Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Benim hikayem [O An]

Elifcan

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
1984 istanbulda dogdum 20 günlükken kulak enfeksiyonu gecirdim babam işitme engelli oldugumu 5 yasına kadar kabullenmedi.oyüzden okula geç basladım yenibosnadaki evimizi satıp okul için ümraniyeye gittik.ilk sene hazırlık 2 ci sene toplam 3 sene yunus emre işitme engelliler okulunda okudum.takdir ve tesekkür aldım beni kaynastırma egitimi için normal okula verdiler.ilkortayı orda bitirdim.liseyi kız meslek lisesli kadın giysi tasarımı bölümü olarak bitirdim.hiç sınıfta kalmadım.eger ailem işitme kaybımı daha önce kabullenseydi.simdi hayatım daha baska olurdu.düzenli cihazı 9 yasında takmaya basladım.

elifim başından biraz tatsız olaylar gecmiş allah daha beterinden korumuş..
aile bilinçsizliği yüzünden bir çok arkadaşlarımız da bir takım sorunlar yaşadığına inaniyorum...
umarım biz ve bütün yeni yetişen gençler böyle konuların bilici altında olurlar...

Elşf Bende senin gibi Ailemin Bilinçsizliği yüzünden Engelli olmuşum.
ama olsun , bunadaşür ...

Arkadaşlar hepimizin rahatsızlıklarına birileri sebep olmuştur.
Herşeyin bir sebebi vardır.
Bunlara fazla takılmamamız gerekir demekki bizler için de
Allah'ın taktırı buymuş mükadderat deyip şükretmeliyiz.
Allah tekrar başka acıları bizlere yaşatmasın.

GÜLPEMPE BENİM BABAM ANNEM BENİ DOKTORA GETİRDİLER.HER AY FAKAT ÖZEL DOKTORA ANNEM GEL BU ÇOCUGU ARAŞTIRMA HASTA NESİNE GETİRELİM DEMİŞ.BABAM BANA SAGIRLIGI YAKIŞTIRAMAMIŞ BEN BABAMA BU YÜZDEN HİÇ KIZMIYORUM ÇÜNKÜ GERCEGİ ANLAYINCA GÖZÜNÜ KIRPMADAN EVİMİZİ BİLE SATMIŞ.İŞİTME ENGELLİNDE İLERDE KONUŞMA PROBLEMİ OLMAMASI İÇİN ERKEN YAŞTA ANLAMAK ÇOK ÖNEMLİ ALTI AYLIKKEN CİHAZ TAKILMASI LAZIM KULAGA

HEPİNİZİ ÇOK TEŞEKKÜRLER AİLEMİ VE ÇOK SİZİ ÇOK SEVİYORUM
HAYAT HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER BUNADA ŞÜKÜR

Elifcim hikayeni okudum sana geçmiş olsun diyorum canım allah daha da beterinden korusun hayata her zaman pozitif bak şimdi olduğu gibi evet hayat herşeye rağmen yaşamaya değer canım ben de kendi adıma seni çok seviyorum ..sevgiler

Elifcim sen zaten pozıtıf bırısın.basına gelenler ne olursa olsun zararın neresınden dönersen kardır durumu olmus...
cok gecmıs olsun canım..
sen herseyı basarırsın.....

geçmiş olsun elif kardeş bundan sonraki başarılarınıda yazarsın inşaallah

Evet Meleğimmm.........Aynenn bu dediğin gibi...Hayat herşeye rağmen güzelll...Vee..Yaşamaya değerr....Şükürler olsun...

Sen haarika bir insansın ablişşimm....

Çok seviyor Barbieşşinn seni........

Canımmm Kardeşimm benimm...... :wink: :wink:

slm

Ailelerin bu tutumu yüzünden değilmidir ki çogu seye gecikmisligimiz...

Ama yinede azminle zoru basarmıssın tebrikler...

Benimde yanıma bu hafta isitme engelli bir kardesim ise basladı.. O daha sanslıymıski Üniversiteyi bitirmis...ve benimle beraber su an grafikerlik yapıyor...

Ve küçük bir not;
Ailesinin su sözü beni çok etkiledi ve duygulandırdı... Aslında onun işe degil sefkate ihtiyacı olduğunu ve arkadasları olarak bizim bunuda bu kardesimize verebileceklerine inandıkları için burayı seçmisler... Ve o günden beri oda benim bir kardesim...ve hepde öyle kalacak...

Herkesi zoru basarması dilegiyle...

Geçmiş olsun arkadaşım inşallah bundan sonraki hayatın istediğin gibi geçer :)

Hayattaki bazı olumsuzlukların olmamasını herkes istiyor ama maalesef hayatımız bizim iştediğimiz şekilde şekillenmemektedir. Biz ne kadarda en mükemmeli arasak, ne kadar da en mükemmel bir şekilde yaşamak istesek bir şeklilde gelişen olaylar hayatımıza olumsuz bir şekilde yansımaktadır. Buna hiç bir şekilde engel olmak mümkün değildir. Sadece tedbirimizi alarak olayları en asgari seviyeye indirmek gerekir.

Üst Alt