Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beni neden kimse beğenmiyor acaba..?

kadir1981

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
hiç iyi dosttum kız arkadaşım olmadı engelli olmakla ilgili düşücem
kötü birşey ama alıştım artık acılara

benle msnde konuşcak iyi dostlarla muhabbet etmek.. birde benle konuşcak bayan arkadaş arıyorum

kendini ihtiyaçlarımı yapamıyom
çalışamıyom da...herşey kafada bitmiyo ne yazikki..beni sevende olmuyo evlenen de. bu durum beni acayip üzüyo

kadir kendini iyi anlatamadığını iyi tanıtamadığını düşünüyorum.Arkadaşlarımızın yazılarına katılım yapmanı öneririm.Katıl ve kaynaş :wink:

Yaşadığın bu problemi engelinle bağdaştırırsan bu sorunu hiç aşamazsın. Engelli olmayıp hiç dostu, kız/erkek arkadaşı olmayan insanlar yok mu, tabii ki var...
Karamsar olma ve neden diye sor kendine ama söylediğim gibi sorunun cevabı engelin olmasın.....

selam kadir..
acılara alıştım artık demişsin..
peki acılar sana alıştı mı...
sorunlar sana alıştı mı..
sorunlar ya bu karşımızdaki kadir be diye senden korktular mı
korkut onları kadir
acılara alışma acılar sana alışsın arkadaşım..
ben acıların adamı oldum der gibisin sanki
acılar heryerde kol geziyor. saglam engel dinlemiyor.. her yerde geziyor...
sana kasdı yok.. yani..
ama ben acılara alıştım demekle onlara esaslı bir davetiye çıkarmış gibisin..
kabullenmiş gibisin..
bırak o sana alışsın..
yenilgiyi ve yalnızlıgı bırak ona tattır..
hayatta muhatab bulmak zordur..
bu da saglam engelli ayırt etmez..
sana baglı bunlar..
senin de unutma bir yerlerde dostların var..
bir ara bir ugraş kim bunlar..
çunki hiçkimse yalnız yaşamaya mahkum edilmedi.. bu dunyada..

kısıler secme haklarını kullanıyorlar kadır.bu dogal bır sey.bunun senın rahatsızlıgınla ılgılı olmadıgını dusunuyorum.ınsanların ortak noktaları olmalı konusmaları ıcın.paylasacakları paralellıkler veya zıtlıklar olmalı.ve bunu ıyı dıle getırmelıdır kısı.uslup onemlıdır.burada hele olmazsa olmazdır.cunku yazı dılınden baska sılahın yok.bunu ıyı yakalamalısın.kolay gelsın:)

Kadir özdemir yazdıkların çok üzdü beni çünkü hayat sadece kız arkadaş veya sevgili değildir veya engelli olmakta hiç kötü birşey değil bence sen kendine birazcık haksızlık ediyorsun öylemi?ben üzüldüğüm zaman terapi yaparım yazıda hatam olduysa af ola ben piskoloji dersi gördüm tabii lisede en mutsuz anlarda ben neden engelliyim deim bu olumsuz sözcüğüm ama olumluya gelince ben yeryüzündeki birkaç değerli insanım tabii allah katında ve bana bu görevi verdi ki ölünce ahiret yaşamımda beni diğer insanlardan birazcık daha üstün kıldığı için bana bu görevi verdi derim.ve dua ederim ve işlerimde çok şükür iyi gidersende engelin ne bilmiyorum ama kendinden biarzcık daha kötü durumunda olan kardeşlerimizi düşün ve herşeye rahmen hayata sımsıkı sarıl ve hayatta hiç kimse yalnız değildir ve herkesin er yada geç eşleri vardır ve karşınıza çıkacaktır mutlaka :
Benimde sevgilim olmadı yani ondan boşver

Yanlız değilsin

Hiç kız arkadaşım olmadı cümleni ne manada kullandın anlayamadım.Ama hepimiz arkadaşın,dostunuz.
lady1260

iste cevabim

Arkadasim ben yeni yeni bazi seyleri asmaya baslamis ENGELLENEN bir üyeyim demissinki
Neden kimse beni begenmiyor?
Bende diyorum ki acaba sen kendini begeniyormusun ki.
Ne yalan bende ayni durumdan sikayetcigim asl1nda ama ben evde oturursam, kendimi tan1tmassam tabi ki dostum da olmaz bence sende ayni durumdas1n bi silkin kendine gel kendinde olan (+) özellikleri bi gör bak ozaman bunlari kafana takmayacaksin.

demissinki k1z arkadasim yok.Birak olmasin be kiz demek dert demek deilmidir. :wink:

arkadaşım , bunun senin engelli olmanla bi alakası olduğunu sanmıyorum, insanlara bir yaklaşırsan onlar da sana bin yaklaşacaktır diye düşünüyorum.

engelimiz nedeniyle hepimizde olmasa bile çoğumuzda kadir arkadaşımızın bahsettiği sorunlar var. toplumdan dışlanmış, soyutlanmış hissediyoruz. ama bunu da yenmek bizim elimizde. kız arkadaş edinme mevzusuna gelince kızlar senin tahmin ettiğin gibi o kadar da önyargılı değil. tanışma için iyi bir ortamın olması da şart tabi.

bende kas hastasıyım

sevğili kardeşim.öncelikle insan bu problemi kendi içinde aşmalı.arkadaş demişsin benim özürlü ve özürsüz o kadar çok arkadaşım var ki..Eğer sen kendi için de bu sorunu aşar ve kendini anlatmayı başarırsan zaten sorun kalmaz.özürlüyüm demekle sorun çözülmüyor.Şunu da unutma ki Allah verdiği bir sıkıntının mükafatını verecektir.

buradaki diğer akadaşlarında senle ilgili düşüncelerini merak ettiğim için okudum ve çıkardığım sonuç şu sevgili Kadir ve benim düşüncelerim
hepimiz engelliyiz ama birbirimizden daha iyi ama daha kötü
burada herkesin kız veya erkek arkadaşıda senin bahsettiğin sevgili anlamında var mı ? yok dünyanın sonumu değil tabiki
çünkü burada senin sitedeki resmlerinden de gördüğüm kadarıyla seninle eğlenen güzel vakitler geçiren seninde geçirmeni sağlayan BİR ÇOK GÜZEL DOST un olduğunu görüyorum bunları bir düşün Kadir
ve kendinle ilgili aşman gereken en önemli İKİ PROBLEM görüyorum ben
1 kesinlikle bir yerinden başlayıp azaltarak bitirmen gereken KARAMSARLIĞIN
2 insanlarla arkadaşlarınla kuracağın olumlu, seni doğru anlatan bir diyalog geliştirmennn

gerçekten yanlış düşünüyorsun önemli olan engelini kafanda yenmen.insanlara nasıl yaklaşırsan öyle karşılık görürsün.engelli olmama rağmen çevremde o kadar arkadaşım var ki sorun engellerimiz değil kendin gibi olabildiğin sürece seni anlayan arkadaşların elbette olacaktır.umutsuz yaşanmaz sakın unutma....

kadir arkadaşım yok diyip mızıkçılık etme lütfen.eee biz neyiz burada...
canım küçük bir sorun var yalnızca...veperde arkadaşında dediği gibi.lütfen kadir.şu karamsarlığından kurtul...lütfennnn
o zaman göreceksinki herşey daha güzel oluyor....

bu arada bugünlerde yoksun.nerelerdesin sen bakiiiimmmm?????????

Ben Kadir i en son doğum günü 28 temmuzda gördüm,pasta aldık mumlarını üflerken dilek tutmasını istedim o ise üzgündü.

Bunu söylemeyecektim ama gerçek şu ki Kadir şu sıralar pek iyi değil,aslında hiç iyi değil, ve kendisiyle dalga geçebilen,çok neşeli pozitif bir insan olan ben,artık ona umut veremiyorum.
Kadirin hepinize ihtiyacı var,hepimizin birbirimize ihtiyacı olduğu gibi.Onu merak edenlerin Kadir buraya geldiğinde bunu anımsayacaklarını biliyorum.

Kadir depresyona girmiş Bu davranışı normal zamanla geçer Kadir yazına çok kızdım neden böle yapıyorun???? :cry:

Sahiden Kadir nerelerde?yazilan onca seye bir tek cevap yazmamis.
Kadir kardesim engelini unut,kendini soyle bir sorgula acaba benim insanlara yaklasimim nasil diye bak ozaman bazi seyler cozulur sanirim.

kral hakli soylemis
insanlarin gelmesini bekleme, sen onlara git. cogu cekiniyor verecegimiz tepkiden. OCUYUZ YA :twisted:
saka yapiyorum

selam kadir bak aslında senin gibi düşünen çok insan var ama inan bunlar gerçek ve samimi düşünceler değil bak benim etrafımda o kadar selamlaştığım o kadar havadan sudan konuştuğum insanlar var ki ama gerçekten arkadaş gibi arkadaşım olan saece 3-4 kişivar . yani anlatmak istediğim şey insanlarla ilişki kurabilmek için senin hoşlandığın şeyleri yapmalarını bekleme bir kezde sen onların hoşlandığı şeyleri yapmaya çalış inan ki bunun sonunda kaybedeceğin hiç birşey yok. güven bana :)

vallahi siteye yeni girdim biraz gezineyim dedim kadir ın düşünceleri beni üzdü kadir şunu çok iyi bilmelisinki bizlerdede birer özürlüyüz ama biz özürlü olayını kafamızda silmışız her kes haline şükretmelidır.Herkes yaşamış olduğu bu dünyada kendine has bir yaşam tarzı çızmıştır sen iyi olduğun sürece her zaman iyi doslar bulursun bazı şeylerı hayal ve ümit ederek yaşamak zorundayız bu site bile bizlere arkadaşlık yapıyor ama sohbet edeceğin arkadaşlarını da düzeyli olanlarını sececeksin ALLAH hiç birimızı utandırması kafanı boş şeylere takma hoşçakal.

Merhaba

Merhaba bende aynı sizingibi düşünuyorum engellilere acıyarak bakıyorlar

merhaba

kadir nasılsın? dostum bu olayı gerçekten fazlaca büyüttüğünü düşünüyorum... ya herşey kız arkadaş demek değil salla gitsin dostum kaçan kovalanır her zaman... onun için aklına başına devşir... olursa olur olmazsa canım sağolsun de dostum...

Re: Slm

Engelli kişi eğer kendisini acındırmaya çalışırsa o zaman kendisine acıyarak bakarlar. Yoksa neden acıyarak baksınlar ki

Seni en iyi anlayan ben olurum herhalde. bir çok arkadaşın sana yazdığı teselliler senin derdine ne kadar ilaç oluyor. dertlerini azaltıyormu hayır.bizlerin ne bu dünyada nede öbür dünyada güzel bir günümüz olmayacak dostum.ben artık inancımı kaybettim.allahtan temennim şudurki bizi ne cennetine nede cehennemine koysun biz yok olmalıyız dostum.ancak o zaman kurtuluruz.

Kadir arkadaşımız vefat etmiş arkadaşlar, dün varız bugün yokuz.Bu sitedeki diğer hayatını kaybeden abi ve kardeşlerimiz gibi.Hepsine Allah c.c. rahmet eylesin.

sen bence önce kendinle barışık ol.. kimsenin seni beğenmesine ihtiyacın yok sen kendini sev ki başkaları da seni sevsin.. bu psikoloji gelip geçici olsun temennim sende inş aradığını bulursun

Faruk bey arkadaş vefat etmiş diyor siz hala yorum yazıyorsunuz..
Allah cc.mekanını cennet etsin.

Allah rahmet eylesin ailesine de sabırlar dılerım.

Üst Alt