Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağkur emeklilik başvurum reddediliyor. Ne yapmalıyım?

Deniz2424

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar 2005 ilk siğortalıyım bağkur girişim var 2900 günüm Bağkur dan 1159 günüm sskdan var 677 günde
İhya hakkım var yani toplam 4736 günüm var %48 de SÜREKLİDİR engelli raporum var bağkur 28/5 yani bağkur vergi indirimi üzerinden emeklilik dilekçesi verdim red geldi itiraz ettim tekrar red geldi ne yapmam gerekiyor

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim 🙏

2008 ÖNCESİ 4a primim yok

İLK SİĞORTA GİRİŞİM 2005 4b

NE YAPMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN VARMI

Bende aynı problemi yaşayacagım gibi duruyor 30 aort anevrizma ameliyatından 37 de kalp kapakcıgından balthazard ile 56 oranım var. Suan bagkur ödüyorum 3800 den fazla primim. 2008 nisan 4a girişim var sigorta baslangıcı. Sanırım 4a ya dönüp toplam orandan 20 senede emekli olabileceğim. Ya da 40 üzeri tek hastalıktan yeni rapor alıp bagkurdan deneyecegim.

@ Murat 6754 Şuan 4a ödüyorsan eğer vergi indirimi vergi dairesine başvuru yapıp vergi indirim belgesi alırsan 4a vergi indirimi üzerinden başvuru yap derim bağkura bulaşma

Evet öyle görünüyor. 4a ya geçiş yapıp 4400 günü tamamlayıp 20 senenin dolmasını bekleyecegim sanırım. Peki bu durumda da son 7 senenin yarısı 4a olmalı mı? Yani benim 2013-2018 arası 4c 2020-2023 arası 4b.. yani bugün 4a ya dönsem 3.5 sene ödemek zorunda mıyım 4400 ü geçse dahi?

BAĞKUR..4b vergi indirimi emeklilik

OturanBoğa Merhabalar BÜLENT ABİ 2005 iLK SİĞORTA GİRİŞİM 2900 GÜNÜM VAR 4b DEN YANİ BAĞKURDA 1159 GÜNÜMDE 4a DAN VAR 677 GÜNDE İHYA HAKKIM VAR İHYAYA ÖDERSEM TOPLAM 4736 GÜNÜM VAR%48 SÜREKLİDİR ENGELLİ RAPORUM VAR BAĞKUR VERGİ İNDİRİMİ ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPTIM RED GELDİ İTİRAZ ETTİM ANKARAYA YENİ RED GELDİ LÜTFEN BANA YARDIM CI OLUR MUSUN

Deniz2424

Bağkur'dan emekli olabilmenin vergi indirimi ile bir ilgisi yok. Bağkur'a 5510 28'e göre erken Yaşlılık emekliliği için başvuracaksınız, onlar sizi hastaneye sevk edecek, hastane SGK Hastalık Listesi'ne göre tek bir hastalığa bakıp tanı koyacak, sgk sağlık kurulu tanıyı doğrulayacak ve sigortalılık süresi ile prim de tamamsa emekliliğe sevk edecek.

Üst Alt