Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Baklofen pompası tedavisi olan var mı aranızda?

murat07ant

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
baklofen pompası ( baclofen pump ) kullaman var mı aranızda?
Bana da önerdiler ve olmaya karar verdim
Herhangi bir kötü olay yaşayan ya da ne gibi iyileşime gördüğünüzü yazarsanız sevinirim
Doktorun anlatığına göre bir cihazla bel kemiği içine bir ilaç verecekler. Bu cihazı da karın boşluğuna bir cebe yerleştirecekler...

Eğer bu tedaviyi olan varsa tecrubelerini buraya yazarsa sevinirim. Yoksa aranızda tek biyonik adam ben mi olacağım :D

slm

HAYIR ARKADAŞIM TABİKİ İLK BİYONİK ADAM SEN OLMAYACAKSIN TÜRKİYE'DE OLDUKÇA FAZLA VAR BUCLOFEN POMPASI TAŞIYAN;ANTALYA'DA 6 KİŞİ VAR SANIRIM;SİTEDE BİR BENDİM ŞİMDİ SEN BENİM TEK OLMA ÖZELLİĞİMİ ELİMDEN ALICAKSIN GÖRDÜNMÜ? :lol:
BEN DENEYİMLERİMİ LİORESAL KULLANIM BAŞLIĞINDA YAZMIŞTIM AMA TEKRAR YAZAYIM

--------------------------------------------------------------------------------

Ben kaza geçirdikten 6-7 ay sonra başladı spastisite
1-2-3 derken 2 sene sonunda ulaştığım doz 8 adetti
Ve birçoğunuzunda bildiği gibi kasılmalar bitiyor ama siz de bitiyorsunuz sersem gibi oluyor insan o kadar ilaçla;ben Londra da idim o tarihlerde (1995) Doktorum buclofen pompasını önerdi kesinlikle kabul etmedim çok korktum ilk etapta
içinde metal bir cihaz elinize geliyor pek hoş gelmedi bana
ilacı alıyorum ama kasılmalarda tamamen sıfır değil Tak yapma şansım da sıfıra inmişti
1997 de fransaya gittim Electrical Stimülation için
spastisite yüzünden uygulanamadı orada tekrar önerdiler bu kez kabul ettim
1997 den beri buclofen pompası kullanıyorum çok rahatım 3 kez değişti şimdiye kadar biri benim kendi hatam dolayısı ile oldu diğeri ise zamanı dolmuştu 5-7 sene arasında değişiyor
spastisitesi olan ve kurumu olan (çünkü çok pahalı) her arkadaşıma öneririm hayatınız değişiyor
Sizler şanslısınız hemen her ilde pompa konusunda bilgili doktorlar var ilaç Türkiye'ye geliyor
Ben fransada pompayı taktırdığımda bir tek cerrah paşa da bu konunun uzmanları vardı pompalar şimdiki gibi bilgisayarlı değil manueldi
tek bir sakıncası var ilaç dolum tarihini geçirmemek
çünkü gerçekten hem çok tehlikeli;hemde insanın ömrünü bitiriyor
ilaç bittiğinde dolum hemen yapılmazsa bir uyuşturucu krizi ile aynı derecede acı çekiyorsunuz çok dikkatli olunması lazım
ben senelerdir bu konuda deneyimli olmama karşın 4 kez de bu acıyı çekmeme rağmen malesef 25 gün önce yine yaşadım
ve tabi 9 senedir kullanınca 2senede tablet 11 sene bağımlısınız o ilaca ister istemez
ben bu en son yaşadığım olayda akdeniz tıp ın aciline gittim doktorum sabah geleceğini ve durumu izah ettim halimi görüyürlar zaten normalde 4 saat uyuttuğu söylenen 5 mg diazemleri vurdular toplam 1.5 saat uyuttu
sözün kısası eğer spatisiteniz varsa kesinlikle pompa;ama ilaç zamanına dikkat
ENDİŞELERİNİ ANLIYORUM İLK TAKTIRDIĞIMDA BEN DE ÇOK KORKMUŞTUM AMA DAHA ÖNCEDE SÖYLEDİĞİM GİBİ SİZLER ÇOK ŞANSLISINIZ Kİ ÖNÜNÜZDE ÖRNEKLER VAR BEN POMPAYI TAKTIRDIĞIMDA TÜRKİYE'DE TEKDİM VE POMPAYI TANIYAN YANLIZCA 2 DOKTOR VARDI
HER İLAÇ DOLUMU İÇİN Kİ O ZAMANLAR POMPALAR MANUELDİ VE İLAÇ HER AY DOLUYORDU ;BEN HER AY İSTANBUL'A GİDİYORDUM
GERÇEKTEN POMPAYI TAKTIKTAN SONRA HAYATIN DEĞİŞECEK ÇOK RAHAT EDİCEKSİN
HAYDİ BİR AN ÖNCE AMELİYATA BAK SANA REFAKATÇILIK YAPACAĞIM UNUTMA

slm arkadaşlar öncelıkle herkese geçmış olsun dıyoum ben spastığım doğuştan kasılmalarım çok olduğu ıçn baklofen pompayı önerdıler ılk denemeyı yaptım olumlu olduğunu söyledıler ama çok kötü oldum o denemeyı yaptıktan sonra bunu sormak ıstıyorum yaptıran arkadaşlar varsa bu konuda bılgı almak ıstıyorum bana yardımcı olursanız çok sevınırım şımdıden teşekkürler

hüzünlü_melek. benim kızımada deneme baklofen deneme iğnesi yapıldı. ama ameliyatını yaptıramıyorz pahalı olduğu için. hastane emekli sandığı sağlık güvencesi olmasına rağmen akdeniz üniversitesi onaylamıyor. siz yaptırdınızmı yaptırdıysanız nerede yaptırdınız. bize bilgi verriseniz sevinirim. yada bu konu ile bilgisi olan arkadaşlar bize dönerseniz sevinirim.

arkadaşım bende alet 3 sene olacak ve memnunum. kötü oldum derken nasıl bir kötülük gördüğünü yazarsan sana daha aydınlatıcı olabillirim. evet baklofen pompası kasılmayı oldukca aza indiriyor dolaysıyla istediğin hareketleri daha rahat yapıyorsu.n yanlız prosedürü çok sık değişiyor. benim pompamı bana zimetliyerek ssk ödedi. ama şu an nasıl bir prosedür var bilemiyorum.
akdeniz üniversite hastanesi bu konuda ilk sıralarda olduğundan orda yaptırdım

Merhabalar..
Yaklaşık 3 ay önce yoğun spastisitesi olan bir hastama Doç.Dr.Muharrem İnan tarafından baclofen pompası uygulandı..
Sonuçlar mükemmel..
Hiç bir yan etkisi olmadı şimdiye kadar..
Spastisitede anlamlı şekilde azalma var ve bu işimizi çok kolaylaştırdı rehabilitasyon ve yaşam kalitesi açısından..
Doktorunuz öneriyorsa ve herhangi bir yan etki görülmezse(deneme aşamasında) bir fizyoterapist olarak kesinlikle tavsiye ederim..

slm benim kardeşimede baklofen pompası takılmaya karar verildi ama okuduğum bir yerde pompanın takıldığı yerde çürüme oluyormuş ve pompayı sağa taktılarsa diğer sefer sola takıyorlarmış ve sürekli dozaj artırılıyormu
ş baklofen pompası kullanan arkadaşlar bu konu hakkında bilgilendirirse çok sevinirim

Murat, var mı "çürüme" vb. bir sorun. Uzun zamandır kullanan biri olarak tecrübelerini yazar mısın lütfen?

baklofen pompası

arkadaşlar
kardeşime baklofen pompası takılmıştı hastanede yattıgı dönem tabiki baklofenin dozunu ayarlamaya çalıştılar ama tek başına bişey saglanamadı
bunun yanında agızdan baklofenin tabletinide vermeye devam ettiler şuan pompanın dozu 410 ayrıca agızdanda lioresal alıyor
güya pompa takıldıgında agızdan tablete son verilcekti ama onuda alıyor bu durumda olan arkadaşklarımız var mı .

Ayrıca baklofen pompası çok pahalı aynı zamanda çok zahmetli bir tedavi şekli aslında bunu çıkarttırmayı düşünüyorum çünkü ilaç alınması çok zorlaştı her zaman sistem degişiyor ama malesef artık bagımlısı oldu ilaç bittigi zaman resmen kırize giriyorlar bu durumdan nasıl kurtulunacak bilmiyorum Allah bu durumda olan arkadaşlarımızın yardımcısı olsun.

Merhaba Ben kullanmış olduğunuz baclofen pompa ile ilgili bilgi almak için sizinle irtibata geçmek istiyorum. Çocuğumun tedavisinde kullanmayı düşünüyoruz ancak sizin gibi kullanan birinin önerileri bizim için çok önemli bana sizin telefonunuzu yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim...

Evet ya kullanan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa seviniriz. Benim oğlumda 9 yaşında ege ünv. ve 9 eylül deki hocalarda bize baklofen pompasını önerdi. Önümüzdeki hafta test için hastaneye yatıcaz fakat çok kararsızım.Yan etkileri varmı? Ömürboyu bu pompayı taşımak zorunda mı kalıcaz? pompayı falan nasıl temin ediyoruz kurum karşılıyor mu? Bu işlemleri başlangıçtan sonuna kadar,pompadan önce nasıl durumdaydınız? şimdi ne durumdasınız? açıklarsanız bizlerde deneyimlerinizden faydalanır ona göre karar verebiliriz... şimdiden teşekkürler...:confused:

yok ben 4 senedir kullanıyorum ne yukarıda yazdığı gibi çürüme yapıyor ne de o kadar yükseğe çıktım tek zorluğu ilaçı sadece ankara ezacılar birliğinden temin etmek zorunda oluşumuz birde sistemin (tenin şeklinin) sık değişmesi ama memnunum ben galiba ekonomik adamım yazın dozaj düşürmesi bile oluyor çünkü fazla geldiğinde de kriz yapabiliyor isteyenler bana özel mesaj atsın ben ev telefonumu yollarım

BİRİ BANA BİLGİ VERSİN LÜTFEN...

Ben 25 yaşindayim sorun tbc menenjite bağli yürüme güçlüğü oluştu ve şimdi 20 gün önce baklofen ponpasi takildi ama kafamda çok soru oluştu
sertlik vardi bacaklarda bu o sertliği götürdü diyebilirim, ama ayaklarda güç yok kibirtamiyo baçaklar ama ayak parmaklarini oynatabiliyom

benim sorularim türkiyede bunu taktiran ilk ben değilimdir diye düşünüyom bana bu işi yaptirip... şimdi nasil olduklarini neler oluşturduğu hakkinda bilgi verecek olan varsa benim gibi baklafen ponpasi taktiran veya bu iş hakkinda bilgi verecek olan varsa çok sevinirim

böyle kişiler bana ulaşa yardimci olursaniz sevinirim büyük çikmazda ve çok soru işaretleri var beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.....

arkadaşlar yorumlari bekliyorum.

baklofen pompası

arkadaşlar merhabalar yeni baklofen pompası takılan arkadaşların olduğunu öğrendim öncelikle tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.Benim kardeşimde baklofen pompası takılı 2003 yılında takılmıştı ameliyatı ege üniversitesinde yapıldı.Önceden çok kasılmaları oluyordu bunun üzerine uygun görüldü .Pompa her insana farklı tesir ediyor yani sizin ondan beklentinize bağlı birşey ama dersenizki hiçmi yararı yok elbetteki var şöyleki kardeşime bu pompa takılmadan önce çok kasılmaları oluyordu ama bu ameliyat olduktan sonra daha iyi oldu rahatladı yani ilacını zamanı gelince doldurduğun sürece daha iyi ama ilaç pompada azalmaya başladığı ana ani kramplar oluyor buda kendisine çok acı veriyor bizde şöyle bir çözüm bulduk daha ilacının bitimine 10 gün falan varken erken dolum yaptırıyoruz daha az acı çekmiş oluyor.Ömür boyu kullanılması gereken birşey biraz zahmetli takip isteyen bir tedavi şekli ama artık eskisi gibi ilaçlarını temin etmede bir zorluk yaşanmıyor buda sevindirici bir olay.Gönül isterki hiç kimse hastalanmasın böyle şeylere de gerek duyulmasın ama malesef bunlarda yaşanıyor.Hiç kimse ümitsiz olmasın tıp hızla ilerliyor inanıyorumki birgün beyin felci hastalarınında tedavisi bulunacak bu hastalıklar tarih olacak sizlere tekrar geçmiş olsun diliyorum vede hepinizin bayramını kutluyorum .Eğer ögrenmek istediğiniz başka şeylerde olursa seve seve yardımcı olurum

arkadaşlar ben onun sormuyorum ponpa takildiktan sonra kasilmalar azaliyo tamam onda tam fikiriz arakaşim 2003 de taktirdiniz peki yürüme beya kendi işini görme gibi durumlar oldumu en azindan kendi işini göreçek hale geldimi yani kisaca YÜRÜYRCEM Mİ olurmu fizik tedavi veya başka birşey le işte tedaviye yardim ci durumlar olurmu beni ne bekliyo...

YÜRÜYRCEM Mİ olurmu fizik tedavi veya başka birşey le işte tedaviye yardim ci durumlar olurmu beni ne bekliyo...

mERHABA,
kardeşime 5 gün önce bu pompayı taktırdık Şu an herşey yolunda gidiyor. 1 ay yatak istirati verdiler ki katater vucuda yapışsın diye. Herşey yolunda ancak, olumsuz birşey il karşılaşmayız değil mi? Dolum zamanını geçirmediğimiz sürece sorun olmayacağı söylendi. Tecrüblerini paylaşırsan sevinirim.

arkadaşlar ben ankara etimesgut belediyesinde 657 memurum 1993 doğumlu doğuştan serebal palsi teşhisli bir oğlum var bundan 6-7 yıl kadar önce kırıkkalede bi ddr. baklofen pompa takalım önerisinde bulunmuştu o yıl kurumum bunun ödenemiyeceği gibi birşey söylemişti. şimdilerde ilaç olarak rivotril tablet 3*1 ve liorasal tablet 3*1 kullanıyoruz fakar kasılmaları var
pompa ile ilgili bilgi alabileceğim birini araıyorum telefon edebilir yada yüz yüze de görüşebilirim.

5-6 senedir pompa tedavisi uygulanıyor bana bazı sorulara soru cevap şeklinde yanıt vermeye çalışacağım

1 ) backlofone pompası nedir
1c) pompa haznesi karın boşluğunda deri altına bir ucuda bu ilacı direkt bel kemiğine veren iğine oluyor anladınıız ama yaziğim bel kemiğine monte ediliyor
2 ) pompa ne yapar
2c) pompanın görevi ( bu benim için geçerli ) özel konsantre librasel ile sulandırmak için kullanılan serumu direkt bel kemiğine vererek kasılmamı azaltmak
3 ) ilacı nerden bulunur
3c) bu konsantre librasel almanyadan getirildiği için sadece ankara ezacılar birliğinden ( kuruma göre değişiyor) bazı evrakları göndererek isteniyor tabi doktorunuzun yazdığı dozaj önemli
4 ) pompa işe yarıyormu
4c) evet pompa kasılmalarınızı azaltarak daha rahat hareket etmenizi sağılıyor (önemli not: doktorlar atlıyor ama biz spastiklere devamlı fizik terapi yapılmalı tek başına ilaç bir yere kadar kasılmaları önlüyor yani pompa takıldı yürüyeceğim diye hayal kurmayın )
5 ) pompa yeri veya iğnenin girdiği bölüm çürüyor mu?
5c) bu güne kadar ne gördüm ne duydum bende 5 - 6 senedir kullanıyorum hiç öyle bir durum yok

pompa hakkında özel düşüncelerim :

evet kasılmalarım azaldı birde birokrasi azalsa recete yazdır gerekli evrakları öğren ( en son gördüğüm ilaç faturası 500 avro olduğundan bir sürü zorluk çok detaylı bakılıyor evraklara bir nokta için geri gelebilliyor evraklarınız ) birde taktıranlar dolum gününden 1.5 ay önce yolayın evraklarınızı bir aksilik olması halinde zor durumda kalabillirsınız

birde refil kit denen baklofon pompasının haznesini yeni ilaç doldurmak için kulanılır bir kutusu bir kez kullanılır ve her dolum için yeni alınır kurum öderken cok zorluk çıkardığı için ben dışardan alıyorum malesef

Şiddetli Spastisite için Tedavi Seçenekleri

Rehabilitasyon, ilaç, enjeksiyon tedavisi, hatta cerrahi: spastisite olan kişilerin durumu birçok şekilde tedavi edilebilir. Medtronic ITB Tedavisi de vardır SM sizin şiddetli spastisite azaltılması için yararlı olabilir Ayrıca baklofen pompası denilen (İntratekal Baklofen Terapisi),.

Şiddetli spastisite için bir tedavisi yoktur. Ancak, belirtileri yönetmek için mevcut tedavi seçenekleri vardır. Bunlar:
Rehabilitasyon Terapi

Rehabilitasyon tedavisi genellikle, bir klinikte gerçekleşen bir hastanede veya evde. Bu fiziksel, mesleki ya da konuşma terapisi herhangi bir birleşimini içerebilir.
Oral İlaçlar

Oral ilaçlar bazı insanlar spastisite semptomlarının tedavisinde yardımcı olabilir.
Neurosurgeries

Cerrahi prosedürleri Neurodestructive dorsal (duyusal) sinir kökleri kopmuş edildiği selektif dorsal rizotomi içerir.
Enjeksiyon Tedavisi

Enjeksiyon tedavisi genellikle (örneğin, bir yandan, bir ayağı, bir omuz) belirli kas grupları için tasarlanmıştır.
Ortopedik Cerrahi

Ortopedik ameliyatlar tendon transferleri ve osteotomiler (hizalamayı değiştirmek için bir kemik kesme) gibi yumuşak doku prosedürleri içerir.
ITB Terapisi (Baklofen Pompası)

Ayrıca baklofen pompası denilen Medtronic ITB Terapi, şiddetli spastisite için ayarlanabilir, geri dönüşümlü bir tedavi yöntemidir. Bir ameliyatla yerleştirilen pompa ve kateter sıvı baklofen (Lioresal teslim ® doğrudan en çok ihtiyaç duyulan omurilik çevresinde sıvı İntratekal).
Tedavi Seçenekleri Hakkında

Dinleyerek şiddetli spastisite için tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi bir hekim ve şiddetli spastisite olan bir hasta tarafından bir ses sunum .
Spastisite Patterns belirlemek için Araçlar

Araçları indirin size ve doktorunuza belirtiler en etkili biçimde tedavi edilebilir nasıl belirlemenize yardımcı olacak bilgileri kaydetmek için.

Sonraki: Hakkında ITB Terapi

1-800-FDA-1088
ITB TEDAVİSİNDE ÖNEMLİ GÜVENLİK BİLGİLERİ

Intratekal baklofen tedavisinin ani durma gibi mental durum, kas sertliği ve nadir durumlarda ise birden fazla organ sistemi yetmezliği ve ölüm değişti yüksek ateş, ağır hastalık (baklofen yoksunluğu belirtileri) neden olabilir, çünkü yakından doktorunuzun talimatları takip ediniz. Size Yukarıdaki belirtilerden herhangi biri ortaya çıkarsa doktorunuza hemen çağrılacak çok önemlidir.

Eğer ilaç (baklofen) tükendi yok ve baklofen yoksunluğu erken belirtileri anlamak böylece planlanan dolum ziyaret tutmak için önemlidir. Bazı hastalar baklofen yoksunluğu için diğerlerinden daha fazla risk altındadır; doktorunuza danışın.

Serebral palsi, multipl skleroz, inme, beyin hasarı ve omurilik yaralanması sonucu şiddetli spastisite muzdarip insanlar ITB Terapi için bir aday olabilir. Eğer omurilik yaralanması veya multipl skleroz nedeniyle spastisite varsa, ilk oral baklofen başarısız olmalıdır. Eğer bir travmatik beyin hasarı maruz kaldıysanız ilk 1 yıl ITB Terapi için dikkat edilmesi gereken yaralanma sonrası beklemeniz gerekir. Bir tarama testi size intratekal baklofen cevap verecektir olmadığını göstermek yardımcı olacaktır. Eğer bir enfeksiyon varsa, ITB Terapi almamalıdır, baklofen alerjiniz veya vücudunuzun büyüklüğü implante pompa tutmak için çok küçük.

Implante pompa ve kateter cerrahi derinin altında yer alıyor. Karşılaşabileceğiniz Cerrahi komplikasyonlar enfeksiyon, menenjit, omurilik sıvısı kaçağı, felç, baş ağrısı, şişlik, kanama ve morarma vardır.

ITB Tedavisinin en yaygın ve / veya ciddi ilaca bağlı yan etkiler gevşek kaslar, uyuklama, mide ağrısı, kusma, baş ağrısı ve baş dönmesi vardır. Pompa arızası intratekal baklofen aşırı dozda veya düşük dozda neden olabilir. Doz aşımı belirtileri uyku hali, sersemlik, baş dönmesi, solunum depresyonu (solunum güçlüğü), hipotermi, nöbet, bilinç kaybı ve koma. Infüzyon sistemi implante edildiğinde, cihaz komplikasyonlar kateter veya pompa gövdesi içinde hareket ya da deri yoluyla sarsılıyor içerir. Kateter, sızıntı gözyaşı, kink, veya kesilmiş olur, düşük dozda veya baklofen infüzyon neden olabilir. Düşük doz belirtileri artış veya spastisite dönüş, kaşıntı, düşük tansiyon, baş dönmesi, ve karıncalanma hissi vardır. Bu belirtiler genellikle baklofen yoksunluğu erken göstergeleridir. Pili bitmiş veya bu bileşen hatası, çünkü pompa durdurabilir. Pompa ile ilgili bir sorun varsa pompa yerine, baklofen ile doldurulması gereken veya pompa bir alarm sesi duyulur. Her zaman böyle MRI veya diatermi gibi herhangi bir tıbbi veya tanısal işlem öncesi implant infüzyon sistemine sahip herhangi bir sağlık personeli bilgilendirmek.

Daha fazla bilgi için, Lioresal ® İntratekal (baklofen enjeksiyon) Tam Reçete Bilgi ve SynchroMed İnfüzyon Sistemi Bilgi okuyunuz.

Bu tedavi herkes için değildir. Doktorunuza başvurun. Bir reçete gereklidir.

Lioresal ® Medtronic, Inc şirketinin tescilli ticari markasıdır

ABD Rx Sadece Rev 0911

Bu sitedeki bilgiler doktorunuz ile konuşmak için bir yedek olarak kullanılmamalıdır. Her zaman tanı ve tedavi bilgileri hakkında doktorunuzla konuşun.

merhaba arkadalar ben 1 yıl once baklofen pompası taktırdım spasıtıse için mukemmel ve hiç bir yan etkısı yok ilaç omurilik içine akıtılıyor yanı karacıgerden dolaşmıyor diger agız yoluyla alınan ilaçlar gıbı degıl ıyılesme olarak sıddetlı spasıtıse sureklı oldugundan vucudun hıssettıgın yerlerıde bılmıyorsun baklofen taktırınca ıdrar gelıp sıkışma oldugunu hıssebılırsın.daha fazla bılgı ve dunyada kullananlar için şu adrese gırıp bakın turçeye cevırıp inceleyın yalnız turkce sayfa da detaylı bılgı yok o yuzden orjınal sayfaya gırın urun amerıkan malıdır fırma (medtronik)bu adrese gırın inceleyın

This site does not provide medical advice. If you think you may have a medical emergency, call your doctor, if within the U.S. call 911 immediately.

Medtronic Worldwide Addresses and Phone
Medtronic Dünya Adresleri ve Telefon

Medtronic gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Biz, sorularınızı göndermek için davet öneri veya bize istekleri aşağıdaki formu kullanarak. Ek bulabilirsiniz Aşağıdaki linklerden web sitemizde bilgiler:

* Hakkında Medtronic
* Kariyer, Çevrimiçi uygulama
* Haber Merkezi, haber medyası için

* Sağlığınız
* Bizim Tedaviler
* Hekimler için

Medtronic kaliteli müşteri hizmeti vermeyi taahhüt eder. Bununla birlikte, Aldığımız soruşturma sayısı nedeniyle, biz cevap mümkün olmayabilir Aynı iş günü içinde. Eğer aynı iş sırasında bir yanıt gerekiyorsa gün, at Medtronic arayın (800) 328-2518 (Ücretli U.S içi ücretsiz) veya (763) 514-4000 (Dünya çapında).
NOT: Eğer olası bir yeni ürün veya tedavi için bir fikir paylaşıyorsanız lütfen tıklayınız BURAYA

Sizin Soru veya Yorumunuz:

(ysdeniz) arkadasım baklofen takılıpda 410 mıkrogram ilaç alıp kasılma gecmıyorsa bırde lıoresal alıyor demışsın kasınlıkle lıoresal almayın 410 mıkrogram ilaç ıyı bır doz fakat pompa spasıtıseye cevap vermıyorsa sorun var demekdır pomapanın kateterı kıvrılma oluyor bazen amelıyat ıyı olmazsa sız yenıden doktora gıdın röntgen çekdırın çıft yonlu beyın cerrahı amelıyatı yapan hoca ıncelesın eger kıvrılma buna kink dıyorlar varsa yenıden amelıyat olun aynı sorun bende oldu ılk amelıyat sonuç alamadım pompanın kateterı kink kıvrılma vardı yenıden amelıyat oldum şimidi duzeldı rahatım ilacın yukseklıgı kişiye göre degısır bazılaru 100 mıkrogram yeterlı bazıları 600 mıkrogram alıyor ben 300 mıkrogram alıyorum ilacın yan etkısı yok zaten

(ysdeniz) arkadasım baklofen takılıpda 410 mıkrogram ilaç alıp kasılma gecmıyorsa bırde lıoresal alıyor demışsın kasınlıkle lıoresal almayın 410 mıkrogram ilaç ıyı bır doz fakat pompa spasıtıseye cevap vermıyorsa sorun var demekdır pomapanın kateterı kıvrılma oluyor bazen amelıyat ıyı olmazsa sız yenıden doktora gıdın röntgen çekdırın çıft yonlu beyın cerrahı amelıyatı yapan hoca ıncelesın eger kıvrılma buna kink dıyorlar varsa yenıden amelıyat olun aynı sorun bende oldu ılk amelıyat sonuç alamadım pompanın kateterı kink kıvrılma vardı yenıden amelıyat oldum şimidi duzeldı rahatım ilacın yukseklıgı kişiye göre degısır bazılaru 100 mıkrogram yeterlı bazıları 600 mıkrogram alıyor ben 300 mıkrogram alıyorum ilacın yan etkısı yok zaten

10 yıldır parkinson hastasıyım şu anda ilacın etkisi azaldı kasılmalar daha arttı ege üniversitesinde karın içine pompa takalım dediler onümüzdeki pazartesi gunu test yaparız olumlu olursa 3 hafta yatarsın sonra takarız dediler daha başka bilgide alamadım terdüd içindeyim acaba kotu?olcak iyimi?olcak sizi bunu yaşadıgınız için yardımcı olursanız sevinirim!?

baclofen ponpasini taktirali 9 ay oldu 50 günde bir ilaç dolumu oluyor ve her dolum da ilaçin dozu artiriliyor çünkü kasilmalar devam ediyor paralel barda yürüme egzersizleri yapiyordum taki 2 ay önceye kadar artik yürüme yapamiyorum ve baclofen ponpasini çikartir mak isteğim son günlerde artti çünkü hiç bir etkisini göremiyorum ağiz yoluyla günde 18 th almama rağmen baclofen ponmasi olmasina rağmen hiç bir etkiisni görmedim eğer benim yürümeme bir faydasi olmayaçaksa bu cihazin takili olmasini istemem isteği son günlerde arti arkadaşlar baclofen ponpasini bir faydasi dediğiniz gibi olmadi yine ağiz yoluyla çok liorasal aliyorum ne yapmaliyi
Birde burda TBC MENENJİT geçirip yürüyemeyen hastalar varmi bu hastaliktan olan arkadaşlarin bana ulaşmasini istiyorum ne yapaçağimi bilmiyorum 3 yildir bu hastalikla boğuşuyor ve ne yapaçağimi bilmiyorum hiç çaresi yokmu bu hastaliğin .

Kardeşim allah c.c. açil şfa versin inşallah. Beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. 19 yaşında olan serebal palsi doğuştan oğluma taktırmayı düşünüyoruz çok da pahalı ve yorucu bilgi toplamaya çalışıyorum işte.

baclofen ponpasini taktirali 9 ay oldu 50 günde bir ilaç dolumu oluyor ve her dolum da ilaçin dozu artiriliyor çünkü kasilmalar devam ediyor paralel barda yürüme egzersizleri yapiyordum taki 2 ay önceye kadar artik yürüme yapamiyorum ve baclofen ponpasini çikartir mak isteğim son günlerde artti çünkü hiç bir etkisini göremiyorum ağiz yoluyla günde 18 th almama rağmen baclofen ponmasi olmasina rağmen hiç bir etkiisni görmedim eğer benim yürümeme bir faydasi olmayaçaksa bu cihazin takili olmasini istemem isteği son günlerde arti arkadaşlar baclofen ponpasini bir faydasi dediğiniz gibi olmadi yine ağiz yoluyla çok liorasal aliyorum ne yapmaliyi
Birde burda TBC MENENJİT geçirip yürüyemeyen hastalar varmi bu hastaliktan olan arkadaşlarin bana ulaşmasini istiyorum ne yapaçağimi bilmiyorum 3 yildir bu hastalikla boğuşuyor ve ne yapaçağimi bilmiyorum hiç çaresi yokmu bu hastaliğin .

ankarada dışkapı yıldırım beyazıt hastanesı ve hacettepe baklofen pompası takıyor arkadasım gecmıs olsun

arkadaşlar benim sorunum 9-10 ay baclofen ponpa taktirdim şimdi aşiri kilo almaya başladim bu kilolarimim nedeni bu geçirdiğim ameliyat ola bilirimi bide aşiri kilo almaya başladim bana ne gibi önerilerde buluna bilir siniz bu durum beni kötü ediyor

Doktoruma sordum baklofen pompasi asiri aktif mesanede ise yaramiyomus bilginiza

arkadaşlar baklofen ponpa taktirali 1 .5 yil oldu docdorlari öngördüğü söyledikleri hiç birşey olmadi ama şu ana kadar ne rahatlatma nede kasilma lari azatma olmadi şimdide katilaşma başladi ilaç dolumu olalida 2 hafta oldu ne yapaçağimi bilmiyorum ne yapmaliyim ağrida veriyor ne ayaklarimi çekebiliyorum el yardimi ile katilaşma sertleşme olduğu için bu baclofen ponpa taktiran arkadaşlar var ise bana bilgi vermesini istiyorum eger bunun hiç bir faydasi yok ise bu ameliyati boşuna mi oldum bu bi işe yaramiyorsa düşünmeye başladim

arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum ben baklofen pompası ameliyatı olcam numunede test olucam şimdi yumuşama oluyomu diye bu ameliyaatı olmak istiyorum çünkü daha önce test oldum başka biyerde olumlu oldu şimdi başkaa hastannede olucam sorum şu pompa takıldıktan sonra tekrar ilaç ne kadar zaman sonra gerekli oluyor bu konuda beni aydınlatırmısınız yan etkisi neler oluyor :)

ilk önce katater testi yaptırın baklofen yetkılısını arayın bırlıkde gıdın hastaneye katater testınde omurılk sıvısı gelmıyorsa yenıden amelıyat olun bende ılk amelıyatta basarı olmadı kasılma azalmadı 1 yıl acı cekdım rontgende katater yerınde görünsede pompa baklofenı gondersede kasılma geçmıyor nedenıyse benımkı için soyluyorum katateri 2 cm omurılk ıcınde aşağıya çekdiler ve düzeldi aynı durum sendede olabilir fakat ilk önce katater testi yaptıracaksınız çeşmeprensi geçmiş olsun

Üst Alt