Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Babamdan dul aylığı alan annem dedemden de Ölüm aylığı alamaz mı?

Yeşilgözlü73

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Her iki maasi alabilirmi

Merhaba bülent abi
Sorum şöyle kamu calisani vefat eden rahmetli babamin maasini annem ve kardeslerim şu tarihten beri 15.05.2014 aliyorlar bütün zamlarla birlikte şuan itibari ile annem 1200 tl aliyor ve bagkurlu olan dedemin maasini anne annem aliyordu oda vefat etti annem icin dedemin bagkur maasina baş vurduk ve eve yazi geldi iki maastan birini sedece ala bilirsiniz denilmiş?
Googleden cogu habere bakiyorum alan cok ve mahkeme sonucu ile her iki maasida alan var. Bize nasil yardim ede bilirsiniz yada nasil bir yol onerirsiniz simdiden cevapliyan herkeeten tesekkur ederim saygilar

Son düzenleme:
Benim annem hem babamdan tarım Bağ-Kur maaşı dedemdende maaş alıyor

Eğer anneniz dedeniz vefat ettiğinde evli değilse her iki maaşı birden almaya hakkı olurdu. Ama büyük ihtimal anneniz dedeniz vefat ettiği zaman evliydi. Dolayısıyla çift maaş alma hakkı yok maalesef. Tercihen birini seçmek durumunda.

Babam dedemden 6 sene önce vefat etmiştir ve bu tün kayitlarda vardir
Ne yapmamiz lazim

2008 de hem ebeveynden hem esten maas alma kaldirildi
alan varsa 2008 oncesinden kalmadir
birde annenizin baska geliri olmamali yani kendi sgkten maas almamali ki 2008den sonra bile olsa diye biliyorum

Ozaman bizde en yuksek olan maasi tercih edeceyiz öylemi
Yani annem her iki maasi alamiyacak bosuna ugraşmayin diyorsunuz.

cardinals
Babam dedemden 6yıl önce vefat etti ölüm ayligindan başka bir geliri'de yok
Ama ssk sadece maaslardan birini sece bilirsiniz diyo şuan babamdan mevcut aldigi ölüm ayligi 1200tl bakurdan gelen zarf'ta 1750tl alacak diyor tabi ölüm ayligini iptal ederseniz diyo

Ben 2008 kısmını unutmuşum, GRAHAM BELL bu konuya dikkat çekmiş. 2008 yılında mevzuat değiştiği için bu çift maaş alabilme prosedürleri de değişti. Biz de hemen hemen sizinle aynı durumdaydık ve alamadık. İkisinden birini seçmemiz gerektiği söylendi. Babamdan kalan ölüm aylığı daha yüksek olduğu için mecbur onu seçtik.

Üst Alt