Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Balthazard Formülü ile toplandığında % XX + % XX kaç olur?

Özelden sorulan sorunuza cevaben.

3 operasyon derken...hayır.

Tek operasyonda hepsi tamir edilebilir...ancak sizin klinik durumunuza göre hekim farklı bir yol izleyebilir.

Engelli raporu.

Operasyondan sonra ef değerinize bakılır...ona göre puan belirlenir.

@neslihsan

Öncelikle Merhabalar bi konuda fikir danışmak istiyorum. bugün sağlık kuruluna girdim miyotoni kas hastalığım var

Nöroloji doktoru tablo 4.1: %20
tablo 4.2: %20 yazmış
kardiyoloju doktoru romatizmal mk ortam klass 2: %30

sizce toplamda kaç oranında rapor alırım

Merhaba, babam için başvurduğum uz engelli raporu sonucunda onkoloji %80, kardiyoloji %43.3, üroloji %15 oran verdi. Bu oranlara rapor oranımız kaç olur acaba? Bir de 65 yaş üstü için %10 oranı kardiyoloji hocasın sordum ben kendim üstüne ekleyeceğim dedi ama bu konu ile ilgili bilgisi olanlar cevsp yazarsa sevinirim?

@DTEC, Hayırlı olsun,

Onkoloji % 80
Kardiyoloji % 43
Üroloji % 15

Toplam Oran %90.31
65 Yaş Üstü %10 eklenirse %91.28

Merhaba aşağıda ki oranlara göre yüzde kaç rapor çıkar ? Şimdiden teşekkürler

KBB %4
GÖZ %5
FİZİK %8
İÇ HASTALIKLARI %20 VE %10
KARDİYOLOJİ %52 , %30 VE %10

teşekkürler Bunu hesaplmasını nasıl yapıyorsunuz diye sorsam

bir de annem 65 yaş üstü

Diyelim %50 ve %25 puan aldınız

Bu iki engel arasında en büyük oran alınarak %100 çıkarılır. %100-%50=%50
Çıkan sonuç sonraki hastalık ile çarpılır. 50 x %25 = 1250
Sonraki aşamada çıkan değer 100 bölünür. 1250 / 100 =12,5
Son aşamada elde edilen değer en yüksek hastalık oranına eklenir. %50 + %12,5 = %62,5 sonucu elde edilir.

Ben bu şekilde hesaplıyorum... Ama otomatik hesaplama programları da var... Bazen sağlıklı sonuç vermediği için ben bu şekilde yukarıda yazdığım gibi hesaplıyorum.

@ASİRUHBJK,

Anladım çok teşekkür ediyorum. Balatzarda girdiğim zaman %95 felan veriyor demek orası pek sağlıklı değil.

Tekrar hesapladım.. verdiğiniz puanlara göre %82 yapıyor.

Yaşlılık 65 10 puanı var olsada bu verilmiyor..hadi onu da eklesek %83,56 eder. Yuvarlanır 84 olarak çıkar.

@ASİRUHBJK,

Sizin yukarıda yazdığınız sitenin hesaplamasında yanlışlıklar olabilir... Ben yukarıda yazdığım gibi hesaplıyorum yani hekimlerin hesapladığı gibi

Anladım peki ben buna tekrar bir daha ne zaman başvurabilirim ya da başka hastaneden başvurabilirmiyim. 1 ay sonrasına

@ASİRUHBJK, 1 ay içinde itiraz etmezseniz 6 ay sonra tekrar baş vurabilirsiniz

@BnymnYldz, % 60 +20 +15+ 30
Ne eder? Bir de nasıl hesaplandığını nasıl yazarsanız sevinirim

Son düzenleme:
Arkadaşa sormuşsun ama görmüşken ben cevaplayayım.

60+30+20+15=%81 eder. @çirkin1,

Nasıl hesaplanıyor onu da yazayım istersen...

Son düzenleme:
@OğuzHan112, çok teşekkür ederim
Nasıl hesaplandığını soracağım ama üstte yazmışsın sadece 2 oran olunca hesaplamasını anladım ama çoklu olunca nasıl hesaplıyorsun
Zahmet vereceğim sana kusura bakma ama onu da yazabilir misin

Yukarıda yazmıştım... Oradan bakabilirsin. Bununla ilgili programlar var ama yanlış hesaplayabiliyor ben matematik sel olarak hesaplıyorum.

Çoklu olursa aynı sistem o şekilde devam ediyor..

@çirkin1,

Diyelim çoklu hastalıklarınızdan birden fazla engel oranı aldınız...

Örenk 50 40..20

En yüksek puanı 100'den çıkart..çıkan sonucu ikinci sıradaki 40 ile çarp...çıkan sonucu 100 ze böl.çıkan sonucu 50 ye ekle engel oranınız belli olmuş oluyor

Çıkan engel oranını 100 den çıkart 20 ile çarp bu şekilde devam edeceksin

@çirkin1,

sizlere simdiden teşekkür ederim ben 60 yas üzeri vatandasım engelli raporu alıp ötv ve kdv siz araç almak icin bir tam tesekküllü hastaneye müracat ettim islemlerimi tamamlayıp engelli raporu alacagım bölümleri tamamlayıp bölümlerden hastalıkla ilgili engel oranlarını aldım heyet rapor oranını bekliyorum ben aldıgım engelli oranlarını internetten balthazard engel oranı hesaplama uygulamaların dan cep tleefonunda play store dan engelli oranı heaplama uygulamalarından engelli raporu alacağım hastanedeki engelli raporu bölümümden hesaplattım internetteki cep telefonundaki hastanede saglık raporu bölümündeki toplam engelli raporu oranı hepsinde engel oranı farklı cıktı birbirini tutmuyordu forumcu arkadaslardan ricam hastaneden aldıgım engel oranlarını yazdım bu oranlara göre arkadaşlardan bu işin profosörlerinin engel oranının sonucunu hesaplayıp forumda yazarsa sevinirim hepinize tesekkür ederim sağlıklı günler dilerim hayırlı forumlar hastaneden bolumlerden aldıgım engelli oranları ENDOKRINOLOJI : diabetes mellitus tip 2 % 20 hiperlipidemi % 10 FIZIK TEDAVI boyunda kifoz % 35
ORTOPEDI kalcada avasküler nekroz % 6 UROLOJI üst üriner hastalıgı % 10 prostat vezikulo seminalis % 5 KARDIYOLOJI kah klas % 30 ht klas % 10
KALP DAMAR CERRRAHISI tıkayıcı damar hastalıgı % 30 PERIFERIK DAMAR CERRAHISI reynaud renomeni akrosiyanosiz % 20
60 YAS UZERI ENGELLI PUANI % 10

%87 malesef

65 yaş için 10 puan veriliyor ama bazen verilmiyor verilen puanlara dahil ediliyor.

10 puan eklesek bile %88.6
%89 olarak yuvarlanır.

@fatih saran,

Son düzenleme:
Üst Alt