Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avukatım beni mağdur etti. Ne yapayım? [Hukuk]

guzgulu

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar aramızdaki avukat arkadaşlara meslektaşlarını şikayet edeyim ben bu avukatı ne yapayımmmm,
işe iade davası açtım tam bir yıl sonra karara bağlandı temyiz falan ve öğrendimki sevğili avukatım dilekcesinde şimdilik bir milyar dediği için bir milyar hak ettim.
şimdi tekrar fazlaya ilişkin haklarım için dava açıcakmışş dört ayda bitmesi gereken davam bir yıl sürdü. ben maddi ve manevi zarara uğratıldım. işveren beni işe geç aldı.
şimdii ben bu benim avukatımı napimmmmmmmm
sayın meslektaşlarıı maddi ve manevi tazminat davasımı acayım baroya mı şikayet edeyimmmm napimmmmmmmmm :evil: :evil: :evil: :evil:

Selam güzgülü

Arkadaşım sen byle mağdur olmuşssun. Asıl beni dinlesen napardın bilemiyorum.bana yüzdedoksandokuz diyerek mahkeme açtırdı.3milyar pharamı aldı.sonra istemicem diyerek.heray gene istedi.sonra babanı bakırköye gönderecem dedi benden 1,500 milyaar gene aldı.ama birgün bürosuna gittim.gayet rahat birşekilde mahkemeyi kaybettik dedi bu kişi ıspartada avukat necati şahın .necati amca yüzde doksandokuz dedğin mahkeme nasıl kaybediyoruz dedim.defol git sana açıklama yapmak zorunda diğilim dedi.gitmedim belli bir süre sonra elime icra kağıdı geldi.gitmeye korktum ama başka avukatlar bakmadı. Gene gittim gayet rahat bir şekilde mahkeminni masrafını icraya vermişler.mecburen yatıracaksın dedi. Elime bir dilekce yazdı verdi. Gene sordum neden sonuç böyle oldu diye beni gene kovdu.hiç bir bilgi vermeden.ben anlamıyorum bizmi eziliyoruz. Yoksa türkiyenin kanunun bumu adalet yok türkiyede kimse bişey yapmasın ben baroyada şikayet ettim. Bana para yatır soruşturalım dediler.bizim hakkımızı kim arıyacak kanunmu devletmi herşey yalan bunu bilin.

slm

hep böylemi olacak davayı kaybettinmi avukatı şikayet et. avukatmı karar veren ,deil hakim neden hakimi şikayet etmiyosun.adı üstünde mahkeme biri kazanacak diğer taraf kaybedecek.bu yüzdeb davalı ve davacı denio. avukat sadece senin adına talep eder hakimden ,hakim haksız bulursa talebi rededer.bilmiyorsunuz sonrada kaybettinmi avukatı şikayet et böylemi

adalet bakanliginida şikayet edersiniz kesinlikle gelirler araştırırlar.elinizde belgeleri sakın yok etmeyin.

sayın av.
8 binliralık senet alacağımız için icra başlatması ve takibi için avukata başvurduk ilk başta bize bu işlemin 800 tl ye biteceğini söyledi. icra takibinin 15 gün yada 1 ay içerisnde başlamısı gerekirken 4 ay boyunca hiç bir işlem yapmadı.
bütün icra dairelerini araştırmış olmamıza rağmen, borçlu kişinin adına ve alacaklı kişinin adına icra dairelerinde dosya ve numarası bulunmamaıştır. avukat davacı kişiyi hep ihtarname için davacıyı bulamıyoruz diye oyalımıştır. oysa borçlu ve davacı bilenen adrestedir. bununla avukamıza değiniz icra dairesinde dosya yada numara yok dedğimizdeyse işinizi yapmıyorum siz bu davadan vaz geçseniz dahi avukatlık ücretimi ödeyeceksiniz demiştir.
biz 8 bin tl için 4,50 tl başta ödeme yaptık. ve ödeme yaptığımıza dair belgemiz var. bir de noterden vekalet verdik.
şimdi dava için adliyede kendimiz takip ediyoruz. ama bizim avukatımız işimizi yapmadığı halde bu davadan vaz geçseniz bile avukatlık paramı ödeyeceksiniz diye seninle ayrıca görüşecem diye tehtit etmiştir.
dosya numaramı bile vermeden, hala bizden para talep etmesi doğru mudur.

lütfen cevap yazarmısınız. şimdi ne yapamamız gerek karşılıklı güvensizlik oluşmuştur.

saygılarımla

Sn.dünyaminxcx ; Senedi tahsil için vekalet verdiğiniz avukatın bağlı bulunduğu baroya ve suçun işlendiği yerdeki savcılığa vakit kaybetmeden suç duyurusunda bulunun. Dilekçenize avukattan almış oldugunuz makbuz vs varsa onları da ekleyin. Savcılık ve baro mutlaka gerekli tahkikatı yapacaktır. Avukatınızın da yapmadığı bir iş için vekalet ücreti isterim demesine de bakmayın. Sizin gözünüzü korkutmaya çalışmış sadece.

Bu konuda mağdur olan arkadaşlara, avukatı BİMER'e şikayet etmelerini öneriyorum. Avukat hakkında şikayette bulunmak için BİMER'e başvurdum, BİMER şikayetimi Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne göndermiş, akabinde, avukat hakkındaki şikayet dilekçemi ve bu dilekçeme eklemiş olduğum Delil Listemi PTT vasıtası ile iadeli taahhütlü olarak Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne gönderdim. Bakanlıkla yapmış olduğum telefon görüşmesinde, görevli memur tarafından, Adalelet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından avukat hakkında soruşturma açılmış olduğu yönünde şifahen bilgi almış bulunmaktayım.

slm kardeşim ben davayı kazandım 9.5 yılda bitti 480bintl karşı taraf istinifa gitti bu adamın avukatı 8.2 iş kaybına itiraz etmedi itiraz etmemiş tir diye 8.2 iş kaybına ben itiraz ettim diye ıstinifa bas vurdu ust kuruı raporumda sayesinde 19.2 ye yükseldi gercek iş kaybı oranım 19.2 ye yükseldi istinaf bu kararı bozdu 50bintl verecekli oldum işyerime 100bin tl de alacaklı şimdi bizde teymiz cektik bakalım ne olucak avukatımda yalancı çıktı allah canını aldı yeni avukatım toy

lepran

sanırım siz anlamadınız avukatlar yalanda bir numaralar üç kuruş için davayı alana kadar ellerinden geleni yapıp kişiyi kandırır şöyle yaparız böyle yaparız diyerek ama sonuç bellidir kaybetmek baştan uğraşmasa dese kendi üç kuruş alamayacak insanları umutla kandırmak dha kolay ülkede adalet eksik işliyor malesef.

Valla Allah kimseyi avukatın hakimin eline insafına bırakmasın....
benimde başımda bir dava var bugün sabah konuşmak için avukatın bürosuna gittim adam beni içeriye bile almadı girişte kapıda yalandan kağıtları evirdi çevirdi baktı yolladı beni...

mahkeme avukat işleri çok zor işler arkadaşlar eğer arkanız sağlam değilse hiç bulaşmayın bu tarz olaylara inanın kaç gündür benim huzurum kalmadı oda basit bir olay olduğu halde internette biriyle ağız dalaşına girdik hepsi o

neden öyıe kötü diyorsun ysebem bir de şöyıe düşün iyi niyetli şimdi ben sakat kaldım istinaf iş yerimi haksızken haklı duruma düşürdü sürekli iş görememezlik hakım elimden alındı belki ben bu dertle ölürüm ama benim sayemde sgk bana ödüceği paralarla 30 suriyeli çocuğu kurtarır belki 20 afkan çocunu kurtarır istinafdaki yetkili doğru kararı verseydi belki iş veren zafer calıyan o yargıcı işinden edebilirdi benim haksız duruma düşürülmemle 50 çocuk kurtuıdu yargıç işine devam etti iş te adalet budur benim ölmem lazım birdağa doğarsam gelirsem bu ruhların içine işallah sağır dilsiz ayaksız kolsuz doğarım en azından akıl çilesi cekmem lalet olsun adaletin içindeki adaletsizliklere

okudum çok güzel yazmışsın senide yakmışlar beninide ama ben teymize gittim bir umudum daha var belki 2 istinafata adalete denk gelirim diye umutsuz hayeller kuruyorum bakalım ne olucak

merhaba arkadaşlar aramızdaki avukat arkadaşlara meslektaşlarını şikayet edeyim ben bu avukatı ne yapayımmmm,
Yapıcagınız tek şey var avukatın suyuna gidiin ve davayı birlikte takip edin
bu sefer hersyden ahber dar olun uyap ustunden davnın butun dilekcelrini takip edin
okuyun yada okutun bilen birilerine her hafta haftada bir gun uyap vatandaş portalından
butun doyaları bakın yeni eklenen doyaları okuyun herseyden haber dar olun
ozaman avukat size yamuk yamaz sunu unutmayın avukatlar sorularınıza acıklayıcı cevap vermezler
onun icin avukata soru sormkatn cekinmeyin ve gerekiyorsa önemli sorularınızı
ceptelefonunzdan sms yoluya yazılı olarak sorun size yazılı cevap versin ozman asla yamuk yapamz
kısacası siz avukata davayı verin ama avukat sizmişsiniz gibi avukatınızdan surekli bilgi alın
acıklama isteyin tek caresi bu başka da careniz yok şiakyet etmeniz hic bir şey değiştirmez olan olmuş zaten
kimse size tazminat vermez dava acsanızda o dava 20 sene surer belki daha fazla ama yinede siz kazanamzsınız
oyzuden zararın neresınden donersem kardır misali deyip avukatla uzlasın ama bu sefer ipleri elinize alın yola devam edin

Üst Alt