Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyaz Kart çıkarma işlemleri ve gerekli evraklar nelerdir?

okan_ses

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
elimde 2008 haziranda alınmış yüzde kırk üstü bi raporum var, ama mernise kayıtlı değilim. iett'yi aradım, raporunu al gel dediler.
bi rapor yetiyo mu yani? onaylı örnek fotokopi filan istiyolar mı? kaç resim istiyorlar? hangi belgeler gerekli ve bu işlemler uzun sürer mi ?
biri bana yol gösterirse sevinirim. belgeler versem kaç gün içinde alırım kartı?
yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

İETT sitesinden online başvuru yap önce. Böylece oraya gidince çok beklememiş olursun. Online başvuru yapmak için buraya tıkla (Kart için Vakıf Bank'a bir ücret yatırman ve dekontunu alman gerek)

Sağlık raporunu ve bir de fotokopisini götür yanında. Ayrıca nüfus cüzdanın ve 1 de resim olsun tabii. Bildiğim kadarıyla bu kadar :)

çarşamba günü raporum bana verilecek,
ama ben il sosyal hizmetler müdürlüğüne kayıtlı değilim,iett sitesinde oraya kayıtlı olmayanlar başvuramaz diyor ama ben aradım iett'yi raporu al gel dediler.Eğer illa il sosyal hizmetlere başvuracaksam önce oraya rapor vermem gerekecek.yani oraya kayıt olduktan sonra bi daha rapor çıkarıp iett karaköye mi gitmem gerekiyor.ben anlamadım.şimdi iki tane rapor almam gerekcek.sitede 2007 sonrası raporlar için il sosyal hizmetlere onaylatmak gerekmiyor diyor.yani kafam karışık ayın 25'ine kadar ben aydınlatırsınız sevinirim.

Ya rapor olacak, ya da oran nüfus cüzdanına işli olacak.
Yani sen bir raporla İETT'ye gittiğinde işin kesinkes hallolacak. Veya ben senin yerinde olsam o raporla nüüfus cüzdanımı değiştirirm. Sonra (rapor olmaksızın) nüfus cüzdanımla Beyaz Kart alırım

bugün beyaz kartımı aldım,çok sevindim...
benden sadece raporun fotokobisini aldılar,
orjinal raporum duruyo,onun hem renkli hemde siyah-beyaz fotokopisini çektirdim.
17 yaşında ve lise 4'e geçtiğim için heralde bi burs veya aylık alamam.birde babamın ssk'sından yararlanıyorum yani sosyal güvencem var.bakalım seneye nolucak.
bu arada cevap yazan arkadaşa ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum...

beyaz kart prosedürü

raporunuz varsa ( % 40 ve üstü ) bir resimle birlikte , karaköy tüneldeki iett kart merkezine gidiyorsunuz ( sabah ya da erken gitmenizi öneririm )alt katta başvuru işlemi ve vezneye 5 ytl para yatırdıktan sonra 2. kattan kartınızı yarım saat içinde alıyorsunuz raporun fotokopisi yetiyor ama aslını yanınızda götürmek de lazım. .numara alarak ilkbaşvuru işlemi için biraz beklemeniz söz konusu o kadar. eğer özür oranınız %80 ve üstüyse refakatli kart veriliyor , bununla yanınızda bir kişiyi ücretsiz taşıyabiliyorsunuz ... otobüsler ( özel halk otobüsleri de dahil ) , vapur , metro , tramvay da kullanabiliyosunuz. Deniz otobüsleri için karta akbil taktırıp % 20 indirimli seyahat geçerli. şehirlerarası otobüslerde % 50 indirim var.

arkadaşlar şehirlerarası otobüslerde (örneğin metro turizm de) % 50 indiri yapıyorlar mı? istanbul ankara bilet fiyatı 40 liraysa 20 liraya mı gidilecekç hiç bu durumu yaşayan var m?

Özürlüler idaresinin verdiği engelli kartı ile çıkartılıyor değil mi bu kart. Şimdi tekrar rapor prosedürüne ayıracak vaktim yok.

evet onu götürdügünüzde beyaz kart ala biliyorsunuz,

evet arkadasım tüm otobüs firmaları yapıyor yapmak zorunda ben istanbuldan sivasa 29 tl geldim bilet fiyatı 50 tl olmasına ragmen zaten bu indirimli fiyat o yüzden normal fiyattan islem yapıcaz dediler ve 29 lira aldılar

arkadaslar aslına gerek yok raporun fotokopisi yeterli ama süresi gecmemis olacak

selam arkadaşlar ben bülent çelik yaklaşık 3.5 ay önce glokom denilen illet hastalık yüzünden sol gözümü kaybettim.sağ gözümünde tansiyonu yükseliyor.onuda kaybetme riski yüksek damlalarla korumaya çalışıyorum.ama nereye kadar allah bilir.ben de beyaz kart çıkartmak istiyorum işim gereği toplu taşıma kullanmam gerekli(ev beykozda,iş osmanbeyde)arkadaşların yazdıklarını okudum ama kafam daha çok karıştı nereyekayıt olucam il sos. hiz. neresi özürlüler idaresi nerde falan bu konularda açıklamalar yaparsanız ben kardeşinizi sevindirirsiniz şimdiden herkese teşekkür ederim saygılarımla.......

Kardeşim geçmiş olsun önce raporunun fotokopisini 1 resim ve kimlik fotokopini hazırla işin osmanbeydeymiş işinden 2 saat izin al karaköyde tünel iett işletmesi var evrakları buraya ver 1 saat içinde beyaz kartını al bukadar basit

Üst Alt