Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik psikoz hastası olarak hangi oranda rapor alabilirim?

bireda

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
10
Merhaba ben %45 psikolojik engelli bir bireyim . Şimdi trevicta 350 mg ve Sormodren 4 mg kullanıyorum . Yüzde kaç engelli raporu alırım . A tipik psikoz hastasıyım

%45 psikolojik engelliysen başka hangi raporu soruyorsun ?

Kontrol muayahanesi koydular. Bu ilaçlarım yeni . Şimdi alsam yüzde kaç alırım ?

(y)% yüzde kaç alacağına , gireceğin heyet (kurul) karar verir. Tedavi geçmişine, epikriz bilgilerine göre karar verirler Şimdi sen bu detayları yazmadan "yüzde kaç alırım" diye sorarsan biraz havada kalır. Tahmini olarak " yüzde şu kadar" alırsın demek de biraz saçma olur.

Trevicta 350 mg ve sormodren 4 mg kullanan arakdaşlar yüzde kaç aldınız ?

@bireda, Atipik Psikoz için verilen oranlar bu şekilde.

Atipik veya baska türlü adlandırılamayan psikozlar
a) Tedaviyle işlevselliği düzelen %0
b) Tedaviyle işlevselliği kısmi düzelen %40
c) Tedaviyle işlevselliği düzelmeyen %80

Son düzenleme:
Biz heyete girdik annemde 40 yıldır kullandığı antidepresan ilaç raporları mevcut doktora söyledim enson kullandığı ilaçlara baktı e nabızdan görüyorum dedi resimdeki gibi yazdı oran yok nasıl olacak bilemedim.

Resim: https://i.hizliresim.com/ph3k1c8.jpg

Paxsera ve desyrel.

Anksiyete boz.

Düzenli kullanıyor ve kontrolleri varsa %20

40 yıl uzun bir süre...sürekli ilac kullanıp takipleri varsa 40 verilebilir...yönetmelik öyle diyor. @samsunspor,

Bu yönetmeligi anlayamiyoruz ki oguzhan 2015 den 2024 e recetelerinin dokumunu aldim enabizdan gorsun baksin diye ilaclarida tek tek isaretledim 15 sayfa vardir bakmadi bile. paxera 20 mg 2019 a kadar raporlu sonrasinda pandemi zaten otomatik yenilendi ps. Doktoru bu 2019 raporu dedi doktor hanim dedim evet ama raporlar uzatildi pandemi vardi saglik ocagi doktoruda yazabiliyor duzenli alinip kullanilmis ilaclar enabizda da var yani olan neyse yazsin inan 1 puan bile istemem fazladan cok zor bu rapor isi dilenci gibi goruyor doktor seni. Orani sanirim heyet gunu verecek psikiyatri

Üst Alt