Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atkuyruğu

nuran

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
liseye başladığım ilk gündü hevesli hevesli hazırlandım.Saçımı atkuyruğu bağlayıp aynanın karşısında kkendimi seyrediyordum.(çok güzel olmuştum ya!)annem içeri girdiğinde :
-bu ne! çabuk aç o saçlarını işitme cihazların görünüyor!
-ama anne!
-aması annesi yok çabuk dedim!
deyip açtı saçımı.moralim bozulmuştu bi kere ama yinede gittim okula sıraya girdiğimizde bi bayan hoca gelip benim kolumdan tutup sıradan dışarı çıkardı.400 kişi bi tarafta ben bi tarafta!hemde ilk gün!
ilk gün konuşması yapan müdür beni kürsü tarafa yanına çağırdı :oops: tüm öğrencilere beni gösterip
-sakın ha!okula böyle dağınık,açık saçlarla gelmeyin bozuşuruz sonra!
tabi o sırada bana nasıl baktığını tahmin edersiniz :evil: ben
-ama sayın müdürüm!
-in aşağıya çabuk git topla o saçlarını!
beni kolumdan tutup sıranın dışına alan hoca
-gel buraya.deyip elindeki tokayla saçlarımı toplamaya çalışırken ben
-ama hocam!
-aması hocası yok! derken cihazımın biri yere düştü :cry:
hoca cihazı kaldırıp bana verdi yüzü kızarmıştı :oops: elindeki tokayı cebine koydu.
-niye söylemiyorsun?ben hiçbişey söylemeden sınıfa gittim.ne harika bi ilk gündü ya!!!!
sonra mı ?saçımı örüp gittim tabiii annemin istediği şekilde yani saçlarım kulaklarımı kapatacak şekilde,
şimdi ne zaman saçları atkuyruğu bağlanmış bi lise öğrencisi görsem....
ha bu arada ben yeni geldim !!

aile baskısı...!!!toplum yargısı
iste aileler bazı şeyleri kabullenmedikçe bazı şeylerde hastalıkların oranıda ilerliyor....bir at kuyruğu bir anı bir anne ve bir genç kız ve bir müdür...
valla anne çok büyük yanlış yapmış nolur kızın saçından bi parça cihaz görünmüşse kıyısından köşesinden sanki açıkta bişi kalmış hey yarabbim....
biraz gençlere kendi kararlarını kendisi vermesi konusunda fırsat tanınmalı çok aşırıya kaçmadan...yani bir genç kız saçını kendi kararıyla şekillendirmeli anne baskısıyla değilde o neder bu ne der diye takıp kafa kurcalanmamalı....
öğretim sistemindede bazen hocalar aşağılama durumlarından vazgeçmeli o kızın eli var kendi saçını kendisi toplayabilir
hah keşke o cihaz bin parça olsaydıda o hoca kahrolsaydı....:Dsuratının hali çok komik olurdu cin görmüşe dönerdi...
bende bir cihaz takıyorum kulağıma 8 yaşından beri bu güne kadar allaha çok şükür ne ailemden böle bişi duydum ne toplumdan ne demek o benim ömür törpüm insanlar saf saf bakacak diye rahatımdan eksikmi kalcam valla inadınada saçımı topuzda yaparım kısada:D:D:Dçokta tın...
hatta bir keresinde arkadaşlarımdan biri sormuştu nasıl bu cihaz diye bir hassada çkarıp ona nasıl işlevini anlattıydım....
utanacak sıkılacak ne var....kel kendi başını görmezmiş kim bilir bu yargılayan toplumda yargılanacak neler vardaaaaaa....
ayrıca valla gözlüğüm ve cihazım çok önemlidir...onlara bişi olursa sinirden çıttırırım:Dduymuyomuyum evet duyuyorum ama net değil sanki böle tıkanmış gibi kulağım kendimi zorlamam gerek dikkatimi vermem gerek ama rahata alışmışım vazgeçemem....ki doktor takma dediği halde ki doktorum çok iyi bir doktor....
bir gün cihazımdan olurda kurtulursam mucizevi bir ayrılık olursa VALAL ÇERÇEVELETİCEM.....:D:D:D

Üst Alt