Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Başka ilden rapor alıp vergi indirimine başvurabilir miyim?

taner19

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
iyi geceler

ben %45 engelli bir kişiyim
vergi indirimi hiç almadım vergi indirimi almaya gittiğimde bu rapor eski yenilenmesi lazım denildi bende üzerinde sürekli yazıyor neden yenilemeliyim dedim ama burada geçmez 10 yılı aşmış bu rapor denildi
,ankaradaki hastanelerde hiç olumlu rapor çıkmadı ,bir arkadaşım bu rapor olayını ankarada halledemeyip dışarıda herhngi bir ilde hallettiğini söyledi ve o ilin vergi dairesine verdiğini ve kabul gördüğünü söyledi ,
acaba bende aynısını yapmalımıyım .

teşekkürler

Merhaba
Öncelikle geçmiş olsun ... Her hastanenin ve dahi aynı hastane içindeki doktorların uygulamaları bile çok farklılık gösterebiliyor.. Bunu yaşadığım için biliyorum...
Her insan gibi doktorların da bazen çalışma şartları ve o anki psikolojik durumları farklı olabiliyor.. Dün % 50 veren doktor bugün aynı insana aynı rahatsızlıktan % 25 verebiliyor.. Dedim ya o anki duruma bağlı.. Gideceğin hastaneyi ve doktoru iyi seçmelisin.. Hastane seni o gün heyette görevli X doktora sevk etti ise onun durumuna bak takip et şayet doktoru tanımıyorsan.. Hiçbir zaman İLK olma.. Bırak senden önce başkaları girsin doktorun yanına.. Çıkanların yüz ifadelerine bak.. Gerekirse çaktırmadan çek kenara sor durum nasıl de ? Baktın ki bu doktor seni zorlayacak,o gün doktora çıkma.. Ertesi gün tekrar git hastaneye.. O gün farklı bir doktor olacaktır.. Eğer yine aynı doktor ise yine gitme.. Ya da görevlilere sor.. Ama şöyle sor.. Bu doktor ne zaman heyete girmeyecek yerine BENİM DOKTORUM FALANCA KİŞİ YILLARDIR KENDİSİNİN HASTASIYIM ACABA O NE ZAMAN HEYETE BAKACAK de.. Her iki soru da sonuç olarak aynı kapıya çıkıyor ama anlatım ve soru çekli farklı olduğundan ikinci seçenek her zaman galip gelir.. Şöyle ki yalan söylediğini bildiğiniz çocuğunuza "BİR DAHA YALAN SÖYLEME FALAN FALAN YAPARIM SENİ" demek farklı "DOĞRULARI SÖYLERSEN HER ZAMAN SEN KAZANIRSIN" demek farklı.. Ama gördüğün gibi ikisi de aynı kapıya çıkıyor,yöntem farklı sadece.. Allah yardımcın olsun.. Buna benzer bir sorunla ben de 4 yıldır savaşıyorum.. Bu yıl 5 olacak ve bugün sabah hastaneye gideceğim yeni rapor için.. Kiii yıllardır verilen raporlar SÜREKLİ ÖMÜR BOYU GEÇERLİ olmasına rağmen.. Malum burası Türkiye.. Kanunların ve yönetmeliklerin değil,cüzdanı ve vicdanı arasında sıkışmış bir takım örümcek kafalı yetkili veya yetkisiz insanların bolca olduğu bir kurumun uyguladıkları geçerli oluyor.Rahat rapor alabileceğin bir hastane seç kendine..Forumda bu konuda deneyimli bir çok arkadaşımız var. Emin ol senin için ellerinden geleni yapacaklardır.. Sağlıcakla kal..

Başvurabilirsin bi sıkıntı olmaz bende öle yaptım

öncelikle teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için ,diyelimki bursa dan aldım raporu bursa vergi dairesine versem olurmu ,yada başka ilin vergi dairesine verebilirmiyim ,ve diyelimki vergi indirimi onaylandı ,şu kadar yıl vergi indirimi almanız lazım derlermi emekli olmak için .teşekkürler

nerede yaşıyorsan oranın vergi dairesine veriyorsun zaten sen vermiyorsun kurumun hallediyor onu , emekli olmak içinde vergi indirimi alman lazım onuda sölerler

peki başka ilden aldığım raporu getirip ankaradaki vergi dairesine verdiğim zaman daha önce başvuru yapmışsınız ama uygun görülmemiş demezlermi ,birde şu an ben işsizim, nasıl yapıcam ben bunu yaa detaylı bir anlatsanız lütfen çok duamı alırsınız, hatta buluşup yemek yer çay içeriz ne olur yardımcı olun .

Vergi indirimine başvurabilmek için çalışıyor olmak şart. 3 gün bile olsa sigorta yatarken başvuracaksıznı, başvuru sonrası isterseniz işten çıkabilirsiniz...

Daha önce başvuru yapmak bundan sonra başvuramayacağınız anlamına gelmez. "Engelli oranım arttı, onun için başvuruyorum" deyin vergi dairesindeki görevli arkadaşa

Üst Alt