Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Asperger sendromlu olduğum için koşu veya kros yarışlarına bende katılabilir miyim?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
Asperger Sendrom'lu olduğum için koşu ve kros yarışlarına bende katılabilirmiyim. Bunun için ne yapmam gerekir? Bu alanda kendimi yetiştirmek ve yarışlara katılmak istiyorum. 100 metre falan. (Aspergerliler kategoriside varmıdır)

(LÜTFEN BU KONUYU BAŞKA KONULARLA BİRLEŞTİRMEYİNİZ)

merhaba,

araştırmakta fayda olabilir tabii ama ben kendi alanımda (alanlarda) normal insanlarla yarıştım. pek yarışma da denmez ama ..çünkü aslında kendimi geliştirmeye çalışmak amaç.

ama tabi böyle olunda ister istemez başkalarını geçmiş oluyorsun misal yabancı dil sınavlarından birinde puanım 85. (100 üzerinden) bu aslında mutlak bir değerlendirmeye tabi olduğundan tam olarak kimseyle yarışmıyorum ama biçok kişinin bu tarz sınavlarda sorun yaşadığına da eminim.Onların puanı düşük olduğunda , ben otomatik olarak onlardan yüksek puan almış oluuyorum.
,bu bahsettikleriniz sanıyorm spor ama bence yapabilecekleriniz vardır.

ben teşvik ediciyim şahsen ,ayrıca konuyu doktorunuza danışmanız daha yerinde olur. pekala almakta olduğunuz bir ilaç böyle bir yarışmaya engel de teşkil edebilir. Diğer taraftan eğer onaylarsa o zaman var gücünüzle antrenman yapın derim. bu arada ben bi ara kendi doktoruma şunu sormuştrum : ilaçların istenmeyen etkilerini nasıl azaltabilir veya yok edebilirim o da bana "spor yaparak" demişti.

hayırlısı..

ayDÜNYAvazo

merhaba , kişisel görüşüm "olmadığı" yönünde. Yinede bu başlığa konu hakkında tecrübe sahibi birilerinin yazmasını bekleyebilirsiniz.

Ama "Terry Fox" 'u okuyun derim. . . (biyografi)

Üst Alt