Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aşağıdaki sorulara mantıklı cevap verebilecek misiniz? :-)

Sehribanu

Aktif Üye
Konular
152
Reaksiyonlar
0
Ben en çok bunu beğebdim :)Asansör düğmesine birden fazla kez basmak asansörü daha mı hızlı getirir?

Aşağıdaki sorulara mantıklı cevap verebilecek misiniz?
* Tarzan'ın neden sakalı yoktur? Köse değilse, traş olmayı ormanda nasıl öğrenmiştir?
* Pillerinin bittiğini bilmemize rağmen, uzaktan kumandanın tuşlarına neden daha sert basarız?
* Kamikaze pilotları neden kask takar ki?
* Bebekler 2 saatte bir uyanırken, insanlar neden rahat uyumayı 'bebekler gibi uyumak' şeklinde tanımlar?
* Nasıl oldu da uzaya gitmemiz, bavullara tekerlek koymayı akıl ettiğimizden önce oldu?
* İnsanlar neden yüksek binalara çıkıp dürbünle aşağıya bakmak için para verir?
* Bir ineğe bakıp; 'Şu sallanan pembe şeyleri sıkacağım ve içinden çıkanı da içeceğim! ' diyen ilk insan kimdi acaba?
* Peki; 'Şu tavuğun kıçından çıkan ilk şeyi yiyeceğim' diyen ilk insan kimdi?
* Neden ekmek kızartma makinesinin ekmeği yakan bir sıcaklık ayarı hep olur?
* İnsanlar saati sormak için bileklerini işaret ederken, neden tuvaletin yerini sormak için kıçlarını işaret etmezler?
* Az sonra sizi muayene edeceğini bile bile, jinekoloğunuz siz soyunurken neden odayı terk eder?
* Domuzlar terlemezken, insanlar neden 'Domuz gibi terledim! ' derler?
* Asansör düğmesine birden fazla kez basmak asansörü daha mı hızlı getirir?
* Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar? Bunun cevabı 'öne-arkaya sallanırlarsa yanlış anlaşılır' olabilir.
*Neden sınavlarda '4 yanlış bir doğruyu götürür' şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da; '4 doğru bil, bir doğru da bizden' şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
* Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde 'en kısa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
*Bir programı kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programını satın aldıktan sonra 'kabul etmiyorum' seçeneğini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?
*Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep 'ti'dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç 'ti' diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
* Neden futbol takımı olan Ajax 'Ayaks' diye okunur da, temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur?
*Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' diye yazılır? Hipokrat yemininde 'arabamı temiz kullanacağım' şeklinde bir madde mi vardır? Bir arabayı sadece doktorlar mı temiz kullanır?

Bu kafayı daha hayırlı işlere kullansan bence kurtuluruz ekonomimiz yükselir acayip fanastik şeyler olur -.

O zaten kafasını bir hastanede sizin gibi insanları iyileştirmek için kullanıyor alivyon hanım siz neyi kurtarıyorsunuz acaba?

Bu kafayı daha hayırlı işlere kullansan bence kurtuluruz ekonomimiz yükselir acayip fanastik şeyler olur -.
Mizah ruh sağlığı için çok faydalı,insanların mutluluğu için çalışıyorum.. İnsanlar güldüğünde depresyona yakalanma oranı azalır :)
Bu zekayla ancak bu kadarını başarıyorum..Buyrun siz ekonomimizi yükseltin.Kim tutar sizi :):p

erkekler aptal kızlardan hoşlanıyor, bırakın artık şu zekilik saçmalığını kızlar :D

erkekler aptal kızlardan hoşlanıyor, bırakın artık şu zekilik saçmalığını kızlar :D
Haklısın Selda,zeki olmak gibi bir kaygımız yok zaten:p

Sadece ekonomi yükseltenler zeki gibi bir sonuç çıkarabiliriz bu yorumdan...bu da paylaşım kadar ilginçti. :) paylaşım için teşekkürler Sevgili Şehribanu..:)
Gerçekten yorum ilginç olmuş :pBen teşekkür ederim Ayşegülcüğüm :)

O zaten kafasını bir hastanede sizin gibi insanları iyileştirmek için kullanıyor alivyon hanım siz neyi kurtarıyorsunuz acaba?

Beni mizahtan kurtarmaya çalışıyor,güzel bir çalışma :p

İşsizim ben hepsini cevaplıycam :D

1- küçükken oyun oynarken karınca yumurtalarını kırmış yüzüyle sanırım...:D
2-Çıkmadık candan ümit kesilmez kafası yaşadığımız için ..:)
3-Uçağıyla hedefe çakıldığında kafayı koruyum diye düşünüyorlardır belkide (alışkanlık )
4-Saflık olabilir bebek saflığı ..:)
5-Allahtan uzaya çıkıp bavula tekerleği bulmuşlar bize kalsa "eller ay'a biz yaya"olurdu artı bavuluda sırtlar ayaklarını yerden yine de keserdik :)
6-Uzağa bakmak eyvallah da aşağıya bakan sivri zeka varıdır acaba? :)
7-Hocam valla tanımıyorum :)
8-İneğin memesine sarkan sapıkla aynı kişi olabilir zannımca :)
9-Kimisi yanık sevdiği için olabilir
10-Küçük çişi geldiği için olabilir..:)
11-Şükür bi o kaldı muayene olmadığım...:)
12-Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorla aynı mantık olsa gerek :)
13-Getirmez ama etrafa "bakın işim acele önce ben binmeliyim " mesajı vermek istemeden olabilir..:)
14-Sarıldığında sırta birkaç kez vurmanın dövme olarak algılanabilitesi olduğu için
15-Eğitim zaten ezbere dayanıyo birde beleşe alıştırmayalım diye düşünülmüş olabilir..
16-E dolmuşsa önce indirmek gerekir ki yer açılsın..:)
17-Deneyenler çıkmıştır muhtemelen :) proğramı kuramayınca doğru yolu bulmuşlardır..:)
18-Boru sesine "bo" diyen biriyle henüz karşılaşmadıkları içindir..:) ben karşılaştım pis oluyor :)
19-Tamamen ingiliz oyunu "C" yi de işlerine geldiği gibi kimi zaman "K" kimi zaman da "S" diye okuyo alçaklar :)
20-Hasta muayene etmekten arabaya mı binebiliyo gariplerim..Kullanılmayan araba yeni kalıyor birde "Bayandan temiz araba" var ama konuyla alakasız :)

Oldu birileri batırsın ben al atayım :D

Benim bildiğim tarzanlar sakkalı zaten yada yabani arı balıyla ağda yapıyordur.:)

Çıkmayan candan umut kesilmez son bi gayretle o kanalı değşip benim stilimi izlemezsek olmaz.d

Belki o pilotlarda şapkaısız çıkmam abi diyenlrdendir tarz meselesi..

Uyknun süresinden ziyade bebeklerin doğal olarak tatlı olmalarından...Bknz öküz gibi uyuyanlarda mevcuttur:D

Zevk meslesi ŞAHSEn bende verirdim dürbün önemli:d

Görütü olarak hoş görünmştür istem dışı dokununcada sütle karşılaştı boynuzu merak edip onu tutmasından daha mantıklı..

Bunun sebebi merak olabilir insanların içindeki keşfetme arzuu ve merak muhtemelen kakasında merak edip tatmıştır bunu deneyen

Benden bu kadar hayat zaten tuhaf vapurlar felan:D

* Pillerinin bittiğini bilmemize rağmen, uzaktan kumandanın tuşlarına neden daha sert basarız?
biz bitti demeden bitmez. bide nasrettin hocayı tanımış çocuklarız ya tutarsa :p

Bebekler 2 saatte bir uyanırken, insanlar neden rahat uyumayı 'bebekler gibi uyumak' şeklinde tanımlar?

bebeklerin uykusu 2 saat ama yetiyor. hemde mışıl mışıl huzurla. bide sallayan ninni söyleyende var ohh keyif onların. kıskanılmayı hakediyorlar :D

İnsanlar neden yüksek binalara çıkıp dürbünle aşağıya bakmak için para verir?

tamamen keyfi. zira benim kafamı uzatıp aşşaya bakma lüksüm olmadığı halde nefes alıp verebiliyorum Hamdolsun yokluğu canımı yakmıyor :D

Bir ineğe bakıp; 'Şu sallanan pembe şeyleri sıkacağım ve içinden çıkanı da içeceğim! ' diyen ilk insan kimdi acaba?

faydalı kıskanç biri olduğu kesin. şöyle yani. inek yavrusuna süt verirken gördüyse o içerse bende içerim mantığıyla günümüze gelmiş olabilir :D

Peki; 'Şu tavuğun kıçından çıkan ilk şeyi yiyeceğim' diyen ilk insan kimdi?

acıkmış biri olabilir.

Neden ekmek kızartma makinesinin ekmeği yakan bir sıcaklık ayarı hep olur?

farklı ekmek çeşitleri var. hepsini yakar diye bişey yok.

İnsanlar saati sormak için bileklerini işaret ederken, neden tuvaletin yerini sormak için kıçlarını işaret etmezler?

:eek:

* Domuzlar terlemezken, insanlar neden 'Domuz gibi terledim! ' derler?

bunu diyenlere sormak lazım :D

Asansör düğmesine birden fazla kez basmak asansörü daha mı hızlı getirir?

bunu geçen gün asansör beklerken düğmeye hızlı bi şekilde basarak gelmesini bekleyen bi vatandaşa sordum. o kadar yoğun ki algılamadıysa diye dedi. hıı dedim :D

*Neden sınavlarda '4 yanlış bir doğruyu götürür' şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da; '4 doğru bil, bir doğru da bizden' şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

genel olarak yanlışımızı bekleyen bi sistemmi desem insanlar mı desem. alayımı desem. kısacası senin gerilemen benim işime gelir diyen bi olay var.

geri kalan sorulara laf olsun torba dolsun cevabı verdim sayılsın lütfen :)

Üst Alt