Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Benim derdim taksiler

Arzuum

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Alla'ım yarabbim ne zaman yürütgecimle bi taksiye binmeye kalksam bagaj tüple dolu.Normal benzinle gitseler incileri dökülüyor.Arabamda haliyle bagaja ya zor sığıyor ya da hiç sığmıyor başka etine dolgun bagaj aramak zorunda kalıyorum.
Kınıyorum arkadaş ben taksicileri!
Her seferinde aynı şey: "Abula arabanı alcak mıyız? Hayır; yani sığmazda!"
Kardeşim arabanı alacak mıyız ne demek!
Yok ben binecem, arabam arkadan ıslıkla bizi takip edicek...
Töbe töbee.
Kınıyorum bu zihniyetsiz beyinleri.

:) ARZUUM
wheelchair.gif

:mrgreen: Evet Aykan yakında bu senin göndermiş olduğun resimdeki gibi yapıcam.Motor takıcam kendi arabama. :mrgreen: Yinede taksicilerin biraz daha dikkatli olmasını istiyorum.

:))))) valla güzel formül bulmuşunuz. en iyisi roket takmak:)

taxi

selam
arzu bende İstanbul'dayken çok uğraştım aynı dertle
Kadıköy altıyoldaydı bizim dükkan kavşaktan taxiye binerdim her akşam hep olmasada 4-5 günde bir abla sandalye alamam dediğianda kopuyordum ben zaten
Şimdi araba kullanıyorumda rahatım tabi kemerde yaşamanın da avantajı büyük
bakın bir önerim var kadıköy belediyesi yeni bir uygulama yapmış özürlülere bedava taxi;biraz kalabalıklaşsak antalyada ben ilgilenirim belediye kısmıyla işin
bir öneri yalnızca

Arabanın arkadan ıslıkla takip etme fikri çok güzel...
:wink: :lol: :p :p

Kızım küçücük İzmir alsancaktayız gece , nasıl bir yağmur feciiiiii taksiler almıyo pazarlıkla astronomik bi rakama razı olduk ,ama bebek arabası için inip bagaj açamam dedi şöför yürüdü gitti .....İnanamadım! şimdi araba kullanırken birilerini taşımak isterim yağmurda hep ,hiç unutmam o geceyi ağlamış ve feci ıslanmıştım kızımı korumuştum onun yağmurluğu vardı ama :)

Arabanmı var? Derdin var...
Arabanmı yok? Derdin var...
Taksimi var? Derdin var...
Taksinmi yok?Derdin var...............

demekki neymiş:? ne taksiye bineceksin ne dolmuşa ne özel arabaya.buda demek oluıyor kii uçakla gideceksin. en güzeli bu. da bide uçak taksiler çıksa semtten semte giden:) harika olurdu. yada ışınlansak mesela yani:))

Uçağa da almıyorlar boşuna ümitlenmeyin...
Hiç unutmam , ameliyat olmuşum, alçılıyım pürüz çıkardılar.
İstanbul- Adana karayoluyla 1000 km.
Oy oy oy eziyetin daniskası :roll:
Aslında bizlerin çoktan kanat çıkarmış olması gerekiyor :)

:lol: Güzide hanumcum benim yükseklik korkumdan dolayı uçaklara binemeyeceğimi unuttunuz hatta hiçe saydınız.Olmaz ki!! Ama ışınlanma fikrinizi tuttum. Da ya yanlış yerlere ışınlanırsam?Işın trafiği sıkışırda karışırsa? :lol: :lol:

sonuna kadar katılıyorum size. bir de çağdaşlaşmaktan bahsederler insana. ben fakültedeyken de 4 kata sınıf yapmışlar. ondan sonrada çıkıp benim mücadelemi övüyorlar.

Gerçekten ya niye üniversitelerde bu tür çıkabilecek sorunlar için asansör yapılmıyor?Yani tamam sınıf 4.katta olabilir ona sözümüz yokta,asansör yapın bari kardeşim.

AAH AH!
Asansörsüz binalar,asansörsüz üst geçitler,yollarda karşımıza çıkan rampasız merdivenler...
Bir başkadır benim memleketim!
Hak verilmiyor alınıyor,bazen de alınamıyor...!!!

hahhhhhh yahu kaç defa diycem size
ne işiniz var dünyada gelin uzaya burda yer çekimide yok hiiiiiiiiiiiii
sankhanın mekiğinde arkayı dörtlüyebilirsiniz.
ne diyo bu deli demeyin yine...... deliyim sati
yahu beyin hücrelerimi en hızlısından mitoz bölünmeyle kaybettim gören duyan varsa bi zahmet eve dönsünler hiiiiiii

benim derdim taksiler

sevgili Arzuuum 18 yıldır İstanbul da tekerleklisandalye ile yaşıyorum. Yaşadığın olay başıma o kadar çok geldi ki...Önceleri çok kzıyordum senin gibi haklı olarak.Sonra
Her seferinde aynı şey: "Abula arabanı alcak mıyız? Hayır; yani sığmazda!"
Kardeşim arabanı alacak mıyız ne demek!
diyen şoför arkadaşa şu cevabı vermeye başladım.'' Eğer gideceğim yerde bana tekerlekli sandalyemin aynısından alacaksan bunu burada bırakakırım seve seve''Sonra hiç seslerini çıkarmadan sandalyemi bagaja koyuyorlar. :D :D

cin cin harika bir cevap veriyorsun taksicilere:) aslında bütün toplum için farkında olmadan taksicilere gereken dersi veriyorsunuz.

sevgili gülçin seni ve seninle ilgili yazıları okudukça sana hayranlığım bir kat daha artıyor ve bunları okudukça ne çok şeyden vazgeçmişim ben onu anlıyorum.siz yılmamış arkadan gelen taksiyi beklemişsiniz bense ......... neyse zararın neresinden dönülse kardır sanırım.

sankhaaaaaa ben gelirimmmmm, ama önde oturmak istiyom :D :wink:

:) Henüz sandalye kullanmıyorum,1-2 hafta içinde alabilirsem bende kullanmaya başlıcam :)
Arzuumun mesajı okuyunca bi "amanın" dedim zaten.Ne bu böyle ya.
[size=6] :) DERTLER BİR_İKİ DEĞİLKİ;ÇEKE ÇEKE BİTSİN :) [/size]

:mrgreen: Dertler bir değil iki değil ama paylaşıldıkça azalıyor.Bak ben iyiki bu sıkıntımı anlatmışım ve iyiki CİNCİN benim mesajımı görüp bana, taksicilere karşı hazır cevap olabilmem için ne söyleyebileceğimi yazmış.Artık taksi sıkıntım kalmaz diye düşünüyorum. :mrgreen:

Üst Alt