Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bayke, pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım!..

kuyucak

Üye
Konular
50
Reaksiyonlar
0
31 Ocak 2009 Cumartesi
GÜNCEL NOT:
Ve sevgili dostumuz bayke (Kemal)in vefat haberiyle yıkıldık!

Bundan sonra bu başlığa ondan etkilendiğimiz şeyleri yazsak diyorum.. Taziye gibi değil ama (taziyeler şuraya).. Onun hepimizin hayatında bir yeri oldu.. Onun için güzel düşüncelerimiz burada anı defteri gibi olsa diyorum.. Başka bir başlık açabilirdim aslında.. Ama bu kadar onu anlatan bir başlık varken ve o da bu oyuna katılmışken buradan devam edelim istedim..​

Bir türlü büyemeyenleri, büyüyemeyenleri, büyümek istemeyenleri çok sevdim ben.. Belki kendimde öyleyim.. Oyun ve oyuncak lazım bize.. Koyacaksın önümüze oyuncaklarımızı.. Biz kendimiz gibi olanları bulur, oyun oynarken kendimizden geçeriz..
Bu kadar uçuk bir başlık açıp, oyuna davet etmiştim Bayke'yi.. Oda hemen katılıvermişti elinde olan oyuncakla, oyuna..
Bir sürü sözü vardı bana.. Daha dün akşam konuştuk telefonda.. Yazın Antalya'da misafirim olacaktı, sevdiğiyle.. Olimpos'u istiyordu..İznini kullanma, hep beraber oluruz dedi.. Şimdi kime diyeceğim ben, çık ortaya oynayalım diye.. Ondan başka herkes sorar; Eşşek kadar olmuşsun, hala oyun düşünüyorsun, manyakmısın sen diye? Bir tek o sormazdı..
Aklıma gelmiyorda değil hani.. Bir bit yeniği var diyorum hala bu işte.. Bu hurileremi görmeye gitti acaba? Bilirsiniz muzipti, şey cephesinden bakardı bazı olaylara.. Gene böyle bir muziplikmi var acaba bu işte? Bilirsiniz öncüydü.. Önden gidip bize çevremi yapacak oralarda sıkıntı çekmeyelim diye? Yakında ondan bir mail alırsam şaşırmam; Sivas viski hazır stop.. Üçbeş huri ile sohbetteyiz stop.. Şu adreste bekleniyorsunuz stop..

Başlığa bunu yazınca çocukluk yıllarıma mı gittim diye düşündüm?
Besteciler mutlu iken aşk şarkısı yazamazmış...
İnsanlar ya eylem içinde yada söylem içinde olurmuş..
Bayke baba kendini özlettiğine ve söylemlerine ara verdiğine göre;
Eylemlerini paylaş bea..Özledik ya senin söylemlrini..

p7140091nf9.jpg

hakkaten yaa eylem halindeyim.
araştırmalarım bitince ilgili başlıkta konu açacağım ama yine kısaca anlatayım.
bina girişlerindeki 8-10 basamaklık yüksekliği aşabilecek bir lift sistemi üzerinde çalışıyorum.
bu sistem piyasada başka amaçla kullanılıyor da bunu binalara nasıl uyarlarım. ona kafa yoruyorum.
evet uyarlanıyor ama maliyet 4 e katlanıyor.
amacım bunu ölü eşek seviyesine çekmek.

usta kozmetik işine benzemesin...

6 ay sen CEO olucaksın 6 ay ben... :D

estetik desek :D
keşke öyle tutsa. o iş bana sıfır araba + ev aldırttı :):):)
ama bunun çözüm bekleyen epey teknik sorunu var.
çözülen her sorun artı bi maliyet getiriyor.

tamam sen ilk prototipi ortaya çıkar ben beta tester olarak deniyeyim hemen, pencereden kız kaçıracak kadar yükselsin ama..

dantelcim, bu zamazingonun literatürdeki adı "personel yükseltici" zaten.
18m. ye kadar çıkanları var. marketlerde üst rafları yerleştirmek, elemanı ve malı oralara ulaştırmak için kullanılıyor. manuel olanlar yani hidrolik pompası elle çalışanlar 500 usd den başlıyor. pislik şurda; her pompada 2cm yükseliyor. adamın ömrünü çürütür. motorlular var daha hızlı ama 5.000 usd den başlıyor AQ. orta yol arıyorum.
kız konusunda bana güvenme sakın. beni beklersen kızı kaçırırsın ama elinden :)
osuruktan bi şii olan "estetik" işimin şekillenmesi bile 2-3 yılımı almıştı.

bu 800kg. mı 1,5m ye çıkarıyor 900ytl.
konuyu başka başlığa taşıyacağım demiştim ama vaz geçtim. önce taşlar yerine bi otursun bakalım.

tasarimin cok sahane bayke nerdeki hic yazmiyor diye hep senin yazilarini ariyorum okumak icin maket bitmis ya artik uretim gene zengin oldun sennnn :D

usta sen bunun etrafına bi korkulukla çevir emniyetli olsun bu haliyle ben çıkmam üstüne valla :p

korkuluk korkaklar içindir. sen korkak mısın? delikanlı adama hiç yakışmıyor :);):D

illa benim lafımdan bir kulp takacak yer bulacak :)
benim canım tatlı valla korkarım

o kadar tasarım yaptım onu unuttum de kardeşim bu kadar zor mu yaw hahahaahaha

Anlayamadım nerede kullanacağız bunu,merdiven boşluğunda olmaz gibi geliyor,dışarıda kullansak eve pencereden mi gireceğiz?Gerçekten bu alet, Dante gibi bana da kız kaçırma aparatı gibi geliyor,ama kaçırmayı düşündüğüm kız bu zamazingoya kesinlikle binmez..:)

asansörlü binalarda :)
evet..!
konutlar, resmi daireler, okullar,hastahaneler vs dahil sıfır girişli bina neredeyse yok gibidir.
4-5 hatta 8-9 basamakdan sonra antreye girersin ve asansöre ulaşırsın.
merdivenin başına geldiğinde en masum tavrını takınıp kuzu gibi etrafına bakınırsın
"tut şunun ucunu götürelim aaağbi" diyecek hayırsever, sakat perver, güçlü kuvvetli iki kişi ararsın
ahha işte bu orada işe yarayacak.
gedin leyn başımdan burda lift var size ihtiyacım yok..!
sizin yardımınıza kalmadım diyeceksin.
kimseden merhamet dilenmeyeceksin.
az şey mi yani. :wink:

not: niye asansörlü olduğu halde sıfır girişli bina azdır?
zemin kata oturan asansörün altında asansör kuyusu denilen mimari bi yapılanma vardır.
bunu yapmak ekstra bi masraf gerektirir.
müteahitler bundan kaçmak için asansör kuyusunu bodrum katın bir bölümüne inşa ederler
dolaysıyla asansörler 1. kattan itibaren çalışır.
ve asansöre ulaşmak için 5-10 basamak çıkman gerekir.

Bir türlü büyemeyenleri , büyüyemeyenleri, büyümek istemeyenleri çok sevdim ben.. Belki kendimde öyleyim.. Oyun ve oyuncak lazım bize.. Koyacaksın önümüze oyuncaklarımızı.. Biz kendimiz gibi olanları bulur, oyun oynarken kendimizden geçeriz..
Bu kadar uçuk bir başlık açıp, oyuna davet etmiştim Bayke'yi.. Oda hemen katılıvermişti elinde olan oyuncakla, oyuna..
Bir sürü sözü vardı bana.. Daha dün akşam konuştuk telefonda.. Yazın Antalya'da misafirim olacaktı, sevdiğiyle.. Olimpos'u istiyordu..İznini kullanma, hep beraber oluruz dedi.. Şimdi kime diyeceğim ben, çık ortaya oynayalım diye.. Ondan başka herkes sorar; Eşşek kadar olmuşsun, hala oyun düşünüyorsun, manyakmısın sen diye? Bir tek o sormazdı..
Aklıma gelmiyorda değil hani.. Bir bit yeniği var diyorum hala bu işte.. Bu hurileremi görmeye gitti acaba? Bilirsiniz muzipti, şey cephesinden bakardı bazı olaylara.. Gene böyle bir muziplikmi var acaba bu işte? Bilirsiniz öncüydü.. Önden gidip bize çevremi yapacak oralarda sıkıntı çekmeyelim diye? Yakında ondan bir mail alırsam şaşırmam; Sivas viski hazır stop.. Üçbeş huri ile sohbetteyiz stop.. Şu adreste bekleniyorsunuz stop..

sevgili bayke .. seni sevdik ve değer verdik .. seni unutmayacağız ...........

Kemal abiyi tanımak için bu başlık çok iyi bir başlangıç olabilir diye düşünüyorum ben de. Hem keyif hem de proje adamıydı O. Ve ölüm, yine bir keyif anında, uyurken almış onu. Bu acı sürpriz için bile keyfinden taviz vermek zorunda kalmamış. Hani, illa da ölünecekse, O'na da bu yakışırdı...

Mesajları arasında gezinirken, yaşamına dair kendi sözleri çıktı karşıma (bkz).
....
ve işte ben 6 ay sonra ölecekmişim gibi yaşamaya çalışıyorum.
bu kötü mü?
ıhhh değil, tavsiye ederim. başarmak zor ama bi deneyin ne kaybedersiniz?
illaki bi deprem olması veya doktorun 6 aylık ömrün kaldı demesi mi gerekiyor?
Güzel insan. Bu site üyeleri onu hiç unutmayacak ve mesajları her an karşımıza çıkmaya devam edecek...

Düşlerden kaldırımlar kurulur bazen.. Dost dediğin yanıbaşında uzanan eller olur karanlıktan çıkmak için.. Kendisini bire bir tanımasan da yazılarıyla sana ilham yaşama sevinci verir bazen insan. .Bayke mekanın cennet olsun...

"Ölüm" kelimesini kullanmayı pek sevmem. Ama nasıl olduysa dün, Café'deki başlığında 2,5 paragrafta 5 kez kullanmışım onu. Aynı yazıyı Bayke'nin profiline de kopyaladım. 5 paragrafta 10 kez oldu.. Bu kadar kâfi. Bir de taziye bölümüne yazamıyorum.:( Elim gitmiyor.. Kusura bakma e mi Kuyucak..:eek:

Hem zaten Epikür amca demiş ki: "biz varken ölüm yok; ölüm varken biz yokuz!"

bayke abiyi yazılarından,resimlerinde bir o kadarda içindekini dışa güzelce yansıtmasından lafını esirgemeden insanları kırmadan söleyeceğini söylemesinden tanıyorum...:)gülümsüyorum....aklımda kalan forum yazılarına...kiraz mevsimi,cumbalı evleri....vs.vs..işte kendi gitti şu üç günlük dünyada cümleleri kaldı bize belki nasihatlarıyla belki şakalaşmalarıyla....kimilerinin abisi kimilerinin arkadaşı...ilk defa herkesin ölüm haberiyle yıkıldığı bir insana rastladım bu sitede....aslında o ölmedi ölümsüz oldu biz fanisiz biz ölümlüyüz...biz günümüzü bekliyoruz...
allahın sevgili kuluymuşki...acı çekmeden bir kuş gibi uçtu gitti bu dünyadan....
hayat bu bugün bana yarın sana....
hepinizi seviyorum....

Geçen sefer yazılarını zevkle okurken yazı aralarında birkaç yarım kalmış hikayem var tamamlayınca buraya ekliyeceğim demişti.Bende sevinmiştim.Şimdi o yarım kalan yazıları merak ediyorum.

Geçekten çok güzel yazıları vardı severek okuyordum. İşte bir dünya gerçeği. Herkes bir gün mutlaka ölecek...

hepimiz ondan öğrendik ayıp kelimelerin aslında ayıp olmadığını.. açıksözlü olmanın güzelliğini...o hepimizi güldürdü... çok üzüldüm. bu durmlarda aklıma ilk gelen şu olur...
" ölüm adın KALLEŞ olsun "

inanmıyorum,
BAYKE bu sitede ''guru'' mertebesindeydi, bu sitenin ruhunun bir parçasıydı,
çok üzgünüm ama hala bu haberin bir şaka olması ümidindeyim.

Allah rahmet etsin.mekani cennet olsun inşallah..Çok üzüldük gerçekten ani ölüm haberleri hep yıkmaz mı zaten?:(

Allah rahmet eylesin hala inanamıyorum sankı alt bolume cevap yazacak gıbı gelıyor

olüm bır nefes yakın kendısını vede saygıyla anıyorum
belkıde bahsettiği hayatının fılm olma konusunda bırşeyler yapılabılır diye düşünüyorum

ve ''HER NEFIS ÖLÜMÜ TADACAKTIR''

kemal abi,
inanmıyorum ölmene,daha tanışıcaktık boğazda balık yiyecektik.
her msn de gördüğümde sana ölmek istediğimi sıkıldığımı söyleyerek bunalttığım için
kendimi suçlu hissdiyorum şimdi.
bana verdiğin öğütleri hiç unutmuycam.
seni seviyordum ben kemal abi
mekanın cennet olsun inşllh.

Üst Alt