Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerden muaf oldum. İşe girmede engel olacak yerler var mı?

yüzde 40 altında rapor alırsan engelli statüsünde çalışamazsın en az %40 olacak rapor oranı

Daha çok gençsin sen 20 yaşındasın. Ben askerliği bitireli 16 yıl olmuş şuan SSK ve EMEKLİ SANDIĞI dahil 4820 gün primim var. 9 buçuk yıldır psikiyatriden tedavi olmaktayım ben.

Mesela Ahmet örnek verecek olursak. Ahmet çalışamıyor hiç. Ahmet sen devletten herhangibir maaş alıyormusun?
SANA SORUYORUM Ahmet sana.

Mesela Ahmet örnek verecek olursak. Ahmet çalışamıyor hiç. Ahmet sen devletten herhangibir maaş alıyormusun?
SANA SORUYORUM Ahmet sana.
Sana sordum

Ahmet T

Neden almıyorsun. Enazından engelli maaşı alıyor olman gerekiyor. Çünkü anladığım kadarıyla sen sürekli olarak çalışamıyorsun herhangibir işte.

2022 maaşımı kestiler evde tek yaşamam gerekiyormuş

ayDÜNYAvazo bana istemediğim halde verdiler çürük raporunu şuan onay bekliyorum onay gelince itiraz edicem askere gidebilirim inşallah gidemezsem artık bakacam başımın çaresine

Mağdur çocukbence silah tutamazsın askere gitsen bile birde daha çok hasta olabilirisin

bende çalışmak istiyorum halüler sen çalışamazsın doğanda yok diyorlar

Ahmet T mecburum gitmezsem bu sefer dışarda kimse iş vermez engelli raporu da vermezler çünkü bi rahatsızlığım yok bilmiyorum kafam çok karışık

kardeşim çok garip bi ülkede yaşıyoruz cidden bak şöyle dönüp bi bakıyorum uğraştığımız şeylere de çok saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz.

Merhaba arkadaşlar; Herkes deneyimlerini yazmış bende paylaşayım dedim. Arkadaşlar; Ben 2005 te hastalığmı fark etim hatta 2004 pardon.. Askerde yaşadığım olumsuzlar netiesinde 10 ayşık tedavi sürecinin ardından "ne kadar tedavi denirse artık" 4 farklı teşhisle psikiyatrik engelli olduğumu öğrendim. Doktor a Çalışmak istiyorum demeseydim bana daha yüksek rapor verecekti.Ama %45 aldım.. Özel seötkröde üç farklı firmada 1565 gün sigortam oldu.. Daha sonra 2011 yılında memuriyete girdim. Halen çalışıyorum Kamu personeliyim. Bana "askerden muafiyet alma iş bulamazsın" diyenlere inat, Üniversite yi de bitirdim ikincisini okuyorum çift mesleğim var diuyebilriim. Emekllğime 8 ay kalmış şurda özel sektörde istediğim şartlarda bir iş olsuğu takdirde çalışırım aksi takdirde memuriyete devam etme planım var. Ama ileri de ne olur bilinmez bir çok sürpriz var..Diyeceğim şu ki; Umudunuzu kaybetmeyin; Herkes kendi öyküsünün kahrmaanı olmak için doğmuştur.. Unutmayın bunu!!!

DJ_BORAN abicim şimdi sana bi sorum var benim elimde uyum bozukluğundan askerliğe elverişli değildir raporu var benim devlet işine girebilmem için illa engelli raporu mu almam gerekiyor yoksa bu çürük raporu bana sorun çıkartır mı

Engelli raporu alman laızm her hangi bir sorun çıkarmazlar. Sen engelli personel olduğun için pekala memuriyet yapabilirsin. Çok çok Askeri kurumlara giriş yapamazsın..

Hayatımda iş bulma konusunda hiç ama hiç bir zaman zorlanmadım. Lisan bilmenin, iyi bir lise ve iyi bir üniversite bitirmiş olmanın faydalarını gördüm. Bütün bunlar sol ayağımda felcin olumsuzluklarını silip attılar.
İş veren işçisinden, memurundan alacağı verimi düşünür, sakatlığa bakmaz.
Selametle ve sağlıcakla.

En fazla "MUAF" damgası yersin bu senin için hiç kötü birşey değil yani. Zaten herkes askerlik yapamaz ki.

ayDÜNYAvazo alifatih1958 DJ_BORANabi şimdi benim söylemek istediğim ben bu çürük raporuna rağmen işe girebilir miyim? İşten kastım devlet işi değil fabrika, tekstil falan eğer giremezsem dediğiniz gibi engelli raporuna mı başvurayım?

Bence sen kafana çok kötü takmışsın. Bilemiyorum belki elinde değildir. Derdine çaremi aramaktasın. Bunu düşünmekte kendine engel olamıyorsun çok sıkıntıda ve enkötüsü de bunalımda olmalısın ki bu durum çok kötü bence. Sana kendimden bir örnek vereceğim belki o zaman rahatlarsın Zaten yaşında küçük bu arada.

Sana kötü bir haberim var. Ben 13 yıl önce TSK dan "TSK DA GÖREV YAPAMAZ" raporuyla ayrıldım. Bu rapor sonucu ben yıkıldımmı sence "HAYIR YIKILMADIM BEN". Orduda 2,5 yıl görev yaptım. 2010 da özel güvenlik belgesi aldım ve SSK da toplam 2615 gün primim var şimdi. Vede 2019 MART ayından beridirde kamu kurumunda hizmetli olarak görev yapmaktayım.

BUNLARI BİLDE YOLUN AYDINLANSIN BENCE.

ayDÜNYAvazo sağol abi biraz rahatladım sen böyle diyince ama insana çürük verince ister istemez insanın zoruna gidiyo işe yaramaz gibi hissediyom kendimi

Mağdur çocuk

Ha diyeceğim o ki çelikten çürükten korkma sana bu bir abi nasihati, HE BİRAZ DA GÜLECEKSİN ŞİMDİ.
😁😁😁😁😁

Engelli iş bulma çok daha kolay tabi burada yaşadığın şehir ve oranın fabrikası vs önemli
İskenderun'da her yer fabrika ve rahatlıkla iş bulabilirsin iş beğenmezleri saymazsak

Kendi rızamla kısa dönem askerlik yaptım. Ama zorlandım ve çürük raporu verdiler. Memur olduğum için sorun çıkartmadı. En azından deneyim oldu.

Askerlikten muaf olup özel sektörde çalışan varmı?

Arkadaşlar askerlikten muaf olup özel sektörde çalışan varmı aranızda?

Üst Alt