Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Belden aşağısı tutmayan birinin cinsel hayatı ve evliliği

AYCAGOZLU

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
Güncel: 16 Ocak 2010'da evlendim :)

Belden aşşası tutmayan kişi cinsel hayatı yaşayabilir mi? utanarak soruyorum ama inanın merak ediyorum benim belden aşağım tutmuyor.. 5 aylık bebekten farkım yok ama evlenemiyorum da, çünkü bu engelim evliliğime engel ama huzurlu yuva kurmakta hakkım öylese neden ben evlenemiyorum? cinsellik için yetersiz mi kalırım? beni aydınlatırsanız sevinirim

hoşçakalın

Bir kere utanılacak bi soru değil bu. Sitenin amacı zaten bişileri paylaşmak. Soruna gelince . belden aşağısı tutmayan ve evli olan arkadaşlarım var. Maşallah nur topu gibi çocukları var. Yani bunu sıkıntı etme bence.

her seyin guzellik ve cinsellik olmadiginin farkina vardim..AMA..is isten gecmisti..her sey istedigin gibi olur..yeteki iste..

İki insan isterse belden aşşağı felclı olan biri cinsel ilişkiyi yaşayabilirmi bu tibbi gerektiren bir durum.
Ama şunu bilmelisinki arzu ve istekler başka türlüde giderilebilir her şeye cinsellik olarak bakmamak gerek.Eğer kişiler işin bilincindeyseler herşey ilerleyen zamanlarda arzu ve isteklerini tatmın edecek yöntemleri geliştirir,veya üretebilir.

Hiçteutanılacak bir soru sormadınız.
Konu hakkında bilgim yok ancak, Bir kadın doğum uzmanına görüşürseniz
size çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bunlar çok doğal konular. Sorun hem siz öğrenin hem biz öğrenelim.
Sizin gibi cesur öncüler olmazsa bu konularda çekingenlik duyan insanlar
çaresizlik içinde kalırlar.

AYCAGOZLU omurilik felçli biri olarak şunu çok kolayca söyleyebilrim ki, evet, hiç kuşkusuz ve eksiksiz olarak yaşayabilir.

Öncelikle cinsellik o kadar da fiziksel bir işlev değildir. Yani illa o duvardan bu duvara, o masadan bu koltuğa koşturulacak diye birşey yok. :) Başka başka heyecan metotları var ve hatta bunlar çoğunlukta... Bu tamamen partnerler arasındaki uyuma bağlı...

Omurilik felçli olan erkeklerde ereksiyon sorunu olabiliyor. Bu tamamen kişinin omurilik yaralanmasına bağlı birşey. Aynı seviyeden yaralanmış 5 ayrı erkekte 5 ayrı cinsel fonksiyon belirtileri gözlemek mümkün. Birisi normal bir şekilde ereksiyon olur ve boşalır mesela, diğeri ereksiyon olur ama boşalamaz, bir diğeri ereksiyon olmak için hap/iğne takviyesi yapar buna karşın boşalabilir, öbürü ereksiyon için ilaç alır ve/fakat boşalamaz vs.vs.vs. Herkes kendine özeldir... Fakat en en en en önemlisi zihinsel istek/beceri ve partnerler arasındaki uyumdur...

Ereksiyon sorunu yaşayan kişiler için bu konu artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Bu iş için bir dozda 36 saate varan etki süresi olan haplar ve 5-10 saat etkili iğneler mevcuttur. Böyle bir takviyeyle, benim diyen partner uçurulur... :)

Çocuk olayına gelince, bu da çok kolay. Boşalma varsa zaten sorun yok. Eğer yoksa, ya tüp bebek vb. uygulamalarla ya da spermi dışarı atacak pompalarla bu işler hallediliyor...

Bu forumda konuyla ilgili bilgiler mevcut...

Partnerler arası uyuma şahit olanlardan biriyim. Nişanlım tekerlekli sandalye kullanıcısı ve biz, birbirimizi, ilişkimizin her yönüyle maksimum seviyede mutlu edebilen çiftlerdeniz.

:)

arkadaşlar gerçekten çok teşekür ederim beni bir nebze olsun ferahlattınız
oturan boğa inan beni güldürdün
hoşçakalın

bu konuda bende aydınlandım tskler konuyu acan ve aydınlatan kişilere. oturanboga gercekten komik yazmıssın bazı yerlerde:)

Oturan Boğa demişki Öncelikle cinsellik o kadar da fiziksel bir işlev değildir. Yani illa o duvardan bu duvara, o masadan bu koltuğa koşturulacak diye birşey yok. Başka başka heyecan metotları var ve hatta bunlar çoğunlukta...
Hani doğrusunu da demiş

BENDE KOMİKLİK OLSUN DİYE YAZMADIM MENEKŞE HANIM
HASTALIK BU

Konunun uzmanından bilgi almak lazım.Cinsellik yaşanarak öğrenilmez en azından fiziksel engeli olanların mutlaka belirli teslerden geçmesi lazım.Hüsrana uğramak istiyorsanız bir şey diyemem..:)

bence olur..herkes utanmis yazmakta,oncelikle tkr.saldelyeler her hareketi yapiyormu(katlaniyormu)olar bitmistir..byyyy..

belden aşağı tutmyana felçli evlenebilirmi cinsellik yaşarmı.
1 yaiında çocuk felcine yakalandım ve belen aşağı tutmuyor,lakin cinsellikle ilgili bir sorunum da yok evlendim.
Bazı sorunları tıptan yardım alarak çözebiliriz ama bir takım tecrübeleride anlayışlı bir partnerle çözeriz diye düşünüyorum.
Senin önce bir DR ile görüşüp cinsel uzvunun aktif olup olmadığını öğrenmen lazım bunu öğrendikten sonra tıpta ölüm hariç çözümlenmeyecek sorun yok gibi bir şey sevgili resie katılıyorum her şeyin bir çözümü var.
sevgilerimle.

evlenemez kardeşim çok uzadı bu konu dayanamadım cinsel hayatı olur belki ama evlilik bi ömür sürer unutmayın evlenemezzzz!!!

albatros sen bi git konya ovasinin havasini cek..orda albatros yokkk...

ben olur yada olmaz diye bi fikir öne sürmiyecem ahali ama şunu dermisiniz cinsellik olmadan yaşanırmı bence yaşanır ben yaşarım şahsım adına sewdiğim insanın kollarında uyuyım uyandığımda gözlerine bakabiliyim bana yeterli olur walla bence herşey yürekte biter ben sewişmeden sewebilirim diyenlerdenim saygılar Deniz . . .

bütün mevzu evleneceğin değil, her yönüyle anlaşabileceğin eşi bulmakta. gerisi zaten kendiliğinden gelir. Sanırım seninde bu mevzuda sorunun var Albatros kardeş.

albatros_070' Alıntı:
evlenemez kardeşim çok uzadı bu konu dayanamadım cinsel hayatı olur belki ama evlilik bi ömür sürer unutmayın evlenemezzzz!!!
Neden evlenemesin?
Dağ sana gellmiyorsa sen dağa gidersin.
Belden aşağısı tutmayan bir insan yaşadığı mekanı kendi şartlarına göre düzenlerse Ya da kendi şartlarına uygun bir mekan secerse ömrünün sonuna kadar yaşamı çok kolaylaşacaktır.

Butun olayın Beyin de bittigini dusunuyorum.... Ama sanırım aramızda

kullanamayanlar var Beyni ni....O yuzden hosgormek lazım sanırım

Arkadaslar...malum oksijen mevzu olunca hali ile :)

Biraz daha dusunerek ve sakin, kırıcı olmadan yazmanın ve konusmanın

dogru oldugunu dusunuyorum...

Her sey Yureginizce olsun...

Hepiniz Yureginizce Kalın...

Arkadaşlar, neden gerçekçi olmuyoruz.
Tabii ki tedavisi olan bir çok sorun var
ama fiziksel olarak yaşanamayan bir cinsel hayatla normal bir cinsel hayatın fazla devam edebileceğini iddia etmek bence aşırı iyimserlik. Bazı konularda fazla ütopik konuşuyoruz. Her şey bizim arzu ettiğimiz gibi gerçekleşmiyor. Engelli birinin evlenmesi bile başlı başına bir sorun iken cinsel sorunu olan bir engellinin evlenmesi daha baştan sorun olur, gerçekleşse bile bazı şeylerin yaşanamaması daha büyük sorunlar ortaya çıkarır.
Duygusal konuşmak kolay ama söylenenlerin yaşanıldığı kaç hayat biliyorsunuz?

Arkadaşlar soru "belden aşağısını tutmayan birinin cinsel hayatı olabilir mi?" şeklindeydi. Buna kardeşim Bülent güzelce cevap vermiş, aynen katılıyorum. Soruyu başka yönlere çekme çabaları da var. "Hiç cinselliği olmayan birinin cinselliği olur mu?" gibi noktalara kaymış. Doğrusu ben bunlara gülümsemeden edemiyorum. Arkadaşlar birkaç cümleyle ifade edecek olursak insan dediğimiz canlı aşık olmadan cinsellik yaşayabilir ama cinsellik olmadan aşkı yaşayamaz. Zaten cinselliğin olmadığı ilişki aşk olmaz dostluk olur. Cinsellik iki karşı cinsin ilişkisindeki en temel unsurdur. Bunun dışındaki tüm söylemleri romantik çıkışlar olarak görüyor ve gerçekle pek ilintilendiremiyorum. Burada net olarak anlaşılması gereken cinselliğin gerekli ve engelli bireylerinde cinselliği yaşayabileceği gerçeğidir.

Bence omirilik felçli bir erkek ,evlenemez ve evlenmemeli de; hele de sağlıklı bir kadınla asla yapmamalı derim ben,üzüntüden ölürler çünkü..
tıbbi açıdan bildiğim kadarıyla olması gereken şekilde erkek değildir..
Sanmıyorum ki duygusallık,romantizim ,anlayışlı bir kadın gibi safsatalar evliliği sürdürmeye yetsin..
Kısaca ;omirilik felçli bir erkek erkekliğini kaybetmiştir benim gözümde..
Dışarda gezerken görünce ,sandalyede bir felçli erkek kızlara bakıp kesiyorsa ''''yazık'' diyorum içimden üzülüyorum..
Ayrıca,evlenmesin felçli bir erkek de ,kadın da onlarda bekar ölsünler dünyanın sonu değil ya!!
AMA aşık olup sevebilirler bu çok normal bana göre..
:)

İkinci bahar afedersin ama omurilik felçli bir erkek hakkında neyi ne kadar biliyorsun? Yazdıkların nedeniyle kısa bir açıklama yapalım.

Bir kere hiçbir omurilik felçli erkek bir diğeriyle aynı semptomları göstermez. Ama genel olarak omurilik felçli bir erkeğin rahatsızlığından kaynaklanan ereksiyon gibi sorunlarını aşması çok çok ama çok kolaydır. Ve bu çözümler çogu zaman onu sağlıklı bir erkekten daha avantajlı hale bile getirebilir. zira bu çözümlerle elde edilen ereksiyon süresi normal bir erkeğin sahip olabileceği süreleri fazla fazla aşabilir. Tabi bu da kişiden kişiye değişir. Omurilik felçli bir erkeğin cinsel anlamda tek dezavantajı pozisyon olarak çok fazla alternatifi olmamasıdır. Ancak burada omurilik felçli kişilerin mecburen uymak zorunda olduğu pozisyonların kadınların en çok uyarıldıkları ve en çok hoşlandıkları pozisyonlar olduğunu söyleyebiliriz. (Kadının üstte olduğu pozisyonlar) Bunlar benim değil bilimsel verilerin sonuçlarıdır.

Bunun dışında OF li bir erkeğin sorun olarak yaşadığı bir diğer sıkıntıda ejekülasyondur (Boşalma) ancak bunun kadınların tatminleriyle direk bir ilişkisi yoktur. Bu olgu sadece üreme noktasında önem kazanır ve bu sorun çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için micro enjeksiyon yoluyla testislerden alınan spermlerin kullanılması sonucu sorun olmaktan çıkar. Kaldıki bu sorun da kişiden kişiye değişebilmektedir. Kısaca OF li bir erkeğin yaşadığı ejekülasyon sorunu da cinsellik için bir sorun teşkil etmiyor.

Peki sorun nedir çok merak ettim. Ya da seni bu denli kendinden emin konuşturan nedir? Tecrübe mi konuşuyor yoksa? Bak ben açık konuşuyorum. Benim cenahta tecrübe konuşuyor ya senin cenah?

Şimdi çağırıp birilerini "yaz şuraya" demek var dı ya..Neyse. Ama eminim OF li bir erkekle birlikteliği olan bir çok bayan arkadaş vardır burda ve onlar bu düşüncelerin çok yanlış olduğu konusunda seni ikna edebilirler. Tabi niyetin öylesine geyik yapmak değilde öğrenmek ise...

OturanBoğa' Alıntı:
Yani illa o duvardan bu duvara, o masadan bu koltuğa koşturulacak diye birşey yok. :) Başka başka heyecan metotları var ve hatta bunlar çoğunlukta... Bu tamamen partnerler arasındaki uyuma bağlı...

Burda; ordan buraya, burdan oraya koşturan olursa zaten efor kaybına uğrar ve ilişki sekteye uğrar :D Daha akılcı olmak gerek sanırım :D

OturanBoğa' Alıntı:
]Bu iş için bir dozda 36 saate varan etki süresi olan haplar ve 5-10 saat etkili iğneler mevcuttur. Böyle bir takviyeyle, benim diyen partner uçurulur...

Yani hocam 36 saat diyorsunuzda, bu azmışlar ve kudurmuşlar kategorisine girmiyormu? :D
Bu fantezi bölümüne giriyor sanırım. :D

Tühhhh Utandım beh :oops:

Sevgiler...

bence yaşamadan hiç bir şey söylemek doğru değil.arkadaş evlensin hüsranamı uğrayacak yoksa mutlumu olacak yaşasın görsün derim.ayrıca bu konuda tıbbi yardım konusunada katılıyorum.bir ara bir arkadaş daha burada başlık açmıştı sürekli altıma kaçırıyorum cinsel yaşantım olurmu diye.burada o arkadaşı eleştirmek açısından yazmıyorum ama böyle bir durumdada gerisinin siz düşünün yaşanırmı yaşanamazmı.konuyla alakasına gelelim arkadaşın durumunu kimse bilmiyor o yüzden farklı akıllar veripte yanlış birşey yaşamasına sebebiyet vermeyelim bence.

Öncelikle ben acımasızım ve söylediklerime sonuna kadar inanıyorum..
Of li bir erkekle birlikte olan sağlıklı bir bayan asla psikolojik,görsel ve fiziksel anlamda doyuma ulaşamaz diye düşünüyorum.
OF li bir erkek olması gerekeni oldu ,ben süper bir erkeğim zannederek ancak kendini kandırır.(tecrübeleriyle cenahını yüceltsede)
Benim gözümde ,tekerlekli sandalyeye bağlı bir erkek ve kadın cinsel uyaran bile olamaz ve dahi kur bile yap malarını gülünç buluyorum
Sonda ve sonda poşetleriyle ,yATağın kenarında duran tekerlekli sandalye ile sanırım olay biter..

harcadın bizi :):):):):)
sabit olan bi sonda ve poşet elbette ki sorun. Ya sabit olmayanlar, onlar ne olacak? :)

Hiç farketmez,
sonuçta erkeğin güç objesi dumura uğramıştır:)
Cinselliği merak edenler denesin ama evlemesinler,elalemin sağlıklı bireylerini kendilerine mahkum etmesinler derim ben..
Belki de ben çok kötüyüm ama ;sevmiyorum tekerlekli sandalyede yaşamayı.Boşuna tat aramıyorum hayatımda...
Ayrıca her sandalyede olan üyelere Allah yardım etsin diyorum.........

Üst Alt