben karar verdim.tek.korkum.amleiyattan sonra nuksesesdeermi lutfen bilgisi olan yazsin bu hastalikta olanlarada ALLAH sifasini versin insallah suan saglik durumum cok iyi tümör buyumedi ama grade IV oldgu icin gec kalmamak istyorum.lutfen bilgisi olan yazsin sizce ameliyat daha iyimi olur

@Berat0853 arkadaşım. buraya yeni kayıt oldum ve sırf senin için.
necmettin pamir gibi özel bir doktora ameliyat olmuş birisi olarak kesinlikle dünyada necmettin pamir gibi bir prof.e sahip olduğumuz için ülke olarak çok şanslı oldugumuzu bilmeni isterim.

benim 6 cm lik kordoma klivus tümörunden türkiyede ve dünya da yaptigm araştirma sonuci tüm doktorlarin riski cok yuksek ve yapamam dedigi ameliyati benimle konusurken o özgüvenini hissedirerek sapa saglam girip sapa saglam cikariz diyisi aklimdan hic gitmiyor.

çok şukur dedigi gibi oldu herkesin ameliyat olsa bile sakat kalma ihtimali cok yuksek 6 ay kendisini toparlayamaz demesine ragmen 1 ay icerisinde hic bir seyim yokmus gibi evime donup daha sonra 58 gunluk ışın tedavisinin ardından ne kadar da sansli oldugumu ve necmettin pamir gibi bir dehaya sahip oldugumuzu sana soylemek istedim. kordoma dunyada cok az rastlanan tüm dünyada araştırmalara ve kordoma vakfina ragmen nasil bir tumor oldugu hakkinda cok az bilgiye sahip olunduguni soylemek isterim.

buna ragmen necmettin hocanin kendinden emin oluşu ve seni hayata tekrar baglayacagina guven vermesi başli baslina bir cesaret isidir. Allah tüm hastalarımiza acil sifa versin.

Merhaba arkadaslar oncelikle ALlah hepimize acil sifalar versin. HAstalikla ugrasmak cok zor.

BEnde 2012 yilinda marmara da gamma kinafe oldum ameliyat riskli oldugundan beyin sapina yakin oldugundan dolayi.cok sukur buyume olmadi ancak dengesizlik cok yordu beni doktorum hersey normal olmamasi lazim diyor ama niye boyle bilmiyorum.arkadasimiz tatlidan uzak durmamizi yazmis hakli aslinda ama ben asiri seviyorim.

ayrica doktorum hic boyle birsey soylemedi.tatlinin her konuda zarari cok zaten...tekrar kontr ole gitmem lazim ama hala gitmedim 1 yasinda cocugum var doktoruma da soylemistim bu durumu bu hastalik herkeste farkli etkiler yaratiyor maalesef

Herkese merhaba öncelikle hepinize acil şifalar dilerim. Benim de beyin sapına yapışık sağ kulağıma doğru uzanan iyi huylu tümörüm. 2.5 civarında. Ameliyat etmediler 5 yıl önce gamaknife oldum o zamandan beri sürekli kontrole gidiyorum . Emeklilik için rapor almak istiyorum zira işim bilgisayar başında olduğu için çalışmıyorum şiddetli baş ağrıları oluyor. Rapor alabilirmiyim ve nasıl bir yol izlemeliyim🤔🤔

Selam ben de de köşe tümörü var 5 yıl önce ışın tedavisi gördüm ama tümör olduğu gibi duruyor. 9 ayda bir 1 kontrole gidiyorum. O zamanfan beri çalışmıyorum çünkü kafam kaldırmıyor. Emekli olmak istiyorum. %40 rapor alabilirsem emekli olabilirmişim. Sizce rapor alabilirmiyim. Ve nasıl bir yol izlemeliyim. Sgk'ya ve hastaneye gittim ama hepsi başka bir şey söylüyor iyice kafam karıştı. Nereden başlamalıyım bu konuda bir cevabınız varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

İyi huyluydu babamdaki tümör üç defa başvuru yaptık red geldi kötü huylu tümör de sizinki başvur olumlu oluriyi huyluydu uğraşma rapor oranı yüzde 30 fazla vermiyorlar geçmiş olsun

Kötü huyluysa başvuru yap o zaman kabul olur

murat6134

Sadece tümör değil gamma knifedan sonra pisikolojik destek almaya başladım. Dönem dönem ilaç kullanıyorum ve boynumda da 2 adet fıtık var ve geçen yıl dolaşım bozukluğundan iç varis ameliyatı oldum bunlar da var bunlarla beraber %40 ı bulmaz mı??

O zaman şansını bir den kardeşim inşallah olursun ama zor gibi çünkü SGK su uygulamayı uyguluyor eli ayağı tutan kim varsa çalışacak durumdaysa emekli edemiyorlar

Orhanbeyy kardesim bende ameliyat oldum ilk yuzde20 verdiler rahatsizliklar artinca tekrar basvuru yaptim simdicvp bekliyorum benim umudum60 uzeri ins olur sag goz kapaginda inme var sag ayak kolda gelisme yok guc kaybi var exra tumor tekrarladi suan 3.5 cm allah herkese sifa versin

gamma knife sonrasi tümörde büyüme

mrb herkese çok geçmiş olsun
2016 aralık 'ta gamma knif oldum 2018 mayısta 18mm düşen tümör 2018 aralık 'ta 24×20×20 büyüdü şimdi ne olacak bu durumu yasayan varsa sonuç u yazsın lütfen

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Tedavinizi nerde oldunuz?? Marmara Üniversitesi nörolojik Bilimler de olsum. 2013 de o zamandan bu yana hiç büyüme olmadı çok şükür. Bazı tümörler 3 yıl sonra atak yapabiliyormuş. Bu durumda 2. gamaknife yapılıyor bildiğim kadarıyla. Brnim doktorum öyle demişti. Ama gerekmedi çok şükür. Sizede öyle yapabilirler. Gerçi 2.ye nasıl gider insan bilemiyorum yaşadığım travmayı düşününce😓😓

Özzy

ist. acibademde oldum ben bursada yaşıyorum. haklısınız yine gamma knife yine büyüme olasılığı korkutucu geliyor şuan ameliyata razı olucak gibiyim

sizede çok çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin
perşembe günü doktorumla görüşeceğim önereceği tedaviyi merak ediyorum sizlerede paylaşırım. bunun yani sıra sle ( lupus) hastasiyim 6 yaşında bi kızım var. gelen allahtan derdi veren dermanınıda veriyor hamd olsun ben her şeye raziyim rabbim kızıma sağlıklı uzun ömür versin

burda beyin sapından çok bahsedilmiş de,bende 1.5 sene önce beyin sapı kanaması geçirdim..bu durum ilerde tümöre yol açarmı sizce böyle bir şeyle karşılaşan duyan bilen varmı acaba??..teşekkürler herkese çok çok geçmiş olsun..

Merhaba arkadaşlar ben yeni öğrendim. Hastalimi tümör varmış ama iyi huylu gözlerime girme alanı testi verildi göz bulanık görüyor birde hormonlara etki yapmış hipofiz tümörü yani bende heyete başvurdum ama yüzde 40 bekliyorum ama hayırlısı

Sadece tümöre %40 vermezler. Başka bir rahatsızlığınız var mı?

merhab bn 2 ay önce beyin amaliyat geçirdim 7.5.cm tümör aldılar sol gözüme damarlara baskı yapmış sol göz bulanık görüyor saglık kuruluna gitsem kaç oran verirler emekli olma ihtimal varmı.tümör iyi huylu çıkdı aldılar

Bence başvurunuzu yapın.varsa boyun fıtığı yada düzleşme, bel fıtığı, görme bozukluğu vs. şansınız deneyin ne kaybedersiniz.

sadece görme bozukluğu var tümör göz damarlara baskı yapmış zarar vermiş doktor 8 ay sonra düzelir dedi ..2 ay oldu göz hala aynı bulanık görüyor vermezler ise boşa gitmek istemiyorum perşembe günü rendavu aldım Kurum:İSTANBUL- AVRUPA)- BAYRAMPAŞA DEVLET HASTANESİ

Teşekkürler bilen varsa cevap verir.sanırım

Merhaba, ben 1995 yılında beyin ameliyatı oldum, beynimde tümör vardı, ameliyatın ismi Pnet (Medulloblastom) Daha sonra 1 ay boyunca her gün ışın tedavisi gördüm. Şubat 2020 de Beynimin sağ tarafında pıhtı oluştu, ayağımda ve kolumda güçsüzlük var kısmi felç geçirdim. Ayrıca troid var bende. Acaba % de kaç oranında engelli rapor alırım.

tedavi olmayan bir hastalığa nasıl %80 verilir ? %100 olması gerekmez mi ?

Üst Alt