Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik psikoz olanlar ehliyet alabilir mi?

Frkdursun

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Yüzde 45 raporum var ehliyet alabilirmiyim atipik psikoz hastasıyım herhangi bir atak söz konusu değil ataklarım olmuyor ilaç kullanımım var sürekli ama benim günlük hayatıma olumsuz bir etkisi yok nasıl bir yol izlemem lazım ehliyet alabilirmiyim?

@Frkdursun psikiyatri doktoru senden psikotest olman için psikologa sevk edecek . Yapılacak test sonucuna göre 3 doktorlu heyet kararına göre sürücü olur onayı alacaksın . Test sonucu ve durumuna göre onay verilecek veya red yönünde karar çıkacak .

Önemli olan senin test sonucun ve heyetin kararıdır .

Önce aile hekiminden psikiyatriye sevk alacaksın . Psikiyatri heyet doktoruna muayene olman için vezneye 50 TL ücret ödeyeceksin . Doktor seni test için psikologa sevk edecek . Test sonucunu kapalı zarf içinde teslim aldıktan sonra tekrar aynı doktora gideceksin . 3 lü doktor heyet günün de durumun değerlendirilecek ve karar çıkacak .

Ben de psikozum.Benim de velayet davam vardı o yüzden pürüz çıktı bugün.Sulh mahkemesine başvurdum daha doğrusu adliyenin e-mailine dilekçe yazdım hemen aradılar heyete girdim.Doktorlar remisyonda dedi ve kısıtlılığı kaldırdı ancak,nüfus müdürlüğü sisteminde hala kısıtlı görünüyormuşum.O yüzden yarın adliyeye gidip kırmızı mühürlü kısıtlılığın kalktığına dair belge ile yeni biometrik fotoğraf(fotoğrafım mevcuttu,olmaz dediler) götüreceğim.Sağlık raporuna gelince aile hekimine gittim beni psikiyatriye sevk etti;doktor bazı sorular sordu ve 2.grup sürücü olur raporu verdi.

benimde yüzde 45 atipik psikoz engelli raporum var yılda bir kontrol şartı ile 1.grup sürücü olur raporu aldım.hatta temmuzda ehliyet yazılı sınavına giricem.

fringe

Bende şizofreni hastasıyım.%45 engelim var.Size şöyle bir sorum olacak ehliyetinizi tekrar yenilemek istediğinizde hangi tarihler arasında başvurmanız gerekiyor.Yenilemek için ne kadar süre veriliyor.???

Atipik psikoz hastasıyım. Ehliyet alabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar atipik psikoz hastasıyım acaba ehliyet alabilirmiyim
Atipik psikoz olupta ehliyet alan varmı yada başka bir psikolojik rahatsızlıkları olan ehliyet alan varmı
Nasıl bir süreç izlemem lazım
Nereye başvurucam yardım ederseniz sevinirim
B sınıfı otamatik almak için ne yapmam gerekiyor?

Lütfen bilenler yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar

Frkdursun

Kullanılan ilaçlara ve hastalığın düzeyine göre doktorun kararı belirleyicidir. Duruma göre 1-2 yıl süreli ehliyet onayı da verilebilir, hiç verilmeyebilir de.

Frkdursun

Tabii ki. Ama ben olsam kontrolümü yapan doktoruma danışır, ondan onay alır, onun yönlendirdiği hastaneden rapor talep ederdim.

bilen var mı acaba ? 2018'de araba ehliyeti aldım. 2020'de ilk psikiyatrı tanı koyuldu bana. atipik psikoz hastasıyım. araba kullanmama engel olurmu bu rahatsızlık. ayrıca engelli raporumda var.

Üst Alt