Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bandırma ve Çanakkale Belediyeleri ve engelliler

ŞEHİT AİLELELERİ VE GAZİLERİMİZE İFTAR
sehit-aileleleri-ve-gazilerimize-iftar.jpg

Belediye Başkanı Sedat Pekel, ilçemizde yaşayan şehit aileleri ve gazilerimize orduevinde bir iftar yemeği verdi.
04 Ağustos 2012

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU
Bandırma Belediyesi tarafından şehrimizdeki şehit aileleri ve gazilerimizin katıldığı bir iftar yemeği verildi. Orduevindeki iftar yemeğine Milletvekili Namık Havutça, Belediye Başkanı Sedat Pekel, İlçe Müftüsü Cahit Çetin Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mirza ve Gaziler Derneği Başkanı Ömer Canbey de katıldı.
Bandırma Belediyesinin organize ettiği iftar yemeğine, vatan savunmasında değişik tarihlerde şehit düşmüş asker ve polislerimizin aileleri ile Güneydoğu Anadolu’da teröristlerle mücadelede yaralanan gazilerimiz ve aileleri katıldı.
iftar1s.jpg

80 kişinin katıldığı ve tasavvuf müziği ile başlayan iftar programında daha sonra Kur’an-ı Kerim ve dua okundu. Ezanla birlikte de iftarlar açıldı.
İftar yemeğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Sedat Pekel, bugün bizim vatanımızda özgür ve başı dik olarak yaşayabilmemiz için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize büyük minnet ve şükran borcumuz olduğunu söyledi.
iftar2s.jpg

Başkan Pekel şöyle dedi: “O kahramanlar, pek çoğu daha ömürlerinin baharında canlarını bu vatana kurban ettiler. Böyle yüce bir özverinin taşıdığı anlamı kelimelerle anlatabilmek mümkün değil. Sizler de bir şehit anası, bir şehit babası, bir şehit eşi, bir şehit çocuğu ya da bir şehit kardeşi olmanın gururunu, dindirilmesi mümkün olmayan bir acıyla, hiçbir şeyi dolduramayacağı bir boşlukla birlikte yaşadınız. Ama şehitlik öyle yüce bir makam ki yüzyıllardan beri kahraman ulusumuzun evlatları hiç düşünmeden bu yola baş koyuyor. Bu süreç bundan sonra da sonsuza dek aynı ruhla yaşayacaktır.”
iftar4s.jpg

Başkan Pekel vatan ve özgürlük dendiğinde bizler için şehitlerimizle birlikte çok özel bir yeri olan kahraman gazilerimize de sonsuz minnet duyduğumuzu belirterek: “Canı pahasına sürdürdükleri vatan savunmasında gözünü kırpmadan ölümün kucağına atlama cesaretine sahip o kahramanlar, Büyük Kurtarıcımız ATATÜRK’ün de gururla taşıdığı gazilik onuruna eriştiler. Eğer nasip olsa bu yolda şehit olmaktan da asla çekinmezlerdi” dedi.

BANDIRMA BELEDİYESİ

BELEDİYE’DEN ENGELLİLER VE GAZİLER DERNEĞİNE İFTAR YEMEĞİ
belediyeden-engelliler-ve-gaziler-dernegine-i.jpg

Bandırma Belediyesi tarafından Engelli vatandaşlarımıza, Gazilerimize ve ailelerine iftar yemeği verildi. Belediye Başkanı Sedat Pekel’in ev sahipliğinde Eken Prestij’de düzenlenen iftar yemeğine Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin PİŞKİN, Yeni İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aki ve CHP Bandırma İlçe Başkanı Metin Ok yer aldı.
07 Ağustos 2012

Bandırma Belediyesi tarafından Engelli vatandaşlarımıza, Gazilerimize ve ailelerine iftar yemeği verildi. Belediye Başkanı Sedat Pekel’in ev sahipliğinde Eken Prestij’de düzenlenen iftar yemeğine Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Yeni Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin PİŞKİN, Yeni İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aki ve CHP Bandırma İlçe Başkanı Metin Ok yer aldı. Bandırma Belediyesi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen iftar yemeğine kentimizdeki engelli vatandaşlarımız aileleriyle birlikte yer alırken Gaziler Derneği üyeleri de düzenlenen yemekte yer alarak geceye anlam kattı. Yaklaşık 550 kişinin katıldığı ve tasavvuf müziği ile başlayan iftar programında daha sonra Kur’an-ı Kerim ve dua okundu. Ezanla birlikte de iftarlar açıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Sedat Pekel, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı Ramazan ayında Engelli vatandaşlarımız, gazilerimiz ve onların aileleriyle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Pekel: “Yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun bir şekilde yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın böylesine anlamlı bir akşamında gönül dünyamızda ayrı ve özel bir yeri olan engelli vatandaşlarımız ve gazilerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Böylesine anlamlı bir gecede bizleri yalnız bırakmayan değerli Kaymakamımız Sayın Ali Mantı, Milletvekilimiz Sayın Namık Havutça, Yeni Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Bilgin Pişkin, Yeni İlçe Emniyet Müdürümüz Yusuf Aki ve CHP Bandırma İlçe Başkanımız Metin Ok ve değerli eşlerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Bandırma Belediyesi’nin sosyal ve kültürel alanda engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak amacıyla birçok çalışmayı yerine getirdiğini belirten Belediye Başkanı Sedat Pekel, bu çalışmaların ilerleyen günlerde artarak devam edeceğini söyledi

Pekel: "Engelli vatandaşlarımıza yol göstermek ve yardımcı olmak amacıyla oluşturulan Engeli Masası, sorunların tespiti ve çözümüyle ilgili büyük başarılara imza attı. Geçmişte atıl bir durumda olan Engelliler Derneği, bizimle birlikte yeni yerinde görevli memurlarımızla birlikte uyum içinde çalışarak çok farklı bir anlayışı ve kucaklaşmayı beraberinde getirdi. Bu bizim içinde itici bir güç oluşturdu. Buna bağlı olarak sahilde engelli tuvaletlerinin oluşturulmasıyla birlikte engelli çocuklarımızın özel oyun alanlarını onların hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşadık. Kaldırımlardaki rampaların kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza kullanım kolaylığı sağlayan toplu taşıma araçlarının oluşturulması gibi çalışmalar Belediyemizce yerine getirildi. Bunların yanı sıra KPSS’ye hazırlık ve Türk İşaret Dili Kursları düzenledi. Tüm Bandırma’nın büyük destek verdiği “Her kapak bir adım” kampanyasını düzenleyerek toplanan kapaklar ekonomiye dönüştürülerek birçok engelli vatandaşımıza sandalye olarak geri döndü. Engelli olmak hiç kimsenin tercihi değildir. Herkes bir gün engelli olabilir” dedi

Bandırma belediyesi

8 ŞEHİT KARDEŞİMİZİ KARA TOPRAĞA VERDİK”İftar yemeğinde son konuşmayı yapan CHP Balıkesir Bölge Milletvekili Av. Namık Havutça; “Bu gün bir arada olmamızı sağlayan Bandırma Engelliler Derneği Başkanı sayın Hüseyin Uçar’a ve önce insan anlayışı ile Belediyecilik yapılmasını sağlayan Bandırma Belediye Başkanı sayın Sedat Pekel’e teşekkür ediyorum. Bakınız Bandırma da çok güzel şeyler oluyor. Bu gün burada engelli kardeşlerimiz, şehit ve gazi yakınları bir araya geldik. Ancak ne acıdır ki yine bu gün 8 şehit kardeşimizi de kara toprağa verdik. Askerlerimiz bizler burada rahat uyuyabilelim diye şehit oldular. Türkiye olarak bizler büyük bir çınarın dallarıyız. Hangi dil, din, ırk ve inançtan olursak olalım bizler ortak bir oluşumun değerli bireyleriyiz. Siz engelli kardeşlerim beni TBMM’de ziyaret etmiştiniz. Ziyaretiniz beni son derece mutlu etmiştir. Sizin için böyle bir gece düzenlendiğini öğrendiğimde hemen buraya geldim. Ramazan ayının maneviyatı içerisinde sizlerle birlikte olmanın sevincini yaşıyorum. Yüce Allah’tan sizler için sağlık, sıhat ve engelsiz bir yaşam diliyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Kaynak.MAR TV YAŞAM GAZETESİ

BİR EL DE SEN UZAT!
bir-el-de-sen-uzat.jpg

Kullanmadığınız ev eşyalarınızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak istemez misiniz?
14 Ağustos 2012

Kullanmadığınız her türlü ev eşyalarınızı bağışlamak isteyen vatandaşlarımızın adreslerinden İkinci El Ev eşyaları alınarak, Bandırma Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz.
Yeni eğitim sezonu için kentimize gelen üniversite öğrencilerine, hayırsever vatandaşlarında yardımıyla, çamaşır makinesi, ütü, soba, buzdolabı, masa sandalye gibi bir evin ihtiyacı olan tüm eşyaları karşılanacaktır.
Toplanan ev eşyaları Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim ediliyor.

İrtibat için: Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü
İhsaniye Mahallesi Kurtuluş Caddesi No:153/A
Telefon: 0(266) 714 27 75
BANDIRMA BELEDİYESİ

[h=1]BELEDİYE BAŞKANI SEDAT PEKEL’İN “RAMAZAN BAYRAMI” MESAJI…[/h]
belediye-baskani-sedat-pekelin-ramazan-bayram3.jpg

Sevgi, dostluk, barış duygularının egemenliğinde kardeşçe yaşanacak bir gelecek dileklerimle saygıdeğer Bandırmalı hemşehrilerimin, ulusumuzun ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
16 Ağustos 2012

Bayramda içimizi ayrı bir huzur ve esenlik kaplıyor. İnsanları daha içten, hem de karşılıksız seviyoruz. Bu sevgi yaşantımıza ayrı bir anlam yüklüyor. Sevmenin hiçbir maliyeti yok, ama hepimize kazandırdığı o kadar çok şey var ki..!
Severek huzuru buluyoruz en başta. Ruhumuzdaki fırtınaları dindiriyoruz. Sevgiyle birbirimize daha sıkı kenetleniyoruz. Hem yüzümüz hem de gönlümüz gülüyor. Küçük çocuklardan yaşlı büyüklerimize kadar bütün toplum mutluluğu yaşıyor.
Bütün bu güzelliklere, sevginin büyüsüyle kolayca ulaşabiliriz. Onun için kimseden, hiçbir şeyden sevgimizi esirgemeyelim. Büyük şair ve düşünür Yunus Emre’nin dediği gibi “sevelim sevilelim...”
Bayramlarda sevgi ikramımızı daha da anlamlı kılan bir başka güzellik de paylaşmaktır. Daha da büyütmek ve güçlendirmek için mutlulukları paylaşırız. Sıkıntıları, üzüntüleri de paylaşarak yok ederiz.
Bayram mutluluğunu herkesin en coşkulu biçimde yaşayabilmesi için, özellikle zor durumda olan insanlara yardım elimizi uzatırız. Onların yalnız olmadıklarını, tüm toplum olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışırız. Bu yaklaşım toplumsal dayanışma ve ulusal bütünlüğümüze çok önemli katkı sağlar.
Bayramlardaki tüm bu güzellikler ne yazık ki her zaman bazı acılarla gölgeleniyor. Ülkemizin baş belası bölücü terör, değişik yerlerde kan akıtmaya devam ediyor. Gencecik fidanlarımızı şehit olarak kucaklamak zorunda kalıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu pek çok sıkıntıya hala çözüm bulunamıyor.
Suriye başta olmak üzere bölgemizde bir kaos yaşanıyor. Silahlar acımasızca sivil halkın üzerine doğrultuluyor. Savaşlar, acılar, yokluklar hala insanları kuşatıyor.
Bu acılar hiç olmadan da dünyada mutlu bir yaşam mümkünken, nedense bunu başaramıyoruz. Acılar ve gözyaşı hiç bitmiyor.
Bayram günlerinin bize sağladığı güzelliklerin, ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan acıların sona ermesinde önemli bir etken olmasını diliyorum.
Sevgi, dostluk, barış duygularının egemenliğinde kardeşçe yaşanacak bir gelecek dileklerimle saygıdeğer Bandırmalı hemşehrilerimin, ulusumuzun ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
BANDIRMA BELEDİYESİ

Bandırma Belediyesinden %50 su indiriminden yararlanan 431 kişi var.
Her il ve ilçenin nufusun %10 u Engellidir bir çok Engellinin benim işim iyi gerek yok bir çok kişide boşver dediğini biliyorum Belediyenin su indiriminde yeni güncelemede 431 kişi olarak belirlendi ben bu sayını çok üzerinde olduğunu biliyorum.

Engelli vatandaşlarımız için özel kaldırım

Bandırma Belediyesi yol yapım çalışmalarına Kurtuluş Caddesinde devam ediyor.

Engelli vatandaşlarımız için özel yapılan ve Bandırma’da bir ilk olarak uygulanan kaldırım çalışmalarının bir kısmı tamamlandı.Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Başkanı Sedat Pekel; “Kaldırım çalışmalarına Türkiye’de bir ilk olarak Bandırma’da yeni bir uygulama başlatıp, Avrupa Birliği Standartlarında çalışma yapıyoruz. Halen Almanya da Engelli vatandaşlar için kullanılan özel kaldırımları Bandırma Cadde ve sokakları için planlıyoruz. Engelli vatandaşlarımız için 1 kilometrelik yol yapımı tamamlandı.”diyerek çalışmaları yerinde denetledi.

PEKEL’DEN TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI Bandırma Belediyesi sosyal yardım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden yardımlar kapsamında son olarak Belediye Başkanı Sedat Pekel tarafından engelli bir vatandaşımıza tekerlekli sandalye hediye edildi. Tekerlekli sandalye teslimi sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sedat Pekel, Bandırma Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza her alanda destek verdiği söyledi. Pekel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bandırma Belediyesi olarak sosyal yardım çalışmalarımız kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza destek vermeyi sürdürüyoruz. Bu yardımlar kapsamında sıcak yemek yardımlarımızı, kuru gıda yardımlarımızı, ikinci el kıyafet ve ikinci el eşya yardımlarımızı vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bu yardımlarımızı her geçen gün daha fazla vatandaşımızla buluşturuyoruz. Ayrıca tekerlekli sandalye yardımlarımızda devam ediyor. Son olarak engelli bir vatandaşımıza tekerlekli sandalye hediye ettik. Bundan sonrada sosyal yardım çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Tekarlekli sandaliye Hakülü resmi kopyalayamadım.
Mavi Kapak kanpanyasi ile 80 Tekerlekli Sandaliye verilmiştir Başkan Yardımcısı Ozan ONUR vermiş olduğu biliğilere göre.

Bandırma Belediyesi, görme engelli vatandaşlar için akıllı kaldırım uygulaması başlattı. Bandırma’da ilk kez gerçekleştirilen uygulamada görme engellilerin kaldırımda daha rahat ve güven içerisinde yürüyebilmesi için kaldırım taşları özel kabartmalı ve bastonla yürüyüş için ideal hale getirilirken 1 kilometrelik alan tamamlandı. ...
Bandırma Belediyesi, görme engelli vatandaşlar için akıllı kaldırım uygulaması başlattı. Bandırma’da ilk kez gerçekleştirilen uygulamada görme engellilerin kaldırımda daha rahat ve güven içerisinde yürüyebilmesi için kaldırım taşları özel kabartmalı ve bastonla yürüyüş için ideal hale getirilirken 1 kilometrelik alan tamamlandı. Oluklu ve kabartmalı olarak iki farklı şekilde yerleştirilen görme engelli tuğlaları kaldırımın bittiğini, başladığını ve devam ediyor olduğunu işaret ediyor. Görme engellilerin yürürken kullandıkları beyaz değnekler için tasarlanan takip tuğlaları, yol boyunca şerit halinde uzanarak engellinin dümdüz ve kesintisiz yürüyebilmesine olanak veriyor.
Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Kurtuluş Caddesi’nde yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Engelli vatandaşların sosyal yaşamda daha fazla yer almalarının çağdaş toplumun vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ifade eden Başkan Pekel, “Bandırma’da çağdaş bir kent yaşamını sağlayabilmek için ayrıntı gibi gelebilecek ama engelli yurttaşlarımız için yaşamsal önem taşıyan uygulamaları hayata geçiriyoruz. Uygun olmayan sokak ve kaldırım düzeni sebebiyle tek başına dışarı çıkmakta zorlanan engelli vatandaşlarımız bu kaldırımlar sayesinde rahat edecek. Bu kaldırımlar Almanya’da görme engelliler için uygulanıyor. Şu anda Bandırma’da uyguladığımız kaldırımlar Avrupa Birliği standartlarında” dedi.
GÖRMEDEN YÜRÜYECEKLER
Engellilerin sosyal yaşama daha fazla katılabilmesi için Belediye olarak her türlü çabayı sarf ettiklerini kaydeden Başkan Pekel, akıllı kaldırım uygulamasının Bandırma ilçe tarihinde bir ilk olduğunun da altını çizdi. Görme engellilerin kaldırımlarda rahat bir şekilde yürüyebilmesi için 'Akıllı Kaldırım' projesini hayata geçirdiklerine değinen Başkan Pekel, "Sağlıklı vatandaşlarımızın yanı sıra engelli kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını yaptığımız kentsel dönüşümde ön planda tutuyoruz. Görme engellilerin kimsenin yardımı olmadan kaldırımda daha rahat ve güven içerisinde yürüyebilmesi için kaldırım taşlarının özel kabartmalı ve bastonla yürüyüş için uygun küçük oluk güzergahlı taşlarla döşeme yapıyoruz. 1 kilometrelik alanı bitirdik. İlçeye verdiğimiz tüm hizmetlerimizde en ince konuları düşünerek devam ettiğimiz çalışmalarımızda sağlıklı vatandaşlarımızı düşündüğümüz kadar engelli vatandaşlarımızı da düşünerek hizmetimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.
EN BÜYÜK ALT YAPI HAMLESİNİ YAPIYORUZ
Bandırma Belediyesi olarak son yılların en büyük alt yapı çalışmasına başladıklarının altını çizen Başkan Pekel, “Bandırmanın tüm mahallerinde alt yapı çalışmaları büyük biz hızla sürüyor. Ordu Caddesinde çok büyük alt yapı çalışmalarında kullanılan dev yağmur suyu borularıyla su baskınlarının önlendi. Halen asfalt ekiplerimiz 5 ayrı mahallede dönüşümlü olarak asfalt çalışlarını sürdürüyor. Paşabayır mahallesinde yeni yollar açtık. Engelliler okulu çevresinin yolarlıda yenilendi. Parke, bordur, kaldırım çalışmaları ilköğretim okulu çevrelerinde bitti. Camilerin çevre yolları tamamlandı. Çınarlı, 17 Eylül, Paşabayır ve Levent Mahallesi asfaltlandı. Ordu caddesinde asfalt yapılıyor” dedi.

Kaynak.Mr Yaşam Gazetesi

CUMHURİYET KUTLAMALARINA YAKIŞAN BİR FENER ALAYI
Cumhuriyetimizin 89. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayında binlerce Bandırmalı Cumhuriyet Yürüyüşünde buluştu. Migros önünde saat 19.00’da başlayan yürüyüş Ordu Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanına kadar devam etti. Yürüyüş boyunca Cumhuriyet vurgusunun ön plana çıktığı sloganlar hep bir ağızdan söylendi.
Meydandaki törenlerde ilk olarak İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Sedat Pekel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıyla ilgili konuşmasını yaptı. Pekel yapmış olduğu konuşmada partiler üstü bir oluşumla gerçekleşen Cumhuriyet Yürüyüşünde Bandırmalının Cumhuriyetine ve Bayrağına duyduğu sevgiyi dosta-düşmana göstermek için burada yer alarak tek yürek olduğunu söyledi.

ENGELLİ VATANDAŞIMIZDAN KAMPANYAYA DESTEK

Bandırma Belediyesi engelli vatandaşımıza yaptığı tekerlekli sandalye yardımıyla bandırma genelinde tüm engelli vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.
20 Kasım 2012

Bandırma Belediyesi engelli vatandaşımıza yaptığı tekerlekli sandalye yardımlarıyla Bandırma genelinde tüm engelli vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Ekim ayında 600 evler mahallesinde yapmış olduğu akülü tekerlekli sandalye yardımından çok etkilendiğini belirten ve engelleri aşmak adına düzenlenen ‘Her Kapak Bir Adım’ kampanyasına katkıda bulunmak için kendiside engelli olan Kemal Yıldız isimli vatandaşımız mahallesindeki çocuklar yardımıyla 1 ton kapak topladı. Topladığı kapakları Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur’a teslim ederek bu kampanyanın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ YİNE DOPDOLU

Bandırma Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde yine dopdolu bir programla engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor. 3 Aralık 2012 Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak saat 12.30’da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelek sunma töreniyle başlayacak olan program Eken Prestij Otel Balo Salonunda saat 13.00’da Engelli çocuklarımız için yapılacak eğlence ile devam edecek. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü akşam programında ise Barış Manço Kültür Merkezinde saat 19.30’da ilk olarak Erdal Dumrul ile yapılacak olan söyleşinin ardından Emek Tiyatro topluluğu tarafından “sessiz Dünya” adlı oyun sahnelenecek.

[h=1]ENGELLİLERE ÜCRETSİZ PARKMETRE UYGULAMASI[/h]
engellilere-ucretsiz-parkmetre-uygulamasi.jpg

Bandırma Belediyesi tarafından kentimizdeki ana caddelerdeki trafik yoğunluğuna katkı sağlaması amacıyla başlatılan Parkmetre yeni bir uygulamaya geçildi. Engelli vatandaşlarımız bundan böyle Parkmetre alanlarında belirlenen noktalarda araçlarını ücretsiz olarak park edebilecek.
28 Kasım 2012

Bandırma Belediyesi tarafından kentimizdeki ana caddelerdeki trafik yoğunluğuna katkı sağlaması amacıyla başlatılan Parkmetre yeni bir uygulamaya geçildi. Engelli vatandaşlarımız bundan böyle Parkmetre alanlarında belirlenen noktalarda araçlarını ücretsiz olarak park edebilecek. Yapılan yeni düzenlemeye göre parkmetre uygulamasının yer aldığı caddeler üzerinde mavi boya ve ilgili tabela ile Engelli Park alanları belirlendi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Parkmetre uygulamasında yeni bir düzenleme yaparak engelli vatandaşlarımız için park alanları oluşturduklarını ve bu park alanlarının engelli vatandaşlarımız için ücretsiz olacağını söyledi. Onur: “Kentimizdeki trafik yoğunluğunun özellikle ana caddelerde yarattığı olumsuzluğun önüne geçmek ve kent içi trafiğini rahatlatmak amacıyla uygulamaya aldığımız parkmetre uygulamasında engelli vatandaşlarımız için yeni bir düzenlemeye gittik. Uygulamanın yapıldığı caddelerde yeni oluşturulan mavi boyalı ve tabelalı alanlarda engelli vatandaşlarımız için ücretsiz park uygulamasını başlattık” dedi.

ENGELLİLER GÜNÜNDE ENGELLİLERE TATİL
engelliler-gununde-engellilere-tatil.jpg

3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle ‘Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü 3 aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaklardır.
30 Kasım 2012

3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle ‘Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü 3 aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaklardır.

Engelli için duyarlı olanlar yapıyor ve yapmaya çalışıyor duyarsız olan da hiç bir şey yapmıyor ne yaparsanız yapın.
Bir çok Yerel Yönetim güzel şeyler yapıyor yapanları tebrik ederiz.

icerik_111DSC_9468.jpg

BANDIRMA BELEDİYESİNDEN AKÜLÜ ARAÇ YARDIMI​
Sosyal yardım çalışmalarıyla engelli vatandaşlarımıza umut olan Bandırma Belediyesi, insan odaklı hizmet anlayışına bir yenisini daha ekledi. Yapılan çalışmalar kapsamında bir vatandaşımıza Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mirza tarafından Akülü Araç hediye edildi.Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta daha aktif bir şekilde katılmalarına destek vermeyi amaçlayan Bandırma Belediyesi, yerine getirdiği sosyal yardım çalışmalarıyla engelli vatandaşlarımıza çok sayıda akülü araç yardımında bulundu. Yapılan son yardımlarla ilgili açıklamalara bulunan Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, bizlere bu konuda gelen her talebi dikkate alıp titizlikle inceleyerek vatandaşlarımıza yardımcı olduklarını söyledi.Mirza: “Bandırma Belediyesi olarak yerine getirdiğimiz sosyal hizmet amaçlı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Çalışmalarımız dahilinde kuru gıda ve erzak yardımlarımız, sıcak yemek yardımlarımız ve ayrıca kıyafet ve ikinci el eşya yardımlarımız Belediyemize bağlı ekiplerce yerine getiriliyor. Bu yardım çalışmalarımız içerisinde engelli vatandaşlarımıza hediye ettiğimiz akülü araç yardımlarımız ayrı bir yer tutmakta. Bu konuda bizlere gelen her türlü talebi titiz bir şekilde inceleyerek vatandaşlarımıza destek veriyoruz. Hem Belediyemizin imkanları hem de hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle sürdürdüğümüz bu çalışmalarımıza son olarak Kazım Kızıltan adlı vatandaşımıza akülü araç hediye ettik. Umuyorum ki bu sayede vatandaşımız daha rahat hareket edecektir” dedi.

BESTEKAR-ŞAİR ERDAL DUMRUL’DAN “ENGELLİYE ENGEL HAYATIN GERÇEKLERİ”
17 Ocak 2014
icerik_111DSC_0415.jpg

BESTEKAR-ŞAİR ERDAL DUMRUL’DAN “ENGELLİYE ENGEL HAYATIN GERÇEKLERİ”Görme engelli vatandaşımız Bestekar-Şair Erdal Dumrul, Belediye Başkanı Sedat Pekel’e ziyarette bulundu. Dumrul, yeni yayınlanan kısa yaşam öyküsü ve şiirlerinden oluşan “Engelliye Engel Hayatın Gerçekleri” adlı kitabını Başkan Pekel’e takdim etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Sedat Pekel, görme engelli vatandaşımız Erdal Dumrul’un yayınlanan yeni kitabından dolayı kendisini tebrik etti.
1DSC_0410.jpg
Tüm Haberler için tıklayınız..

MİRZA’DAN AKÜLÜ ARAÇ YARDIMI
30 Aralık 2014
icerik_DSC00125.jpg

MİRZA’DAN AKÜLÜ ARAÇ YARDIMI Sosyal yardım çalışmaları kapsamında yerine getirilen akülü araç yardımlarıyla engelli vatandaşlarımıza umut olan Bandırma Belediyesi, insan odaklı hizmet anlayışına bir yenisi daha ekledi. Devam edilen akülü araç yardımları kapsamında bir vatandaşımıza Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mirza tarafından Akülü Araç hediye edildi.Engelli vatandaşlarımızın evlerine kapalı kalmamaları ve sosyal hayatlarına devam edebilmelerine destek vermeyi amaçlayan Bandırma Belediyesi, bu yardımlarla engelli vatandaşlarımıza çok sayıda akülü araç yardımında bulundu.Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, yerine getirilen akülü araç yardımlarıyla engelli vatandaşlarımıza büyük katkı sağladıklarını belirterek halkımızın desteğiyle bu çalışmaların yeni dönemde devam edeceğini söyledi.Mirza: “Bandırma’nın yerel yönetimi olarak geride kalan 5 yıllık sürede sosyal alandaki çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürdürüldü. Bu çalışmalar içerisinde yer alan kuru gıda ve erzak yardımlarımız, sıcak yemek yardımlarımız ve ayrıca kıyafet ve ikinci el eşya yardımlarımız Belediyemize bağlı ekiplerce yerine getirildi. Bunların dışında engelli vatandaşlarımızın evlerinde kapalı kalmamaları ve sosyal hayata katılımlarını sağlanması düşüncesiyle çok sayıda tekerlekli sandalye ve akülü araç yardımlarımız oldu. Bizlere bu konuda ve diğer konularda gelen talepler, ekiplerimizce titizlikle incelenerek vatandaşlarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek verildi. Elbette bu çalışmalarımıza hayırsever vatandaşlarımızın katkısı oldukça fazla oldu. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Umuyorum ki bundan sonraki süreçte de halkımızın desteğiyle bu çalışmalarımızı daha da geliştirerek sürdüreceğiz” dedi. Geçmiş olsun ziyareti…Öte yandan akülü araç yardımının ardından Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, aynı apartmanda ikamet eden bir vatandaşımıza geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANI Dursun MİRZA
Engelli Haftası çelenk koyma da konuşmasında Bandırma yı Engelsiz bir şehir yapacağız dedi yapıldıkça yazı çizeceğiz.
Not:MİRZA Hakülü veya Manüel Tekarlekli Sandaliye ihtiyacı olanlar Belediye ye baş vursun dedi bilğilerinize.
Belediye Tel :0.266:711 11 11

icerik_882136_619546151454464_6408296376424901423_o.jpg

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI KUTLAMA MESAJI…Yaşadığımız toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında karşılaştıkları güçlüklere ve yaşadığı sorunlara duyarsız kalmayarak çağdaş çözümlerler üretmek, bununla birlikte toplumsal üretime aktif olarak katılımlarını sağlanmak ve desteklemek, sosyal devlet anlayışının bir gereğidir. Bizler, sosyal belediyeciliği esas almış yöneticiler olarak yaşamı hep birlikte paylaşmak ve engelleri ortadan kaldırmak için geçmiş dönemde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu kapsamda Belediye bünyesinde oluşturduğumuz engelliler masası, bu konudaki en önemli gücümüz oldu. Bu sayede engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin bir araya gelerek her şeyi paylaşabildikleri, birbirine destek oldukları bir ortam oluştu. Geçen yıl gerçekleştirilen engelliler haftası etkinlikleri, bu yılın programları, değişik zamanlarda gerçekleştirilen gezi ve diğer sosyal aktiviteler en başta engellilerin başarısı.Unutulmamalıdır ki, Engelli olmak bir tercih değildir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın bedensel, zihinsel ve sosyal becerilerini; çalışan, üreten bireyler olarak topluma kazandırmalıyız. Bu konuda atılacak olan her duyarlı adım, insana ve topluma karşı saygının bir göstergesi olacaktır. Bu düşüncelerim ışığında, Engelliler Haftası olarak kutlanan 10-16 Mayıs Engelli yurttaşlarımızın mutluluğu önündeki tüm engellerin yok edildiği engelsiz bir dünya dileğiyle Engelliler Haftasını kutlarım.

icerik_111DSC01081.jpg

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİHer yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Törende Belediye Başkanı Dursun Mirza, Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, Sakatlar Derneği bandırma Şube başkanı Mücahit Aksallı, engelli vatandaşlar ve aileleri hazır bulundu.Çelenk sunma töreninin ardından konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Dursun Mirza, geçmiş dönemde de engelli vatandaşlarımız için birçok çalışmanın yerine getirildiğini, yeni dönemde de engelli vatandaşların topluma kazandırılması için yeni projeleri hayata geçireceklerini ifade etti. Mirza, Ordu caddesinde yer alan Tekel Binasında birinci katının rehabilitasyon ve eğitim merkezi olarak değerlendirilmesi konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

BANDIRMA BELEDİYESİ'NDEN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA İFTAR YEMEĞİ
14 Temmuz 2014
icerik_111DSC_9195.jpg

BANDIRMA BELEDİYESİ'NDEN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA İFTAR YEMEĞİBandırma Belediyesi Kutsal Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerine bir yenisi daha ekleyerek engelli vatandaşlarımız ve ailelerine Eken Prestij Otel’de İftar Yemeği düzenlendi.Yemekte Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça yer alırken iftar yemeğine engelli ve engelli ailelerinin katılımı yoğun oldu.İftarın ardından Engelli ve Engelli ailelerine hitaben bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Dursun Mirza, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı Ramazan ayında Engelli vatandaşlarımızla birlikte bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.Mirza: “Yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun bir şekilde yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın ayında gönül dünyamızda ayrı ve özel bir yeri olan engelli vatandaşlarımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.Bandırma Belediyesi’nin sosyal ve kültürel alanda engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak amacıyla birçok çalışmayı yerine getirdiğini belirten Mirza, yeni dönemde Ordu Caddesinde bulunan Tekel Binasında engelli vatandaşlarımız ve engelli çocuklarımız için bir rehabilitasyon merkezi oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

BÜYÜK YÜRÜYÜŞ BANDIRMA’YA GELDİ.
10 Ekim 2014
icerik_DSC_2438xxx.jpg

BÜYÜK YÜRÜYÜŞ BANDIRMA’YA GELDİ.Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi tarafından organize edilen Büyük Yürüyüş için yola koyulan kafile Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Bandırma’da faaliyet gösteren Engelli Dernekleri tarafından coşkuyla karşılandı.Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olması nedeniyle yanlarına aldıkları toprak ve Türk Bayrağıyla Gelibolu’dan başlayarak Ankara’ya gitmek için yola çıkan görme, işitme, bedensel ve zihinsel 10 vatan sevdalısının katıldığı “Büyük Yürüyüş” ilk olarak 8 Ekim sabahı 57. Alay şehitliğinden yola koyuldu. Önce Biga’ya ve ardından Bandırma’ya uğrayan vatan sevdalısı engelli vatandaşlar sırasıyla Bursa, İnegöl, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı ve sonunda da Ankara’ vararak Büyük Yürüyüşü tamamlamayı hedefliyor. Bu amaçla yoloa çıkan heyet, Bandırma’da gelerek sevgi yolundan başlattıkları sembolik yürüyüşü Cumhuriyet meydanında kurulan 10 adet çadırın bulunduğu noktada tamamlarken bu alanda düzenlenen organizasyon hakkında kamuoyuna bilgi verildi.Büyük Yürüyüşün gerçekleşmesinde önemli pay sahibi olan Türkiye Görme Engellileri Çanakkale Şube Başkanı İbrahim Batdal meydanda yaptığı konuşmada böylesine anlamlı bir amaca hizmet eden bu projenin Bandırma kısmında kendilerine her türlü katkıyı sağlayan başta Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya ve bu sürece destek veren diğer engelli derneklerine teşekkür etti. Dernek Başkanı İbrahim Batdal’ın ardından söz alan Başkan Mirza, böylesine anlamlı bir organizasyonun kahramanlarını kentimizde görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek Bandırma Belediyesi olarak şimdiye kadar engelli vatandaşlar için birçok alanda ilkleri başardıklarını ve önemli işler yerine getirdiklerini söyledi. Başkan Mirza, yaptığı konuşmanın ardından günün anlam ve önemiyle ilgili açılan anı defterine düşüncelerini paylaştı.

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN “03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNܔ MESAJI…
3 Aralık 2014
icerik_DSC01041xxx.jpg

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN “03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNܔ MESAJI…
Belediye Başkanı Dursun Mirza, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda sosyal devlet ilkesine vurgu yaparak engelli vatandaşların beklentilerini karşılayacak, üretkenliklerini ve yaratıcılıklarını harekete geçirecek, gereksinimlerini karşılama ve sorun çözme yeteneklerini artıracak olanakları sunmanın gerekliliğine dikkat çekti. Başkan Mirza, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
Yarınlarına güvenle bakabilen, mutlu ve huzurlu bir toplum yapısına ulaşılmasının öncelikli koşulu; engelli-engelsiz tüm yurttaşların sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sunulması ile olanaklıdır.
Her alanda çağdaşlığı amaç edinen ülkemiz, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak engelli yurttaşların beklentilerini karşılayacak, üretkenliklerini ve yaratıcılıklarını harekete geçirecek, gereksinimlerini karşılama ve sorun çözme yeteneklerini artıracak olanakları sunmak zorundadır.
Yaşadığımız toplumda dezavantajlı olarak yer alan engelli yurttaşlarımızın haklarının korunması ve sosyal yaşama daha etkin adapte olmalarını sağlamak için pozitif bir ayrımcılık gerçekleştirilerek, yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması gerekmektedir.
Toplumda engelli bireyler ciddi bir çoğunluk oluşturmakta, kendi iç dünyalarında ve aile çevresinde bu durumun neden olduğu sorunlarla boğuşmaktadır. Bu yaşama tutunma savaşında toplumun her kesimi engellilere her türlü desteği ve katkıyı sağlamak zorundadır. Çünkü her sağlıklı insan aynı zamanda bir engelli adayıdır.
Bir insanın engelli olması o insanın tercihi değildir. Unutmamalıyız ki, engelli olmak doğuştan olduğu gibi sonradan da herhangi bir hastalık ya da kaza sonucu gerçekleşebilecek bir durumdur. Bu noktada engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümü için devletle birlikte toplumun bütün kesimlerinin ortak hareket ederek gerekli çözümlerin üretilmesi sağlanmalıdır.
Bandırma Belediyesi olarak Engelli vatandaşlarımızın İş ve eğitim hayatında olduğu kadar, sosyal ve kültürel hayatta da en doğal hakları olan daha aktif bir yaşam sürmelerine olanak sağlayan birçok hizmet ve uygulamayı gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu amaçla Belediye bünyesinde oluşturduğumuz engelliler masası, bu konudaki en önemli gücümüz oldu. Engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümüne ve onlara yol gösterme konusunda başarılı çalışmalar yerine getirildi. Ayrıca fiziki şartların iyileştirilmesi için kent genelinde farklı birçok çalışmaya imza atıldı. Kaldırımlara yapılan rampalarla birlikte görme engelli vatandaşlarımız için yürüme yolları yapıldı, işaret dili ve KPSS kursları açıldı. Ritm gurubu ve engellilerimizin oluşturduğu koromuzun gösterileri, onlara inanılmaz bir özgüven kazandırdı. Engelli vatandaşlarımızın evlerinde hapis olmamaları ve sosyal hayatta var olmaları için çok sayıda akülü araç ve tekerlekli sandalye yardımı gerçekleştirildi.
Şunu belirtmeliyim ki, Önce İnsan diyerek yerine getirdiğimiz sosyal sorumluluklarımızı kararlılık ve samimiyetle yapmış olduğumuz çalışmalardır. Onlar için ne yapsak azdır. Bundan sonra da ele ele bütün engelleri aşmaya ve bu çalışmalarımızı daha ileriye taşımaya kararlıyız.
Engelli yurttaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını hiçbir zaman unutmadan, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanarak, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde tüm yurttaşlarımıza esenlikler diliyor, saygılarımı sunuyorum.
Tüm Haberler için tıklayınız..

icerik_AKL_ARA.jpg

[FONT=Arial]ENGELLİLER GÜNÜNDE BAŞKAN MİRZA’DAN AKÜLÜ ARAÇ YARDIMI[/FONT][FONT=Arial]Sosyal yardım çalışmaları kapsamında yerine getirilen akülü araç yardımlarıyla engelli vatandaşlarımıza umut olan Bandırma Belediyesi, insan odaklı hizmet anlayışına bir yenisi daha ekledi. Yardım çalışmaları kapsamında son olarak 03 Aralık Dünya Engelliler Gününde iki engelli vatandaşımıza Akülü Araçlar, belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından teslim edildi. [/FONT][FONT=Arial]Engelli vatandaşlarımızın evlerine kapalı kalmamaları ve sosyal hayatlarına devam edebilmelerine destek vermeyi amaçlayan Bandırma Belediyesi, engelli vatandaşlarımıza bu yardımlarla çok sayıda akülü araç yardımında bulundu.[/FONT][FONT=Arial]Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, yerine getirilen akülü araç yardımlarıyla engelli vatandaşlarımıza büyük katkı sağladıklarını belirterek halkımızın desteğiyle bu çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi.
Mirza: “Bandırma’nın yerel yönetimi olarak sosyal alandaki çalışmalarımız içerisinde engelli vatandaşlarımızın evlerinde kapalı kalmamaları ve sosyal hayata katılımlarını sağlanması düşüncesiyle çok sayıda tekerlekli sandalye ve akülü araç yardımlarımız oldu. Bizlere bu konuda ve diğer konularda gelen talepler, ekiplerimizce titizlikle incelenerek vatandaşlarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek verildi. Son olarak 03 aralık Dünya Engelliler Gününde iki vatandaşımıza akülü araçlarımızı hediye ettik” dedi.​
[/FONT]

icerik_IMG_1181.jpg

sayfa-ust.png
bos.jpg
Haberler
Çanakkale Görme Engelli Derneği Başkan Mirza'ya teşekkür etti.
9 Aralık 2014
icerik_IMG_1181.jpg

[FONT=Helvetica]Çanakkale Görme Engelli Derneği Başkan Mirza'ya teşekkür etti.[/FONT] [FONT=Helvetica]Çanakkale Görme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Batta,Türkiye Görme Engelliler Derneği tarafından Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı dolayısıyla hazırlanan "Yüzüncü Yıl Seferberlik Çağrısı, Büyük Yürüyüş Projesi" kapsamında 4 engel grubundan çeşitli etnik kökenlere mensup engelliler Bandırma'da da misafir edildi. [/FONT] [FONT=Helvetica]Çanakkale Görme Engelliler Derneği, Belediye Başkanı Mirza'ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Mirza:'Teşekkür etmek ve plaketlerini sunmak için ziyaretimize gelen Çanakkale Görme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Batta'ya ve bu tür etkinliklere emek veren herkesi desteklemekten mutluluk duyuyorum.'dedi[/FONT]

[FONT=Helvetica]
IMG_1182.JPG
[/FONT]

BAŞKAN MİRZA’DAN AKÜLÜ ARAÇ YARDIMI DEVAM EDİYOR.
16 Aralık 2014
icerik_IMG_7425.jpg

Bandırma Belediyesi ihtiyaç sahibi olan ve ekonomik açıdan araç alamayacak her engelliye ihtiyacına göre akülü araç ya da tekerlekli sandalye alarak engelli vatandaşlarımızı hayatın içine katmaya çalışıyor.
Engelli vatandaşlarımızın evlerine kapalı kalmamaları ve sosyal hayatlarına devam edebilmelerine destek vermeyi amaçlayan Bandırma Belediyesi, engelli vatandaşlarımıza akülü araç yardımında bulundu.

IMG_7392.jpg

IMG_7406.jpg

IMG_7425.jpg

IMG_7453.jpg

IMG_7456.jpg

[FONT=Helvetica]

[/FONT]

[FONT=Helvetica]Adem Kuyumcu, Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği - EHDD'da.3 Şubat · Beylikdüzü, İstanbul ·

İyi belediye başkanı nasıl olur ?
Engelsiz erişilebilir kentlerde bir arada saygın bir şekilde yaşamak için lütfen paylaşalım.

[/FONT]

[FONT=Helvetica]18.MART 2017 KADIOĞLU FIAT BAYİ BANDIRMA,da[/FONT]
[FONT=Helvetica]Adem Kuyumcu, Cihan Durak ve 2 diğer kişi ile birlikte.
1 Mart, 15:01 · İstanbul ·
Fiat Engelsiz Hareket projesi için seyahat programımız ekli afişte görülebilir.
FİAT ENGELSİZ HAREKET PROJESİ TEST SÜRÜŞLERI!
Fiat Engelsiz Hareket bir sosyal sorumluluUk projesidir.
Her yıl binlerce engelli araç alıyor ancak alacağı aracı test etme imkanı bulamıyordu.
Türkiye de ilk kez Fiat Engelsiz hareket projesi kapsamında Engelli sürücüler için Fiat 500 L ve Fiat Egea araçlara özel aparatlar takıldı ve Test sürüşü araçları olarak deneme sürüşü imkanı, keyfi ve özgürlüğü yaşatıyor.
Kullandığı aracı almadan önce test sürüşü yapma imkanı bulamamış, araç değiştirmeden önce farklı araç test etmek isteyen, kullandığı araç dışında farklı araçlarda deneyim kazanmak isteyen Engelli sürücüler, sürücü adayları ve ağır engellilerin yakınlarını deneme sürüşü keyfi ve özgürlüğünü yaşama hakkına davet ediyoruz.
Ayrıca Fiat Engelsiz hareket projesi süresince uygulanan çeşitli imkan ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.
Sizleri de bu keyfi ve özgürlüğü yaşamaya bekliyoruz.
Katılımcı sayısı sınırlı olacağı için katılmak isteyenlerin önceden isim-soyisim bilgilerini bilgi@ehdd.org adresine veya 0212 876 55 44 veya sms ve whatsapp ile 0553 067 55 44 nolu telefona “isim soy isim yazıp katilacaginiz yeri de belirterek"bildirmeniz iyi olacaktır.
Etkinliklere Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği Başkanı ve Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu başkan yardımcısı Adem Kuyumcu'da katılarak gelen katılımcılarla sohbet ederek, Engelsiz Hayata dair sorunlara çözümler ve öneriler sunmaktadır.[/FONT]

[FONT=Helvetica]Fiat Engelsiz Hareket projesi için seyahat programımız ekli afişte görülebilir.
FİAT ENGELSİZ HAREKET PROJESİ TEST SÜRÜŞLERI!
Fiat Engelsiz Hareket bir sosyal sorumluluUk projesidir.
Her yıl binlerce engelli araç alıyor ancak alacağı aracı test etme imkanı bulamıyordu.
Türkiye de ilk kez Fiat Engelsiz hareket projesi kapsamında Engelli sürücüler için Fiat 500 L ve Fiat Egea araçlara özel aparatlar takıldı ve Test sürüşü araçları olarak deneme sürüşü imkanı, keyfi ve özgürlüğü yaşatıyor.
Kullandığı aracı almadan önce test sürüşü yapma imkanı bulamamış, araç değiştirmeden önce farklı araç test etmek isteyen, kullandığı araç dışında farklı araçlarda deneyim kazanmak isteyen Engelli sürücüler, sürücü adayları ve ağır engellilerin yakınlarını deneme sürüşü keyfi ve özgürlüğünü yaşama hakkına davet ediyoruz.
Ayrıca Fiat Engelsiz hareket projesi süresince uygulanan çeşitli imkan ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.
Sizleri de bu keyfi ve özgürlüğü yaşamaya bekliyoruz.
Katılımcı sayısı sınırlı olacağı için katılmak isteyenlerin önceden isim-soyisim bilgilerini bilgi@ehdd.org adresine veya 0212 876 55 44 veya sms ve whatsapp ile 0553 067 55 44 nolu telefona “isim soy isim yazıp katilacaginiz yeri de belirterek"bildirmeniz iyi olacaktır.

Etkinliklere Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği Başkanı ve Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu başkan yardımcısı Adem Kuyumcu'da katılarak gelen katılımcılarla sohbet ederek, Engelsiz Hayata dair sorunlara çözümler ve öneriler sunmaktadır.
[/FONT]
[FONT=Helvetica]
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Adem Kuyumcu[/FONT][FONT=Helvetica]28 Ekim 2016 · İstanbul ·
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Eğitim herkes için şart, öğrenmeden bilemezsiniz.
Üniversiteler de öğrenciler, belediye çalışanları, resmi kurumlarda, özel ve tüzel kuruluşlarda çalışanlar ve toplumu oluşturan herkese egitimlerimiz var.
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Adem Kuyumcu[/FONT][FONT=Helvetica]28 Ekim 2016 · İstanbul ·
[/FONT]

[FONT=Helvetica]Eğitim herkes için şart, öğrenmeden bilemezsiniz.
Üniversiteler de öğrenciler, belediye çalışanları, resmi kurumlarda, özel ve tüzel kuruluşlarda çalışanlar ve toplumu oluşturan herkese egitimlerimiz var.
[/FONT]

Üst Alt