Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Benim o an'ım uzun bir süreç [O an]

PINAR

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Benim o an diyyebilecegim bir anda yok. Sanırsam 6.sınıftayken ortaya cıktı benim hastalığım (skolyoz omurilik eğriliği) ilk önce ben egiliyorum sandık, sonra beden egitimi dersinde öğretmenim farketmiş hastalıgı. Tabiki biz dr ye gidince olay anlasıldı skolyoz hastasıydım
ilk önce 40 derece idi hastalıgım bir süre korse taktım işte o hayatımın bittigi an sandım gövdemi saran sert bir tabaka vede boynuma dogru uzanan demirler
cok agrıma gidiyodu bu olay her zaman aglıyodum, ailem hayrete düstü ben gibi neseli bir cocuk bunalımdaydı. Neyse ben allem ettim kallem ettim cıkardım korseyi, ama keske cıkarmasaydım dedim cünkü 1 sene icerisinde sırtımdaki egrilik derecesi cok arttı 60 a yyükseldi
oks vardı o ralar ameliyat olamıyodum sınavlar vardı cünkü derslerim cok iyiydi, benden büyük bir derece bekliyorlardı ama olmadı. Cünkü ben takmıstım ameliyatı kafama oks sınavndan sonra ameliyat olacaktım, olmadı oks ameliyatın üzerine tuz biber oldu
bu hastalık birde ameliyata üzül herneyse ameliyatı oldum üzerimden öyle bir yük kalktıki anlatamam stres bitti (ameliyat korkusu) ama ameliyat olacakla üzülmesin ben üzüldüm bi işe yaramıyo üzüldüm gelecegim gitti. Bi burun ameliyatımdada risk var allaha sükür simdi iyiyim 9 ay oluyo ameliyat olalı herkese gecmiş olsun dileklerimi iletiyorum allah herkese şifa versin

pınar ilk önce sana gemiş olsun demek istiyorum inşallah bundan sonra senin için daha hayırlısı olur ALLAH sağlık sıhat versin.
senin söylediğin bu hastalığı bilmiyordum duymamıştım araştırdım ve öğrenmiş oldum bilgim oldu en azından
bendeki ankilozan spondilit hastalığıda ilerledikçe belde kamburluğa yol açıyor sırttaki omirlikte eklemlerde iltaahap oluşuyor ve vucudu kitliyor kamburluk oluşuyor

EWT AHMET ABİ SAOL ARSTIRDIGIN İÇİN KAMBURLUK OLUYO İLERLEDİKCE İNSANIN SIRTINDA AMA AMEİYATTAN SONRA SÜKÜR DÜZELDİ BENİMKİ HERKESE ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

Arkadaşlar bende muskuller distrofi hastasıyım.Yani,kas hastası.Bendede geriye doğru eğrilme var.Bu eğrilik operasyonla düzelirmi,riski varmı?Bana yazarsanız sevinirim.Herkese bol engelsiz,engellenemez hayat diliyorum...

Arkadaşım şimdi durumunuzun iyi olmasına çok sevindim. Umarım hayatının ger kalan kısmıda güzel ve mutlu geçer. Kendini güzel ifade etmişsin.

Geçmiş olsun kardeşim.. Şükür ki şuan iyisin. Umarım geleceğin bundan sonra RAB'bimin izniyle, hep güzellikler ile dolu olurr

sewgili Pınar
yakından tanıdığım 12-13 yaşında bir kız var,o da skolyoz oldu ve ameliyt oldu.korseyi takıyor ve şu an çok iyi
insanlara aldırma ve dereceleri,dersleri yani hayatta hiçbir şeyi sağlığından önde tutma
sewgiler

Üst Alt