Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı ve incelik için hangi oranda rapor verilir?

MESTANNNN ve KKELEBEK...

KARDEŞler, arkadaşlar;

Bişey sormak istiyorum; ortopedi gittim. 3-4 kısalık vardı ve diğerine göre ince kalıyor
güç kaybı da var. Sıkıntı yaratıyor yıllar geçtikçe...

** Ftr : % 20 verdi... ( merdiven çıkışında - denge kurmakta zorlandığım dan hareket kısıtlığı da var )

* Nöroloji; sağ ayak kısa dtr'leri kayıp diye 3-4 satırIN altına dr yorum yapmış. Puan vermedi ?
Vermeyecek mi ?

** Ortopedi dr
ftr yorumuna katılmış, onaylamış ama puan vermeyecek mi ? Ortopedik de engelli değilmiyim ?

Beyler bayanlar bişey soracağım,
rapor ankaraya gitti onaylandı istanbul verdi daresine geldi. Rapor aslını şuanki çalıştığım şirketten ayrılırsam ne olucak ? şirkette özürlü çalışmıyorum ki
ben !!! Yazıyı elden alma şansım yok mu ??????

Net şunu söylemek istiyorum, rapor ankaraya git gel süreci 3 ay
ben şubat ayı içinde ayrılırsam
ve iş bulamazsam rapor'u vergi
dairesi bana vermiyor mu ?

Illahi çalışıyor olmam mı gerek ??????

Oturan boğa,

benim ayağımda aksama var - kısalık 3-4 cm ve incelik güç kaybı var ... Ortp mua + fizik + nöroloji = % 20 verdiler
banada... Bu nasıl oluyor anlamadım...

Fizik tedaviye mua oldum; ortpedi ve nöroloji yoprumlarını okudu soru sordu
cevapladım. % 20 yazdı. Neden nöroloji puan vermedi bana ? Neden ortpd puan vermedi. Ayağımda şekil bozukluğu yok ama kısa aksıyorum...

Ftr dr sordum, hocam neden tek % 20 verdiniz dedim. Ortak puan veriyoruz dedi.
3 branş mua ediyor = % 20 puan veriyorlar ?
Nöroloji; dtl'leri kayıp vs yazmış ama puan vermiyor ?

Bu doğru mu bu normal mi ? Sağlık müdürrlüğüne itiraz eden arkadaşlar var mı ?

( örnek namaz kılarken ; kalkarken ve diz üstü otururken zorlanıyorum )

Biraz gec oldu ama benim sol bacagimda anneden dogma ozurluluk vardi 3 4 yaslarinda ameliyat oldum sol bacagim cok ince ve gucsuz + gozumde keratokonus illeti var ve bel fitigindan ameliyat oldum tekrar nuksetti %40 alma sansim nedir ?

Kkelebekk

yada kişide kısalık+atrofi+eklem ankilozu ve kas gücü düşüklüğünün aynı anda olması gerekiyor.[/QUOTE]

Abla bunların hepsi ileri derecede bacağımda mevcut baston yok 40
alabilir iyim heyete baş vurdum muayineler bitti ama kurula çıkmadım daha

Üst Alt