Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aracım pert oldu. Kasko nasıl ve ne kadar ödeme yapacak?

Nihat kılıç

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba iyi günler 2019 yılında ÖTV indirimli araç aldım.
10 gün önce kaza yaptım araç serviste 300 bin civarı hasar kaydı oluşmuş muhtemelen pert karşı taraf hatalı.
Öğrenmek istediğim konu; Kasko şirketi çoğu kişinin söylediğine göre aracın pert olup olmayacağını bana soracakmış eğer pert olsun dersem aracımın piyasa değerini hesaplayıp indirimi piyasa değeri içinden düşüp bana öyle ödeme yapacakmış.
Bu durumda kaybım var sonuçta kasko yaptırırken bana ÖTV li araç diye kasko yapmadılar.
Eğer başına gelen var ise yada bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Kasko şirketi ÖTV siz ödeme yapacaksa ÖTV i vergi dairesine ödemesi gerekmektedir yoksa ÖTV siz araç alamazsınız ÖTV li ödeme yaparsa siz ÖTV i vergi dairesine ödeyip ÖTV siz araç alabilirsiniz

merhaba ,
normal araçlarda pert işlemleri trafikten çekme belgeli olarak işlem yapılırı
engelli veya ötvsiz araçlarda ;
bazı sigorta şirketleri sigortalı ötv den tekrar yararlansın diye aracı hurdaya çıkararak pert eder, ancak hurda araçlar bildiğiniz üzere sovtajı yani hasarlı hali çok değerli değildir ,
piyasa - sovtaj değeri hasar onarım rakamının altında kalırsa yani sigorta şirketinden daha az para çıkarsa hurda belgeli pert eder ve tekrar aracı alırsınız . ama onarım rakamı daha düşük kalırsa sigorta onarım verir.

Üst Alt