Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan Faruk Çelik Kadro Sayısını Açıkladı: 2013 İçin 5.423 engelli alımı olacak

Çok sükür...
Yeniden tercihler yapılacak arkadaslar.

1.tercihde ve kurada tercih yapıp bi yer tutmayan kişiler tercih yapabilecek bi yer çıkıpta gitmeyenler 2014 ü bekliyecek

kardes omss le kpss yi karistirma kamudaki %3 luk bos engelli kadrolarinin doldurulmasi kanun ve anaysada doldurulmasi amir hukmuyle sabit olup emredilmektedir.Yani bu anayasal haktir.Diyecegim suki kpss de aclan kadrolar ihtiyac duyuldugunda alim olur.engelli bos kadrolarinin doldurulmasi ise mecburidir Eger bizim ulkemizdeki mahkemeler devleti degil,bireyi,yani insan haklarina gore karar verecegini bilsek biz engelliler acacagimiz bir mahkemeyle bos olan kadrolari hakimizi aliriz.Ne yazikki bizim ulkemizdeki hukuk sistemi hep devletten yana karar veriyor.Ne zaman hukukumuz once insan derse ozaman gercek adalet butun vatandaslara tecelli eder.Tam anlamiyla sosyal bir hukuk devleti olamanin ana temeli devltimiz once vatandas demeli

derderbo gerçektende çok güzel konulara değinmişsin çok haklsısın ama kime ne anlatacaz belki 100 sene sonra engellilerin hakları werilir

tercih klavuzu yayınlanınca gerekli bilgiler yazar zaten kime isterseniz sorabilirsiniz zaten ösym nin tüm sınavları için geçerlidir bu tercih yapıp bir yer tutarsa gidilmezse bir sonraki sınava kadar tercih yapamaz .Şimdiki alınacak olan 5 bin kişi tercih yapmamış veya tercih yapıp yerleşemeyenler içindir.

TOLGA_HAN;

Tesekkur ederim tolgahan kardesim biz engelliler haklarimizi bilerek ve bunun bilinciyle mucadele edersek haksizligi mutlaka yener haklarimizi aliriz engellilere AB standartlarina ve uyum yasalarina gore ayrilan odenekleri yonetimdekiler baska yerlerde kulandiriyorlar.Ancak ayrlan odenegin % de 20 zar zor engellilere ayiryorlar.Takdir edersinizki hukumetimiz kamu oyuna engellilere sunu yaptik bunu yaptik deyip devede kulak kadar tabiriyle yapi yorlar.bu komuoyunu yapmaya yoneliktir.Bu soylemlerinin en bariz ornegi "Dunyada ilk bizim yaptigimiz engelli(Omss)sinaviyla 7500 engellimizi is sahibi yaptik".Oysa biz engelliler biliyoruzki actiklari kadrolar boskalinmasi icin revize edilmis ancak 4500 kadroya zor atama yapildi.Ama yetkililerimiz israrla kamuoyuna 7500 engellimizi is sahibi yaptik diye yaniltiyorlar.

Ömss ' de Geçmiş Hatalar Tekerrür etmemeli

Ömss de Adaletli ve şaibesiz Bir Atama yapıla Bilmesi için; Düz Memur kadroları yada özürlülerin genelinin sahip olduğu sertifika - yeterlilik vb belgeler istenmeli....
Ömss atamalarında farklı Bir Belge istenecekse ; Böyle Bir Belge sertifika isteneceği mahiyeti son güne kadar gizli saklı tutulmak yerine ,isteyen özürlülere Bu Belgele sahip olacak kadar vakit ve işkur ve halk eğitim tarafından eğitim verilip başarılı olan arkadaşlara Bu belgeler verile bilir ...... En Çok tartışılan Konu diyanete yapılan Alımlar Aslında Bu tartışmalr bir kaç gerekli önlemle hiç olmazdı

Biz özürlülerin En büyük sorunu , sıkıntısı sorunlarımızı medyada veya mecliste vayada başa plotformlarda doğru dile getirecek kimsemiz yok...Diyanetin bu kadrolar gerekli çaba gösterilse inanın özürlülere büyük bir hediye ve fırsat olurdu...Artık diyanet işleri bakanlığımızın atamaları için geçkalındı fakat bu durum örnek alınarak diğer atamalarda aynı durumun yaşanması önlene Bilir.......

saygılarımla Kalender ŞAH

Dua edelim de Kadro sayısı bira artsın

ALLAH cc Nasip ederde işallah yine 7- 8 bin kişilik 2, bir atama yapılırda içerisinden 3 bin 4 bin kişi arası yine lise mezunu memur alınırda...... Atama puanları 80 puana kadar düşer ve nerdeyse 80 puana kadar da atanmayan kalmaz .... ozaman ömss de taban puan 80 Altı puanları da görür.....80 puan altı arkadaşlarda atanma şansı bulur ... bu matamatiksel bir hesap ve matamatik yalan söylemez ...Hepiniz ALLAH'a Emanet olun ...duvalarınızı önce kendiniz ve yanısıra benim ve hepimizin iyiliği için eksik etmeyin ....

bu tercih sayısı nasıl artar 15 tercih çok azzzzzzzz

hlldr;

kardeş bende aynı şeyi düşünüyordum zaten heryer şaka gibi 1 kişi alıyor 15 hakkımız var bari puanım yettiği her yere atanırrım işareti falan olsa

arkadaşlar ben hiç başvurmadım bunun zamanı nedir nasıl olur bana i bilgi verirmisiniz

ilkokul mezunu olupta kuraya katılanlarda varmı buşekil sıralama:?

inşaallah aynı kadroları sürmezler önümüze. diyanet kaDroları

Diyanet kadroları aynı kalır imam hatip ve kuran kursu öğretmeni olarak kalır. Düz memur olarak açması sizce mümkün mü? Ben ihtimal vermiyorum bizzat.

aslan sen kimsin hayrola ne biliyon

sen galiba uzayda yasıyorsun bakan acıklama yapıyor senede bir defa tercihler olacaktır diye kanun mu yada öyle bir yasa varmıs ben ona dayanarak söylüyom sen uzayda yasadıgın için bilmiyorsun dur

Basbakanlık ve ılgılı bakanların yanı sıra ozellıkle ılk atamada kadro acmayan kurumlara maıl, telefon, faks gondererek mevcut kadronun artırılması ıcın caba sarfetmelıyız. cevremızdekı ınsanlardan destek ısteyelım. cok zamanımız yok arkadaslar.

güzel bir olay 5423 kişi ne demek ilk atamada atanamayan arkadaşlar tercihlerinizi dikkatki yapın

sağlam türk yine mi sen şu yapılan yorumlara bir bak birde seniin yazdıklarına bir bak bu kadar insanın arasında bir tek sen memnunsun kadro sayısından seninde memur olduğunu biliyorum o yüzden böyle yazıyorsun 5423 kişi türkiye genelinde sence yeterli mi ben kabaca bir hesap yaptım ilköğretim lise lisans üniverste mezunlarına bölersek her ilden 16 kişi atanacak artık atanma şansınızı siz düşünün birde çıkıpta burada bizi suçlar gibi tercihleri düzgün yapın demeye hakkın yok tercihde ne yazıyorsa bizde onları tercih ediyoruz kadro saysı 20 binde bizim mi haberimiz yok

KALKMIŞ BİZE TERCİHLERİ DİKKATLİ YAPIN DİYOR DELİRMEMEK ELDE DEĞİL.

sağlam türk senin aklına ihtiyacımız yok tercihlerde şu kadar puanla alırım demiyo

bidefa ortada yalan çok rekor alımmış pehhh

bir arkadaşım kura ile başvuranlar atama yapılmayacak dedı ama nekadar doğru bilemiyorum:(

Resmen bizimle dalga geçiyor bunlar. Başka bir açıklaması olamaz.

Videoyu daha önce seyrettim. Ocak, şubat veya martta olacak diyordu. Şubat kesin tarih değil.

o bu video değildir sanırım bayağıda kapsamlı açıklma yapılmış....dineyetin kayum ve benzeri kadroların ve sağlık personelinde yeni kadrolar açılmayacağını söylüyor ...fakat yine özel şartlar arayacaklar galiba...:(:(:(:(:(:(

Sadece alınacak engelli sayısı açıklandı tabii o da birşeydir ama soru işaretleri çok fazla, hangi kurum kaç personel alacak, hangi eğitim düzeyinde vs... Yine belirsizliklerle dolu bir haber... En azından bir umut... Sayı az bakalım bekleyip göreceğiz, Rabbim herkesin hakkında hayırlısını versin arkadaşlar...

sağlam türk;
şimdi eminim sen ya faruk çelik ya da fatma şahinsin. ;)

Üst Alt