Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Balık Avcıları Buyurun Bakalım

UZAKLAR

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
1
Merhaba arkadaşlar boş vaktini benim gibi elinde olta deniz yada dere, göl etrafında geçirenler varsa, tecrübelerimizden faydalanalım hangi balık hangi yemle hangi oltayla nasıl daha iyi yakalanır. yeni fikirler yeni buluşlar hadi bakalım sevgili avcılar.

Çok bol bi palamut mevsiminin ardından şu aralar ben gündüzleri zargana ve istavrit geceleride karagöz ve levrek peşindeyim. Orduda yaşıyorum bir tane kayığım var her türlü olta balıkçılığını çok severim. Şu ana kadar olta ile yakaladığım en büyük balıklar ise şöyle;

Palamut 1.950 Kg. (Orduda)
Karagöz 3 Kg (Orduda)
Levrek 2,5 Kg (Orduda)
Aynalı Sazan 13 Kg (Gümüşhanede)
Kara Sazan 6 Kg (Gümüşhanede)
Yayın 5 Kg (Eskişehirde)
Alabalık 750 gram (Erzincan Çayırlı)
Zargana 55 cm (orduda)
Lüfer 850 gr (Orduda)

Ohohohoh! bir de çekinmeden yazıyorsun.
Ben gibi balık delisi olanlar ne yapacaklar şimdi? :)
Biz buranın dandik balıklarını yerken, sen orda Karadeniz'e olta salla (Ama Allahı var bu sene Palamut çok güzeldi)... Adalet mi bu yahu! :)

Geçen haftasonu galata kulesinde balığa doyalım dedik arkadaşlarla. Lakin o kadar kalabalıktı ortam -gecenin 3ünde yer yoktu- ancak bir kaç balığa gelberi diyebildim.

Çok zevkli ama mekan yok, zaman yok.

Pazartesi (14,11,05) sabahı galata köprüsünde palamut tutulduğunu görünce heyecanlandım,
Hemen hava durumu kontrol,
Lodos
Bu taraf için iyidir,

iki sabahtır galata köprüsünde sabahları olta atıyorum,
Bugün 1 adet palamut (orta boy) ve 2 adet sarıkanat yakaladım,

3 no beyaz iğne , 0,30 beden+köstek, beyaz horoz tüyü+gökkuşağı sim, 25 cm köstek, 100 gr kurşun, takım 7'li, geniş beden,
selamlar,,

Umarım bir vesile olur, tüm site paylaşımcıları bir araya geliriz, mangal+balık ( içecek tercihe göre ) yaparız....

Sevgili erdal çok sağol dostum balık tutmak bi tutkudur bunu ancak bilen bilir. ben oltamı suya attımdı bütün dertleri ve sıkıntılarıda o anda suya atmış oluyorum. bilmem anlatabildimmi? herkese selam ve saygılar. :wink:

UZAKLAR' Alıntı:
Sevgili erdal çok sağol dostum balık tutmak bi tutkudur bunu ancak bilen bilir.

Bilirim bilirimmmm
Bi kaç yıl öncesine kadar arnavutköy sahilinde iskorpit tutardık.
Amcam götürürdü bizi ben ilk başlarda çok tutmak istemedim,
oltayı atıp boş boş bekliyordum ve olan oldu ilk balığımı tuttuktan sonra
işte o tutku beni de buldu.
Ama ben acemiyim bilen birileriyle gittiğim için bu işi becerebiliyordum.
Tekniğini felan bilmem.
Geçen yıl iş yeri bi tekne kiralamıştı boğaz gezisi için.
İş yerinden bi abimiz olta ve misina takımları getirmiş, durur muyum kaptım bi tane
İstavrit tuttum baya o zaman, her zaman öyle midir yoksa o sırada
bi sürüye felan mı denk geldik bilmiyorum ama oltaları atmamızla çekmemiz bir oluyordu.
Bi arkadaşımız var bu işi biliyor onunla gideceğiz fırsatını bulur bulmaz.
Sözü var bana, arada sırada hatırlatıyorum kurtuluşu yok benden :)

benim tek tutmak iştediğim balık yayın o balık çok harıka bir balık

balıkçılığı bir hobi olarak yapan ve bu işten iyi anlayan arkadaşlara bir sorum var. bu televizyonlarda reklamı olan banjo minnov denilen hareketli balık yemi gerçekten balık tutmaya yarıyormu.deneyen varmı

Balık tutmak çok zevkli bir uğraş benim içinde, amator olarak kendi çapımızda zaman buldukça yapmaya gayret ediyoruız.

Noldu büyücü balıktan bu kadar tiksinmenin sebebi ne gerçekten merak ettim doğrusu :) Türk halkının %99 a yakını balığı çok sever, gerçekten sevilmeyecek meret değilll... :)

Merhaba arkadaşlar boş vaktini benim gibi elinde olta deniz yada dere, göl etrafında geçirenler varsa, tecrübelerimizden faydalanalım hangi balık hangi yemle hangi oltayla nasıl daha iyi yakalanır. yeni fikirler yeni buluşlar hadi bakalım sevgili avcılar.

Çok bol bi palamut mevsiminin ardından şu aralar ben gündüzleri zargana ve istavrit geceleride karagöz ve levrek peşindeyim. Orduda yaşıyorum bir tane kayığım var her türlü olta balıkçılığını çok severim. Şu ana kadar olta ile yakaladığım en büyük balıklar ise şöyle;

Palamut 1.950 Kg. (Orduda)
Karagöz 3 Kg (Orduda)
Levrek 2,5 Kg (Orduda)
Aynalı Sazan 13 Kg (Gümüşhanede)
Kara Sazan 6 Kg (Gümüşhanede)
Yayın 5 Kg (Eskişehirde)
Alabalık 750 gram (Erzincan Çayırlı)
Zargana 55 cm (orduda)
Lüfer 850 gr (Orduda)

Arkadaşlar yukarıdaki rakamları değerlendiriken, kara avcılarının iyi attığını deniz avcılarınında İyi (oltayı) SALLADIĞINI Unutmayın :):D

benim en büyüğü Yayın 12 kg. Diğerleri önemsiz.. aslında ben çok iyi balık avlarım ama denizlerde büyük balık yok:):D

Bilirim bilirimmmm
Bi kaç yıl öncesine kadar arnavutköy sahilinde iskorpit tutardık.
Amcam götürürdü bizi ben ilk başlarda çok tutmak istemedim,
oltayı atıp boş boş bekliyordum ve olan oldu ilk balığımı tuttuktan sonra
işte o tutku beni de buldu.
Ama ben acemiyim bilen birileriyle gittiğim için bu işi becerebiliyordum.
Tekniğini felan bilmem.
Geçen yıl iş yeri bi tekne kiralamıştı boğaz gezisi için.
İş yerinden bi abimiz olta ve misina takımları getirmiş, durur muyum kaptım bi tane
İstavrit tuttum baya o zaman, her zaman öyle midir yoksa o sırada
bi sürüye felan mı denk geldik bilmiyorum ama oltaları atmamızla çekmemiz bir oluyordu.
Bi arkadaşımız var bu işi biliyor onunla gideceğiz fırsatını bulur bulmaz.
Sözü var bana, arada sırada hatırlatıyorum kurtuluşu yok benden :)

Tebrik ederim ama iskorpit tehlikeli düzeyde ZEHİRli bir balıktır, çok dikkat gerektirir. Bazıları bu balığı yemezler bile ama derisi soyulunca harika bir lezzeti vardır. Sırf bu balığı avlayan meraklılarıda var ve onlar yanlarında tedbiren Panzehir bulundururlar.. Amman sırttaki dikenlere DİKKAAT

Üst Alt