Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babamdan kalma 3 katlı evimiz var. Abim bana ait olan daireyi vermiyor..? [Hukuk]

abiniz 14 yaşındayken arsayı ve evi yaptıracak parayı nereden bulmuş,14 yaşında çalışıp para kazanma şansı yokki, şahitleri olması önemli değil.ayrıca elektrik ve su faturası onun üzerine olması önemli değil.
mahkeme çok büyük ihtimalle sizin açmış olduğunuz izaleişuyu ve ecrimisil davanız yönünde olumlu karar vermesi lazım ve abinizin açmış olduğu davayı red edecektir. rahat olun.

Öncelikle veraset davası açmalısın bunun için avukata git. Kimse şahitle falan babasının malına konamaz. Sakın ola hiçbir şekilde vekalet falan verme, daha önceden vermişsende azlet. Bunlara yakın şeyleri bende yaşadım. Avukatla konuş. Kira almayada hakkı yok. Kendisi dahil her kiracı senin hakkını senin adına bankaya yatırmak zorundadır. Ama bu işler forumdaki arkadaşlar tarafından bilgilendirilerek olamaz çünkü senin yazdıkların ile seni bilgilendirmek avukat dahi olsa çok zordur. Sana yardım edebilmek için belge gereklidir. En doğrusu biraz maddi olarak sıkıntıya girip avukat tutmaktır.

deger arkadaş avkat tuttum avkata her halde para yedirmiş öyle tami ediyorum ecrimisil dadavasına 2 defa katılmamış avkat davam düşmüş

Devir böyle malesef avukatın peşindede koşman gerekiyor. Allah yardımcın olsun.

amet;

avukat para yemez. kanımca...;
cogu avukat boyle davaları almak ıcın ucuz para ıster...sende atlarsın..
sonra olan olur davaya gırmez.seni madur eder...
cidi bir avukat bulmak ıstıyosan cııdı bır parayı gozden cıkarmalısın..
senın gıbı bır davayabakacak avukat ...hakı 8000 tl dir...
eger avukat 2-3 bın ver bakarım dedıyse...
kesın salalyack...bır davay gırse dıgerıne gırmez...
yazıkkı..hukuk arayışı verdıgın parayla dogru orantılı...

rusa senin yazdiklarini ilgiyle takip ediyorum bu konularda epey deneyim bilgin var iyi de bilgi veriyorsun

evet avukatlar hakkinda dogru diyosun
bizimde bi kamulastirma davasinda cok ortakli bi arsa icin devlet el koydu sonrada para yatirdik diye haber verdi zor sar 6 bin lira aldik
tapu devri icin gitmeye kalkinca bize gelmeyin ortaklar cok hanginizi toplayabilecegiz dediler
unuttuk gitti
baya bi zaman sonra devlet cok odemis diye daha az para olmasi icin tekrar davalar acip suruyor iste
bende duymuyorum nasi bu islerin mahkemelerin altindan kalkarim diye avukatla anlastim = 3 kisi vekaletini bana vermisti parayi alirken=
avukat diger avukatlar 1000 lira alir bu davaya bakmak icin ama ben tanidik diye 500 alayim dedi
su yazi geldi diye bida gidince hadi bunada 500 alayim dedi
ben caylak iste avukat takip etcek diye rahatim
oysa sonradan gelen yazilarda diger ortaklarin vekalet verdigi avukatlar bulunmus
bbizim vekalet verdigimiz avukatin esamesi okunmuyo
kulakta duymayinca davalar devam etsede bisey yapamicam
aldigimiz kamulastirilma parasi at deve degil 6000 lira da dava sonrasi mahkeme masraflari filan katilip bizlere bi yuk olur bu diye uzuluyorum
ne yapsakki

sayın kardeşim;
atalarımız ne demiş..yada ben diyeyim..
güven,itimat etmek....
kontrel etmeye mani değildir...
artık herşey kolat turkıye gov tr den takıp edebılırsın...
saygılarımlaaaa...

sayın shufuke

Babanın üzerine [FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]mallar ne [/FONT]olırsa olsun mirasçılarına eşit paylaşılır.Ben yaptım şahidim var öyle bir şey yok Baban bile abinin üzerine yapsa bile sen boza bilirsin herkese eşit paylaşılır.Kiralarıda alamadığını yazıyorsun.Avukatını baroya şikayet et Adelet bakanlığından. Elinde ona verdiyin vekeletin varsa.Sen kendin bile madüriyetini bildiren arzuhalciye dilekçe yazdırarak savcılığa ver.Taşlar bak nasıl yerine oturuyor.Ama sen kimseye vekelet verip işlem yapmadılarsa.​

degerli rusa gayrımenkulun degeri 400 bin yüzde 10 nunu alacaktı dava bitiminde 4 binini peşin verdim sonunda 40 bin alacaktı az paramı ben avkatı azil etim benden daha ücret talep edermi

KÜREKÇİ;
benim davamı düşürdü benden daha ücret talep edermi ben avkattan başka kimseye vekalet vermedim

Arkadaş ecrimisil davası ile ne işin var , veraset cıkartın başta ,tapuya işletin kimin ne hakkı varsa tapuda yazar tutturmuşsun hala tapu babamın üstüne, sen üvey evlatmısın ben inşaat işi ile uğraşıyorum boş konuşmuyorum öteki davalardan sonuç cıkmaz daire tapuları nasıldır anlatırmısın toprak tapusumu, kat itifaklımı yani katı numarası yazıyormu ?

eyvallah kardeş 30 senedir hakkımızı kullanıyor 3 d kira alıyor tapu toprak tapusu binayı benyaptım diyor tapu iptal davası açtı bize babamın tapusu iptal olsun bana tecil etsin diyor

hangi davalardan sonuç çıkmaz diyorsun kardeş

Sende de ben yaptım binayı neye istinaden bunu söylüyor faturasımı var ,veraset intikali yapmadan malım var deme ,kim malın ustunde oturuyorsa meyvesini o yer.

he su ve eletrik faturası var başkada birşeyok veraset intikal yaptırdım ginede benim diyor ben o meyveleri geri alacam yesin bakalım

kardeşim varisi olarak tabiki hakkın şahit falan sökmez

acun babamın tapusunu iptal ettirebilirmi

Bu durumda yapılacak tek şey madem anlaşmazlık var izaleyi şuyu (ortaklığın giderilmesi ) mal mahkeme tarafından satışa cıkartılır ,belirtilen bedel diğer hissedar tarafından alınmazsa ,gayrimenkul üçüncü sahıslara satılır , para hisse oranında bölüştürülür.
Mülk hangi semte ?belki bende girerim ihaleye :)

merhabalar iyi günler benim babamın annesi ve babasına ait 3 katlı evi var annesi ve babası 7 sene oldu vefat edeli ve babamın 2 kardeşi 30 yıldır babamı o binada otturtmadılar ve annesi babası ölünce de oturtmadılar kendileri 3 katlı binanın 2 katını biz yaptık ve şahitlerimiz var diyerek itiraz ediyorlar babacım mahkeme açmıştı ve bu mahkeme devam ederken benim babacım vefat etti ve babacımın varisleri olarak annem ben bir de ablamın üzerine geçti şuanda babamın kardeşleri evin 2 katını biz yaptık diyerek 3 katlı binanın alt katındanda pay almak istiyorlar bunca sene oturmalarına rağmen biz kiradayız babamın kardeşleri şahit gösterseler dahi bu mahkemeyi biz kazanabilirmiyiz lütfen en kısa zamanda bizi bilgilendirirmisiniz...

MDemirkes;
O mülklerin tapusu babanın vefat eden annesi veya babasının üzerineyse baban vefat etmeseydi mutlaka hakkını mahkeme yoluyla alırdı.Baban vefat etti;miras size intikal eder;söker sökee hakkınızı alırsınız.Tapu babanın vefat eden anne veya babası üzerindeyse,babanın kardeşlerinin bu binayı biz yaptık şahitlerimiz var demeleri boş bir hayal ve söylemdir.Avuçlarını yalarlar.Pes etmeyin ve davanın peşine düşün.Ortaklığın giderilmesi için Ya taksim edilir veya satışa gider.Bence onlara yar etmeyin.

toprak 1453

Oncelikle teşekkür ederim güzel cevabınız için sormayı unuttuğum 1 konu daha var bu 3 katlı binanın 2 katına kullanım izni verilmiş biz buna rağmen evi satışına izin verilmesini istemiyoruz tapumuzu kat mülkiyeti olarak alabilirmiyiz

Kullanım izni hakkındaki resmiyeti bilemiyorum.Fakat taksim konusunda rıza olmazsa satışını engelleyemezsiniz.Mahkeme satışa gider,eğer taksimde anlaşamazsanız.

Sayet satışa gidilecek olursa bize 1 daire düşecek şekilde para gelirmi birde ecri misil davası açıldı 7 seneden beri evde otturtmadiklari için burada evlerin kirası 400 450 civarı evin metre karesi 144 7 senelik geri ödeme alabilirmiyiz ne kadar alabiliriz bu konuda da yardımcı olabilirseniz seviniriz şimdiden teşekkürlerimizi sunarız

2 şahitle beraber ecri misil davasını kesin kazanırsınız.Yalnız ecri misil davaları geriye dönük 5 seneyi geçemez.Arazi davalarında gelirin %60 veriliyor ama ev veya daire işlerinde nasıl olur bilemem.Ama davayı kesin alırsınız kesin.Size daire parası düşer mi bilemem ama ederinden aşağı satılacağı büyük ihtimaldir.Mahkeme yoluyla satışlarda ev askıya çıkar ve en iyi parayı veren mülkü alır.Böyle satışların simsarları vardır,evi ucuza kapatırlar:)

toprak1453

Merhaba bizdede benzer könu var.aynı şekilde satışa çıkacak yerimiz var,temyize gitti şuan.sonuçta 4 kat 1 dükkan .arsa babadan başkasına satışla kardeş alıyor bina yapılıyor .1 kardeşte hakkım var diye açıp kazanıyor.Binadan mı kazanır arsadanmı .neyse bölünmeye gitse 4 daire bölünebilir fakat dükkan nasıl olur.bina tek tapu.1 dükkan 2 kat daire yani 3 kat ruhsatlı.kalan 2 katta ruhsat yok.
Satışta almak istesem ( raiç bedel bakıldı ne çıktı bilmiyorum)satışa çıkarken öncelik almak isteyen kardeşleremi teklif var yuksa dışarıdan giren olurmu .

Allah katında, üzerimizdeki her hak, hak sahibine ait bir zimmettir, ahlaken'de öyle..
Konu yasalar önünde mahkeme yoluyla hak,hukuk, adalet çerçevesinde anlaşmamazlık'ların giderilmesi konusuna gelince,
işler biraz karışıyor.
Ne varki kanunlar yazıldığı gibi uygulamnabilse iyide, malesef işin en zor kısmı uygulamada kendini gösteriyor.
Konuyu ve hakkında yazılanlanları ve tartışmalaları sabırla okudum anlatılanlar yada anlatılmak istenilenler içinde tartışmaları
barındırmış haliyle bile eğitici bilgiler vermiş olması bakımından gayet yararlı buldum.
''Ahmet Bey: Babamdan kalma 4 katlı evimiz var abim bize hakkımızı vermiyor'' demiş. şimdi burda hak hukuk ihlali var bu gayet açık,
ama karşılarında birde hak hukuk tanımaz gaddarmı gaddar birde abileri var şimdi ne olacak? Abi işi biliyor'ya ''Taş yerinde ağırdır'' bunu biliyor o taş bir haylide yoğsun tutmuştur ahmet beyi sarıp sarmalamışya kalbi kararmış kısacası haramın tam ortasına oturmuş 25 yıldır da bağışıklık kazanmış kolay kolayda vazgeçeceğe benzemiyor. Bu durumda ya her şeyi göze alıp mahkemelerde yıllarca uğraşacaksınız, yada bir şekilde savaşıp hırpalanmadan ortak bir yolda anlaşmak.

Not ''Demiri sıcakken döveceksin'ki şekil alsın''atasözü burda ne kadar öne çıkıyor

rusa ik sayfada söyledikleri harfiyen doğrudur . izlemen gereken yol odur

Üst Alt