Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakıma muhtaç emekliler yüzde on fazla mı maaş alır?

biyo

o boga burda arkadaş raporda belli olup olmadı şeklinde bir yazı yazmış siz diyorsunuz OturanBoğa

Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık[FONT=sans-serif] ile ilgili özel bir ibare eklemiyor aslında hastane. SGK bunu kendi yönetmeliğine dayanarak yapıyor. Mevzuattaki tanılardan biri varsa, sgk maaşı %10 yüksek bağlıyor. Bağlamamış olursa, SGK'ya bir dilekçe verip, bu bağlamda artış talep ediliyor.

bu kesin bilgimi diger arkadaşlarda cvp verirse sevinirim [/FONT]

[FONT=sans-serif]
[/FONT]

67m

Raporunuza "ağır engelli" ibaresini ekletebilirsiniz. Tam emekliliğe karşılık gelen bir şey değil ama, olumlu bir etkisi olabilir...

Bakıma muhtaç çocuğu olanın aylık bağlama oranı yükselir mi oluyorsa ne yapmak gerekir

sayın dostlar

benim ağır engelli devamlı yüzde 94 raporum var, çalışırken hasta oldum, günüm dolduğu için 27 yıl üzerinden normal memur emeklisi oldum, kafamı karıştırdınız, bu yasadan bende yararlanabilirmiyim, nasıl ne yapmam gerekiyor. saygı ve sevgiler sunarım.

evet kesinlikle faydalanırsınız. En kısa zamanda başvurunuz. Elinizde ağır özürlü mevcut raporla ve kendi yazacağınız basit bir dilekçeyle başvurunuz.

tuba27

teşekkürler en kısa zamanda müracaat edip sonucu buradan paylaşacağım inşallah.

enes75

öğrenmiş oldum, sizlerede teşekkür ederim, tam bilgisi kesin bilgisi olan birisi varsa aydınlatırlasada onada teşekkürler ederim, son noktayı koyarım.

Ben malulen emekliyim. Aylık bağlama oranım 10 puan yüksek bağlandı.

Vergi indirimi emekli olanlar emeklilik süresinde agır engelli olunca 10 puan maaş artışından yararlanıyormu yararlanan oldum hiç 2008 den sonra emekli olanlar

Çelik bey durumunuz ne oldu bu konuda herhangi bir bilgiye ulaştınız I yardımcı olurmusunuz

zaten emekli olmuş bunun fazlası eksigi olmaz. sadece emekli olurken ek ödeme tutarı diye olur. fark odur.

mustafa şahinn bakıma muhtaçlık olarak sormuştum bakıma muhtaç olanlarda maaş hesaplama 10 puan pirimi yüksek yatanlarada maaşta çok fark ediyor benim mesela 2008 sonrası pirim maaş ortalaması 2750 TL %30,31 den hesaplandı %40,31 den heaplanırsa maaş en az 500 ile 700 TL fark edecek

tuba27 Emekliliğiniz hayırlı olsun kardeşim. Allah güle güle yemek nasip etsin. Ssk başlangıç tarihi ve 2008 öncesi sonrası Prim günlerinizi yazabilirmisiniz? Ve ilk emeklilik tarihinizde hangi yıl kaç tl maaş bağlandı? Hangi kurumdan emekli oldunuz? Çok teşekkür ediyorum.

Üst Alt