Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Behçet hastaları engelli sayılır mı, yüzde kaç oranında rapor alabilirler?

bendede aynı problem var 12 senedir behçetim sol göz üveit venöz yetmezlik var ayaklarımın üstünde duramıyom ayakta çalışamaz %51 rapor verdiler kronik sürekli yazıyo rapor
raporumun arkasında iş için yazıyo
1978 dogumluyum 2712 gün ssk ve ödenmemiş 550 gün askerligim var bu arada 31-02-1994 ssk girişliyim
bu rapor neticesi nedir sizce ne yapmam gerek
2.si anlamata zorluk çektigim heyete girdigimde ayagımın halini gören cildiye bile yandımı diye sordu ve heyetin içinde behçet hastalıgından anlayan uzman yok bırakın heyeti hastanede behçet bölümü vardı sonradan kaldırıldı vede notlar kanaat türü verildi:(

yunusemre_k;

Rapor oranınız gayet güzel, sürekli olmasıda bir avantaj. Ben anlayamadım sorunuzu, nedir öğrenmek istediğiniz..? Behçet içinde oran almak istiyorsanız % 20 almalısınız ki rapor oranınızda bir fark yaratsın. % 10 verilirse rapor oranınız % 56 olur, çok bi farkı olmaz yani, yine üçüncü dereceden vergi indirimi hakkı kazandırır size. Ama % 20 verilirse rapor oranınız % 61 olur ve ikinci dereceden vergi indirimi hakkı kazanırsınız.. Tabii Ankara'dan olduğu gibi onaylanırsa, oran düşürülmezse..

Sorunuz emeklilikle ilgiliyse, şu konuda cevap yazılmış size: http://www.engelliler.biz/forum/eme...rim-gunum-var-ne-zaman-emekli-olabilirim.html

Sorunuzu yanlış anladımsa eğer belirtin lütfen..

soru degil aslında diger arkadaşlar behçetten aldıkları sonuçları merak etmişler ondan yazdım ancak behçette sıkıntınızı heyete iyi anlatmlısınız yoksa iş zorlaşıyo birde raporun arkasındaki işyeri için olması bişey farkedermi bunla vergi indirimine nereye başvurcam istanbul zeytinburnunda ikamet ediyom

behcet + üveyit %52 bir oran aldim gözde kalici hasar yapdi tek gözgitdi diğer gözde %47 görüyor behcet olan arkadaşlar amannnnnnnn cok dikkat lütfen sakasi yok eger gözünüzde bir yenme kızarma veya görme düsüklügü varsa hemen hastaneye lütfen sakasi yok

Behçet ataklarında devamlılık :(

Geçtiğimiz yıl yazmıştım bende başvurdum ve % 15 rapor alabildim.(Fizik tedavi %5 , Cildiye %10)
Gözde sorun yok.3 kez atak geçirmiştim kontrol ediliyor.
Eritema nodosumlar tedavi edildi.
Bu yıl bacaklardaki ve sol dirsekteki ağrılar daha da şiddetlendi. Bıçak saplanması gibi hiçbir tedaviye cevap vermiyor.Romotolojiye gidiyorum.Behçet+Spa(Spondiloartirit) + Fibromiyalji dediler ileri tetkikler yapılıyor. Sol ayak bileğimde 2 aydır bir şişlik var yaklaşık 10 grafi çekildi ortopediklik ve kemik ile ilgili sorun bulunamadı damarlarda tıkanma olduğu düşünülüyor. Kalp damar cer. atar damarlar iyi durumda dedi toplar damarlara bakılacak. Damar tutulumundan şüphe ediyorlar.
Psikolojimi nekadar yüksek tutsamda atak dönemindeki ağrılar dayanılmaz oluyor ve yıkıyor maalesef
Damar tutulumu+spa +fibromiyalj ile oran arttırmak için başvuru yapsam nekadar arttırırlar? Psikiyatridende oranın iyi verildiğini duymuştum..

Sonradan arttırma başvurusu yapan arkadaşlar bilgi verebilirseniz sevinirim.

herkese acil şifalar,az ataklı ağrısız sağlıklı günler diliyorum..

Behçette rapor oranını heyet nasıl belirliyor

Evet arkadaşım bizim hastalıkta bu işler zor degil zor ötesi işin dogrusu nedenine gelirsk kendimden örnekliyim istanbulda yaşıyorum %51 sürekli olmak üzere raporum var heyetten geçtim ve işgücü kaybı yüzde 51 olarak aldım vede ankaraya vergi indirimine gönderdim
ŞİKAYETLERİM :Sol göz bekçet üveit tek baston bacaklarda harekt kısıtlıgı derin ven trombozu v.b
Ankara 4 ay sonra haseki devlet hastanesine bu hasta incelendi ve bi karara varılamadı diye bir kagıt gönderdi bubulgular neye göre verildi deyip tekrar heyetten geçip bulgular raporlar tekkiklerle gönderilmesini istedi.
İşte filim burda burda kopuyo bizim sıkıntımıza geliyo BEHÇET !!!!!!!!!!!!!!!!!
şimdi heyete baştan başlayarak girdim NOT: Hastanede behçet bölümü yok heyette behçet branşlı bi doktor yok Bana örnekle Romotoloji/Behçet Bölümü bakıyo bu hastanede zamanında kurduular ve sonradan nedenini bilmiyom kaldırıldı böyle bi bölüm yok
GÖZ : Gözümde behçete baglı üveit hastalıgı var heyet doktoru bunu görebiliyonmu bu kaç dedi eliyle ne bir filim ne makina soktu gözde behçet üveit yzdı :)
ORTAPEDİ : Vucudumdaki tüm eklemlerde agrı var degil çalışmak ayakta bastondan destek alarak 10 dakka anca yürüyom eklem tututlması var .Ayagını oynat başını oynat kolunu v.b ben bişey anlıyamadım Fizik baksın dedi Filim yok tahlil isteme yok yok yok
FİZİK TEDAVİ: Ayagını oynak kolunu eklemler hareket ediyo bu kadar oda hiçbir tekkik yapmadı bu kadar
Dahiliye ayagıma bakınca yandımı dedi:)))))) Sadece agızdan duydugu Behçet yazdı
PİSİKİYATRİ: Behçet sinir sistemini vurur. Depresan ilaç yadı agızdan dolma Behçet yazdı bu kadar
Kalp damar cerrahi: Dopler bakmam lazım dedi (Filimin 2. yarısı burda başlıyo Filim burdda kopuyo) Gün verdiler gittim yattım masaya doktor dopler inceleme yapıyo tabi ben behçetim demedim dopler istedi doktor dedim yattım oda sormadı baktı çevirdi çevirdi ufladı tufladı allah allah ben senden bişey anlamadım dedi sende ne rahatsızlıgı bu duruma getirdi ayaklarını dedi bende behçet dedim kalk dedi damarlarda venoz yok yollar açık yazdı:))))))))) dedim nasıl olur hocam ben 12 senedir behçetim İstanbulTeknikÜnüversitesinde kalp damar ana bilim dalı bakıyo tedavi derin ven trombozu var ayaklar pert yani Prof. Doktorlar inceliyo bakıyo yorumluyo adam uzman ne yapsın anlamaz tabii peki şimdi anlamadıgını diyon neden ozaman anlamadn rapor yazıyon anlamadım yaz olmaz ......Burdada kavga gürültü
CİLDİYE: Buraylada işim yok yinede yazmışlar dedim gidiyim iş ayagın içinde cildinde degil tabi cildiye görünce bune kardeşim dedi durumu anlattım bana en yüksek puan olan %20 kendi verdi:))))
Bu puanı kendi branş doktorlarım vermiyo işe bak
Bu şekilde yeni rapor bana gösterilmden ankaraya yollandı tam 1.5 ay sürdü heyet bitmesi
Son olarak bende sinirle bi çare hastanebaşhekimine gittim yazdıgım gibi anlattım olayları ve dedim ki ben hastayım diye çalışamıyom çalışmasan sigorta yok tedavi olamıyom 2 çocugum var onlara bakmam lazım tedavi olamazsam yda emekli nasıl geçincem cevap yok nasıl olcak bu işin sonu dedim sana KANAAT NOTU verceklermiş yani adamlarım o anki pisikolojik durumuna baglı iyi günündeyseler ne ala degilseler dedim vay halime yani ses yok
Bu devletse tedavisi yoksa hastalıgın vatandaşa baglarsın maaşını bakarsın ntedavisini üstlenirsin sen devlet olarak bi bana bakamıyosan ben dedim nasıl bakıcam çalışmadan kendime ses yok bakalım sonuç gelince yazıcam inşş iyi olur
Ha bu arada İŞKUR da engelli işi var var diyo dedim koydun işe ben 3-4 doktor tedavi oluyom habire hastane dedim kaç gün izin vercek işyeri bana gelde çalış yada tedavi ol çalışamadan

evet 6 ayı geçen zamanda tekrar ankaraya rapor düzenleyip gönderdim %52 raporum %58 olarak onaylandı işyerine yollandı diye bugün mesaj yolladılar
ne zaman emekli olabilirim diye internette arama motorlarında engelli emeklilik tabloları var ama net emekli zamanımı nerden ögrenebilirim bu tablolar gerçegi yansıtırmı
15,04,1978 dogumluyum
28/02/1994 sigorta girişim var toplam 2802 gün ssk ve askerlik olarak 550 gün ödenmemişim var engelli emeklilikte askerlik borçlanması yapabiliyommu bu tabloya göre ne zaman emekli olabilirim

Ben 2005 den beri Behçet hastasıyım.hastaliga yakalandığım dönemde bende eklem, göz, ve aft tutulmalari vardı ama tedaviyle düzeldim çok şükür. Ama bu hastalık geçmiyor ve ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım. Bu durumda Özür raporu almam mumkunmudur acaba?

Ben 2004den beri Behçet hastasiyim gözlerimde uveit cinsel bölgede sürekli yaralar cikmaktadir arada sol bacagimda şişmeler oluyor askerlikten muaf oldum .engelli raporuna basvurdum haseki hastanesine %11 otan verdiler

02.03.2016 behçet hastalığında %54 engelli raporu aldım

Merhaba

5 yıldır behçet hastasıyım
2015 yılında damar tıkanıklığından hastanede yattım 2016 yılında kullandığım ilaçlardan pankreatit oldum
ne kadar rapor verirler birde tek doktorun raporu mu geçerli

behcet

arkadaslar 10 senedir behcet rahatsızlığım var yumurtalıklarda yaralar cıkıyor sag bacağım da damar tıkanıklıgı var beyın kılcal damarlar tıkalı yuzde kac rapor alırım

Brhcet

sum1971

Sim 1971 kardeşim bende aynı sorunlar nedeniyle çok ağır bir tedavi süreci geçiyorum durumum bu kadar kötü değildi sadece ağrım çok diye romatoji ilk Behçet teşhisi koyunc%50 rapor aldım mutlaka romatolojiye git puanı asıl orası veriyor

Behçet hastalığına hangi oranda rapor verilir?

PEKİ BEHÇET HASTALIGINA % KAÇ VERİLİYOR bilgisi olan var mı

Merhaba ben behçet hastasiyim once genital bolge ve agiz ici aft sonra gözde uveyit teshisi koyuldu tedaviden sonra suan şukür iyiyim.Ayrica sağ kulağimda işitme kaybi var.(hiç duymuyor) bu yuzden askerlikten muaf oldum.
sizce rapor alabilirmiyim ve yüzde kaç olur.

Yakın zamanda Behçet nedeniyle rapor alan var mı arkadaşlar? Hangi oranda rapor aldınız?

Selamün aleyķum

Öncelikle herkese Allah acil sifalar versin .Oturanboga aylardir takip ediyorum yazimlarini yeni uye oldum.Benim bi sorum olacak.Cevaplarsan sevinirim.Öncelikle 6 yildir behcet hastasiyim ilac raporumu yenilettim raporda kortizon orani 8 den 16 ya cikarildi.Tekrarlayan oral ve genital aftlar bacak kas agrilarim oluyor.colcihium ve prednol 16 mg kullaniyorum.Ayriyetten kronik obstiruktif akciger hastaligim mevcut doktor bunada raporlu ilac yazacak.Ayrica gozumde sol goz cocuklugumdan beri goz tembelligi var doktor yuzde 30 goruyorsun dedi.Sag gozumde astigmat ve ileri derecede gozlerimde miyop ve hipermetrop mevcut.ufak capli bel fitigida var heyetten sizce yuzde kac alirim

Selqmün aleykum Allah acil sofa versin herkese.Ben 6 yildir behcet hastasiyom tekrarlayan oral ve grnital aftlar bacaklar ve kaslarimda agrilar oluyor devamli.ilac raporumda prednol 16mg ve colchium kullaniyorum.Ayriyetten kronik obstiruktuf akciger hastaligim var bumada ilac raporu yazilacak.Sol gozumde cocukluktan beri goz tembelligi ,sag gozumde astigmat ve ileri derecede hipermetrop var.doktor sol gozun 30 goruyor dedi.kendisine egzersiz yaparsam duzelirmi diye sordum.Duzelmeyecegini duzelecek olsa lazer yapardim dedi.Belimde de ufak capli fitik var.Ve 1 yil önce kaza yaptim belimde odem seklimde sislik oldu ama sonucunu hala bekliyorum.Sizce heyet raporundan yuzde kac alirim.K.bakmayin biraz uzun oldu

Sag göz 0 sol göz 0.2 görme oranıyla üveit ve behcet hastalıgından %54 sürekli rapor aldım

OturanBoğa
Merhaba, bana da bir konuda yardım ci olur musunuz ..

Göz damarlarim sürekli enfeksiyon oluyor..Behçet hastalığı negstif..uveit var..gorme kaybı yok..göz damarlarim kronik sürekli enfeksiyon halinde ve hep kırmızı gözlüyim.. ramatoloji kortizon tedavisi öngörüyor..

Bu durumda engel oranı alabilir miyim acaba..

Merhabalar,
2020 Kasım ayında ms teşhisi konuldu. 2 hafta önce de Behçet testi konuldu. Gözlerde sıkıntı yok. Vergi indirimi için basvursam rapor verilir mi?

Behçet hastalığına oran verilmiyor, Behçet hastalığının tutulum gösterdiği organa göre ayrı ayrı oran veriliyor, mesela cildiye ağız ii yara vb. seyler olursa %20 yada %10 gibi oranlar veriyor, yada bacak tutulumu her iki bacaktan da DVT geçirdin onlara da %20+20 oranında rapor alırsın göz tutulumu vb tutulumlarda da aynı şekilde devam eder.

Evet doğru behçet tek başına bir hastalık değil romatizmal hastalığın çeşitlerinden bendede olduğu için biliyorum rapor alırken behçetten verilen oran 20 bütün hastalıkların birleşimi ile 84 oldu behçet tek başına olan ve belirlenen bir oran değil 40 olması da düşük bence

Yani şeker hastalığı ve Behçet hastalığında yüzde 40 alınabilir
Gözde uveit eklem tutulumu ve ağızda yaralar var cortizon ve kolsin kullanıyorum

Başvuru yapacağım da önce kime gitmem lazım bunun için direk hastaneden mi SGK'dan falan mı başvuru yapmak lazım şuan çalışıyorum hala

5200 günüm var şuan girişim 2003

Bugün girdim heyete Behçet ten yüzde 10 vermiş sadece eklem romatizması var oran vermemiş başka

Ağız yaralarına bacakta olan yaralara kimse bakmadı bile KBB sadece işitme.testi yaptı.

Tip 2 şeker var oda şeker yüklemesi istedi yüzde 20 de o verse 30 eder oda yetmez psikiatri yaygın anksiyete bozukluğu var ama tedavi devam ediyordiye oran vermemiş zormuş gerçekten yüzde 40 almak

Üst Alt