Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bağ-Kur ve SSK toplam 5513 gün primim var. Ne zaman emekli olabilirim?

çelik1

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Selam, ben 1967 doğumluyum. 23.05.1988 de bağkur a kayıt oldum, 4202 bağkur prim günüm vardı. 2002 de işyerimi kapattım 2005 yılında ssk lıişçi olarak çalışmaya başladım.
yüzde seksen işkur ve maliye raporlarım var. engelli kadrosundayım. bağkur prim günlerimi ssk ile birleştirdim. şu anda 1311 ssk günüm var. bağkur günlerim ve ssk toplam 5513 günüm va.r emekli olabilir miyim? olduğum da ne kadar ücret alabilirim?

aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler..

Emeklilik için SGK'na hemen başvurabilirsin...

Not: Çalışma gücü kaybı oranı %60 ve üzeri olan Bağ-Kur'lular (4b) da, bu oranı yeni alacakları sağlık raporu ile belgelediklerinde, 15 yıl sigortalılık ve 3960 gün primle emekli olabilirler.

SSK dan emekli olabilmek için son 3,5 yıl (1260 prim günü) ssk lı çalışma şartını yerine getirmişsin.Prim günü ve sigortalılık süresi tamamlamış olduğuna göre başvurman halinde emekli olabilirsin.Maaşın bütün yatırılan primlerinin ortalamasına göre hesaplanacağına için şu kadar maaş alabilirsin diyemiyoruz.

anladığım kadarıyla emekliliğim gelmiş biraz daha çalışsam avantajım olurmu?

Bence avantajın olmaz.Her geçen ay, bir maaşı eksik alman demektir.Maaşım yüksek olsun diye çalışıyorsan boşa zaman kaybetme.Tüm primlerin ortalaması alındığı için fazladan çalışsan bile maaşında çok komik bir rakam artış olur.

benim bildigim kadarıyla sakatlık durumu olmayan biri senin verdigin bilgilerle ancak 50 yaşında emekli olabilir yani daha 7 yılın var görünyor ama raporların ancak resmi yerlere başvurunca belli olur bence hemen başvur derim

Üst Alt