Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

denizince

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
[SIZE=4]DİKKAT, ÖNEMLİ UYARI![/SIZE]

Arkadaşlar öğrendim ki bu vb. başlıklarda doktorların pazarlamacılığını yapan komisyoncular peydah oluyormuş. Yani bizler kişisel deneyimlerimizi paylaşıp insanlara faydalı olmaya çalışırken bazı sahte kimlikli kişiler "şu doktor çok iyi, ben uçtum, arayın beni" diye insanları yönlendiriyormuş.
SAKIN bu tür tuzaklara düşmeyin. Sitede uzun zamandır bulunan, yazdıklarından kişisel deneyim paylaştığı belli olan arkadaşlarımıza itibar edin. Onun dışında kalan "ara beni uçurayım seni" saçmalıklarına kanmayın. Aman!
Bizler de yöneticiler olarak bu konuda daha dikkatli olacağız bundan sonra.

Bülent Küçükaslan

eğer düşündüğünüz bacak uzatma ameliyatı ise, tavsiye etmem..
çünkü bu ameliyatı bir arkadasım geçirdi. Ve çok talihsiz olaylarla karşı karşıya kaldı..
yine doktorların hatasıydı..hastanın bacağını uzatacaklarına kısaltmışlar.. onun için tekrar tekrar ameliyatlar geçirdi..
iyileşme süresi uzun ve enfekte olma riski yüksek bir ameliyatmış..
ne yazık ki riskli bir ameliyat..
Bilginize!

ama benimm olmama gibi bir olanagım yok.çünkü skolyozum var vee ayagım kısa olun agrı oluyor.ve skolyoz ameliyatı gecirdikten sonra durumum dahada kötü gidcek.bunun için hiç şansım yok ama hacettepeye gitcem ama cemalettin aksoyda kararsızım.bunun için yazmıştım..bilginiz için tşkrler......

denizsu' Alıntı:
yine doktorların hatasıydı..hastanın bacağını uzatacaklarına kısaltmışlar.. onun için tekrar tekrar ameliyatlar geçirdi..
Anlamıyorum. Bir doktor nasıl olurda uzatılması gereken bacağı ameliyatta yanlışlıkla kısaltır. :)
Sanki Doktor ameliyat esnasında hangi işlemi yapacağını unutup yazı - tura atarak bacağı uzatıp yada kısaltmaya karar vermiş gibi bir durum var yukarıda :)
Durum böyleyse gerçekten riskli bir durum var. Hemde %50 gibi büyük bir risk taşıyor bu ameliyat. :D

fuzulim bence güzel bir yazı bu birkere benede oldu ama bende gereğinden fazla uzattılar.sonra düzelttiler.sonra iyiydi ama gene kısa kaldı şimdi tekrar olacam..uzatma ameliyatı devlet doktorları bilmiyor abi onu söleyeyim..öel hastaneler ama oda bilinen hastaneler.1.hacettepe=2.çapa=3.dokuzeylül.başka tanımam ben..türkiye sıralaması bu. :!:

ibni sina hastanesi:prf. ilker çetin ...

benim ameliyatımı yaptı ,uzatma ameliyatımı ...üstelik sene 1991-1992 senesiydi..son derece de başarılı oldu..doktorumdan memnunum..tavsiye ederim..

1991/1992 yılında olmuşsun bu doktor yaşıyormu yani yada oradamı biraz daha bilgi alabilirmiyim çünkü çapa bana sene yaza gün verdi ama ameliyat olmam gerek sırt ağrılarım arttı.şakasıydı yani oo.. :D

Arkadaslar bende oldum uzatma amelıyatı hatta ıkısantım fazla uzatmıslar ben gata da oldum basarılı gectı ama dedıgım gıbı ıkı santım fazla uzattılar... ıyılesme surecınde bıraz sabır ıstıyor ayda yaklasık 2,5 3 santım uzuyor..gecen tellerın kıyıları cabuk enfeksıyon kapıyor onun ıcın ıyı bakım lazım..gecmıs olsun...

Durumundan çok şikayetçi değilsen bu ameliyatı olma derim çünki başarı oranı az ayrıca enfeksiyon oluştuğu zaman çekilen acılarda artıyo benimde 6sntim kısalık ama hiç düşünmüyorum uzatma ameliyatını

benim olmam gerek skolyozum var.ve bacağımda 7/8 cm kısalık var şuan nekadar oldu bilmiyorum ama zor bir ameliyat ben birkere geçirdim ve enfeksiyon kaptığı için 3sene onunla uğraştım çökmüş durumdayım yani..

Ya acaba bir kerede kaç cm uzatabiliyorlar, yada 25cm kısalık kaç yılda kapanır bilgisi olan war mı?

bende geçen yıl ilizarov ameliyatı oldum bacağımda kısalık ve eğrilik vardı yaklaşık 4 ay ayağımda ilizarov cihazını taşıdm ilk başlarda alışması zor oldu ve bakımıda bi o kdr zor ama snra alıştım ve sonucundanda son derece memnunm ve şuan yürümem ve bacağım çok çok ii ve haftaya ikinci ameliyatımı olacam yine ilizarov olacak ve diğer bacağım düzelecek allahın izniyle ama sabır gerektiren bi tedavi süreci ama sonucunu düşünürsen çok çok ii moral oluo ve ben izmir dokuz eylül üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde ameliyat oldum doktrm: doç.dr.Can Koşay...

İlizarov olan arkdaşlar yaşadıklarını buraya yazabilirmi

Arkadaşlar

ilizarov ameliyatı olan arkadaşların olmayı düşünen arkadaşlara ayrıntılı bilgi verebilirlermi

Özellikle Dokuz Eylül Üniversitesi ( Uzaktan kumanda yöntemi ) Ücret , güvenirlik falan

şimdiden teşekkür ederim.

ayşe sen yeni yöntemlemi oldun kumandalı yada ayağını yere sertçe vurarak yapılandınmı biraz bilgi verebilirmisin.

nöbetci' Alıntı:
ayşe sen yeni yöntemlemi oldun kumandalı yada ayağını yere sertçe vurarak yapılandınmı biraz bilgi verebilirmisin.

ayağı yere vurmanın nasıl bi yüntem olduğunu açıkçası bilmiorum.. ama bende uyguladıkları yöntem ingiliz anahtarıyla günde 6 saat aralıklarla vidaları uzatıordum bu da günde 1mm uzamasını sağlıordu ayağın bu sayede ayak hem uzuor hem de düzelior ben 2006 yılında sol ayağımdn ilk ilizarov ameliyatını oldum ve ameliyatın sonucundan çok çok memnunum ki bu yılda nisan ayında sağ ayağımdan ilizarov ameliyatı oldum şuan 1 ay oldu cihaz takılalı ve 1 ay olmasına rağmen çok çabuk ii sonuç aldım ki ayağım hem uzadı hem düzeldi çok memnunum yani hem doktorumdan hem hastaneden yani sizde amliyat olucaksanız bir de izmirde tedavi olmayı deneyin ve ya başka bi doktorunda fikrini almak kötü bişe deil..

ayrıca marbiling dokuz eylülde randevu almanada hiç gerek yok sosyal güvencen varsa eğer normal polikliniğe muayene olmaya gidebilirsin poliklinikte ki doktorlar gerekli tetkikleri yaptıktan sonra zaten seni hocalarına yönlendiriolar.. bu konuda da Can Koşay'ı tavsiye ederim çok başarılı bi doktor..

hepinize allah acil şifalar versin...

biraz geç kalmış olabilirim msjına cvp yazmakta ama daha yeni gördm...

bende 2 kes ilizarov ameliyatı geçirdim ikiside izmir dokuz eylülde oldu ve çok çok memnunum sol ayağımdan 2006 yılında oldum ve sağ ayağımdan da 1 ay önce şuan hala ayağımda ilizarov cihazı var ve alıştıktan sonrada pek bi problemi yok zorluğu yok pansumanları ve bakımı aksatmadığın bi sürece ayrıca ücret ve diğer konularda da dokuz eylüle güvene bilirisn..

Geçmiş olsun...

Sevgili Marbiling, ben de 8-9 yıl doktor tavsiyesi ile baston kullandım ve bacağımda 15 cm kısalık oldu. Daha sonra uzun bacak yürüme cihazı kullanmaya kendim karar verdim. Halen de kullanmaktayım. Durumunuzu bilmiyorum ama bir an önce bu cihazı yazdırın ve mümkünse iyi bir yere yaptırın. Ben her cihaz için aradaki farkı ödeyerek iyisini yaptırıyorum, çünkü kalite iyi olmazsa cihaza güvenemiyorsunuz ve rahat yürüyemiyorsunuz. Ayrıca ben yıllar önce yürüme cihazını kullanırken kendi bulduğum bir yöntemle 8 cm kısalığı uzattım. Şu an 7 cm var, ama uzun süredir ölçmedim, çünkü geçen yıl yaptırdığım cihazla da 1-2 cm uzamış olabilir. Ayrıca bel ağrılarının azalması için cihazın en hafif malzemeden yapılması gerekiyor.

nasıl uzattın bacağını anlamadım . Nihal açarmısın biraz kendi bulduğun yöntem nedir.

ben oldum

evet ben oldum ama 85 de oldum keş ke olmasaydım adam sanki amelitaı bende öğrendi çok uzun zaman yattım hastanede 3 santim uzattılar ama ayağım çok kötü oldu hücreler öldü doktorum beni alçıda bırakıp izine alrılmış ayağım kokmuş nerdeyse çürüyecekmiş hastanede duramamışlar kokudan başka dokrorlara göstermişler benim hastam deil bakamam demiş kısacası ben çok çekmişim ama benim zamanımdaki zihniyet ve teknoloji böylemymiş şimdi olsam nasıl olurdu aslına bakarsanız bende merak ediyorum araştırmalısın bence sakıncası yoksa olmamanı tavsiye ederim geçmiş olsun canım

haziranın 19da istanbula gitcem ameliyat için ama izmir kafama yattı ya sanki ya daha temiz gibi.bişey sorcam ameliyat için gün veryolarmı.ben istanbulda 1sene sonraya gün verdiler.9eylülün numarası kaç.yada ücret tutarı nedir bilen varmı...

Denizince arkadaşım bende oldum.evet zor bir amaliyat uzun tedavi istiyor.benim kısalık gitti dediler ama ben gene kısa yürüyorum ve alışkanlık diyorlar.canım benden sana tavsiye izmirde veli lök varmış bende ona gidecem.gitmek istersen sana numarasını verebilirim.en iyisine git bir muayene ol zaten o yönlerdiriyormuş.bir arakadşım var gerçeketn kötü ona sen iyileştirecem demiş.

denizince izmir e gidersen veya şartları öğrenirsen burada bizimle paylaşırsan sevinirim..

ayşe hanım bize izmir hakkında biraz daha açarmısın.nasıl ulaşabilirim.bag kur geçerlimi en önmeli sorun buuu...

ancela bana veli lökün numarası alabilirmiyim bana verirsen çoook teşekkür ederim..allah izin verirse yaın gitmeyi düşünüyorum izmire

peki arkadaşlar uzayınca sekelleme durumu ortadan kalkıyormu ben gerçekten bunu merak ediyorum.önce baltalimanına gittim sonra çapaya ameliyatı nerde olucama karar veremedim.doktor diger hastalara göre çok çok ii buldu beni ama kesin bişey sölemiyolar boşa kürek çekmekte istemiyorum

umudun geçmiş olsun . Ne gibi sorunlar yaşıyorsun tedavin olumsuz mu geçiyor , sıkıntıların nedir. Bir de nerde oldun ameliyatını yazarmısın

nöbetçi 9eylülden randevu aldım 19 hazirana gitcem daha gitmedim ama.benim düşündüğüm uzaktan kumanda cihazı daha bir kurumdan geçecekmiş son aşamasındaymış.ve doktor bunu ilk önce çocuk felci olanlar yada boyu 1.49cm olanlara yapıcakmış bu ameliyatı ben 2.grupda olcakmısım.bildiklerim bu kadar.bağ-kur geçerliymiş muayene ücreti 150ytlmiş.

Denizince anlamadım bir kurumdan daha geçecekmiş son aşamadaymış derken yani daha onay almamış öylemi .Gittiğinde SSK yı da sorarmısın yada normal maliyeti nedir. Bilgi verebilirsen çok sevinirim.

ne oldu denizince gitmedin mi daha izmire sen gelecek haberleri bekliyoruz :))

Üst Alt