Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bana, "sınıf öğretmeni olamazsın" diyenlere kapak olsun!

evet ben öğretmen felan değilim milli eğitimle alakam yok. yazdıklarına bakıyorum kendine inancının tam olduğunu görüyorum birde sınıfında engelli varmış başında da seni sürekli denetleyen müdür ve öğretmenler açıkcası seni takdir ettim inancın kurı sıkı, heyecanının bir atımlık barut olmadığını daha iyi görüyorum red ettiğim tek nokta türkiyede köyler dışında hiç öyle 10 - 20 kişilik sınıf yok anladığım kadarıyla 1-2-3 den birini okutuyorsun peki bir gün yazılı okuman gerektiğinde bu ne kadar zamanını alacak? Köydekiler zaten öğretmen bulamadığı için seni öpüp başına koyacak lakin bir gün daha merkezi ve beklentileri yüksek bir yerde yer alırsan ne planlıyorsun. şevkin kırılsın diye yapmıyorum şimdiden strateji geliştir diye söylüyorum çünkü öğretmenler rahat iş yapıyor sanılsada en entrikalı devlet kurumun içinde tek bir saniye zafınızın olmaması gerekn bir iş yapıyorsunuz umudunuzu kaybetmeyin olumlu eleştirilere kulağınızı açın boş lafı dinlemeyin bile. kolay gelsin.

code;

eleştirilerinizi ve tavsiyenizi kesinlikle dikkate alıyorum, karşılaşacağım zorluklar, hatta üstesinden gelemeyeceğim bazı durumlar da olacaktır bunu da kabul ediyorum, bunu zaten amirlerime de söyledim. En iyisini yapacağımı da iddia etmiyorum zaten, "ben" demek yanlış sonuçta Allah'ın bana verdiği güçle izinle buraya kadar geldim. Öğrencilerime verimli olamayacağım anda çekilirim zaten bunun bilincindeyim benim asıl anlatmak istediğim yapamazsın dedikleri öğretmenliği büyük ölçüde başarabilmiş olmam. Burda sadece sevincimi paylaşmak istedim. Dediğim gibi her türlü eleştiriyi de dikkate alıyorum ve saygı duyuyorum.

"Öğrencilerime verimli olamayacağım anda çekilirim" nasıl çekileceksin çünki bu bir çok defa hatta gün içinde çok defa aklına gelecek bu kelimeyi bu kadar kolay sarf edersin arkanı kollaman gerekir bu cümleyi sarf etti isen her gün birileri çekilmeni bekleyecek. farz edelim ki çekildin hangi işe çekileceksin damdan düşmüşe dönersin öğretmen maaşı nere memur maaşı nere idareci olsun göz nedeniyle oda sıkıntı habire evrak vs....

herşeyi yapabiliriz yeterki biz isteyelim , kimsenin sınırlarına göre yaşayamayalım çünkü başkaları bizim hayatımızı yaşamıyor .

Sınıf Öğretmenliğinde 1.yılımı sorunsuz bir şekilde Allah'ın izniyle tamamladım"çekilmedim".

bütün yorumlara istinaden al bendende o kadar
zaten peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde diyorki bir işe kalkıştığınızda işin ikisini siz yapın birini cenabı ALLAH'a bırakın üçüncüsünü ALLAH yapar.
yerine şüpehiz getirir. tebriklerrrr

kaybolan yılllar;

Teşekkür ederim, aynen dediğiniz gibi "ben" yaptım dememli, Allah'ın izniyle yaptım demeli. Rabbimiz bizim için birçok zorluğu kolay hale getirmiş. Allah tüm engellilerin yardımcısı olsun.

Valla okurken gözlerim doldu. Helal olsun sana. Örnek olunacak nadir insanlardansın ; )

Tebrikler... Bu arada, ''sen yapamassın, başaramassın'' diyenler de kulplu kapağa ulaşmışlardır.

Angel Virgo;

Estağfirullah manevi destek çok önemli, Allah nasip etti çok şükür. Her türlü haksızlıkta ve sıkıntılı durumlarımızda dua etmek gerekiyor. Tam umudunuzun kaybolduğu anda inanamayacağınız yerden kapılar açılıyor.

aslında her iş böyledir önce inanmak,çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.siz inananarak baştan yarıya gelmişsiniz azminizlede idealinize kavuşmuşsunuz.bu örnek olsun.azminizden dolayı tebrik ediyorum.burada bu tür örneklere o kadar çok ihtiyaç varki siz bunlardan biri olmuşsunuz ne mutlu..

mesele olmak değildir o işi yaparken birileri bir şey vermek birilerini mutlu etmek kendini mutlu etmektir öğretmenlik zor meslek kutsal meslek yapabileceğin şeylerin peşinden koşmalı yoksa ilerde hüsrana uğra

canı gönülden kutluyorum . Hiç bir zaman yapamazsınlar iyi niyetli insanların agzından çıkmaz ilkokul sonrası ailem şehre uzak oldugu çin ortaokula gönderemedi ben 15 yaşında dışardan ortaokula kendi imkanlarımlaa ''köy'' de hazırlandım . 2 yılda bitirdm. kimse inanmadı ben yılmadım, devam ettim liseyi içerden okudum iftaarla bitrdim üniv istedigim bölüm olmadı aöf kaydoldum şimdi 37 yşındyım ve ing. ögreniyorum kendi imkanlrımla ,çalışıyorum ,dersaneye matematige gidiyorum ve ikiz çocuk büyütüyorum ve etrafımdaki herkez nasıl bir enerji ve azm diye seyrediyor sadece :)))

Bu arada yazılar eksik klavyem bozuk o sebeple :)) kusura bakmayın..

Bakkalgazi;

Yapabileceğime inandığım için mücadelemi devam ettirdim zaten. Önemli olan da sadece öğretmen olmuş olmak değil o mesleğin hakkını verebilmektir, insan herşeyden önce vicdanına hesap verir. Engelli bir öğretmen kendini geliştirip teknolojik imkanları da kullanabiliyorsa o mesleğin hakkını gerçekten verir. Engelli birinin öğretmenlik yapması düşünüldüğü kadar zor da değil sadece biraz daha fazla emek vermek gerek.

ben derimi öğretmenlik vicdan meselesi dir varsa vicdan yapılmyacak şey değildir .bende bir zamanlar 6 ay yolu olmayan bir köyün çocukları ve kendim için ne fedakarlıklar yapmıştım yıllar geçti o günleri özlüyorum umut kardeşim diyorum ki seni görsem elini öpsem ALLAH sana bu kutsal yolda dayanma gücü versin bilesinki sen vicdanında ve yüreğinde bu işi bitirmişsin gerisi hikaye selamlar.

mükemmel bir olay arkadaşım ben de görme engelliyim bana da ilkokulu bitiremezsin demişlerdi ben liseyi bitirdim ve aldığım bütün diplomaların bir fotokopisini onu diyenlere teker teker yolladım şu anda meb de memurum inandıktan sonra aşılamayacak engel yoktur

imkansız yoktur. sadece zaman alır ;)

tebrikler...

anlamadığım nokta neden olağandışı gibi bişey olmuş bu:confused:... benim çevremde ama biri var hiç görmüyor ama öğretmenlik yapıyor:confused: size böyle davranılıyorsa o nasıl görevini ifşa ediyor.:confused:

Azminiz takdire şayan umudunu yitiren herkese de kapak olsun...

çok çok ama çok güzel mücadele etmişsin işte biz engellilerin asla yitirmemesi gereken şey mücadele :) neden olmayasınki burada hiç görmeyen avukat varken sen azda olsa görüyorsun gine her zamanki gibi ön yargılar çıkmış senin hayatında ama bu ön yargılar senin mücadeleni artırmış HER ŞER DE BİR HAYIR HER HAYIRDA BİR ŞER VARMIŞ

herkez yapabiliyorsa sizmi yapamayacaksanız sınıf ögretmenligini tebrik editorum basarılarınızın devamını dilerim

Öncelikle tebrikler, ben buna azmin zaferi derim. Yılmadan, yapamazsın diyenleri duymadan ve hatta sana gülenlere inat başarmışsın

Üst Alt