Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Araba alırsak oğlum için aldığımız bakım parası kesilir mi?

n.can

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar, benim %95 raporlu 3 yaşında oğlum var. bakım parası alıyoruz. 6 ay önce babam bize ev aldı, şimdide ötv siz araba almayı düşünüyor. arabayı alınca maaşımız kesilir mi? ben asgari üçretle çalışıyorum .
saygılar

alınıcak araba binek otomobilse kesilmez
ticari sınıfa giriyorsa para kazanmak için olduğunu varsayıp
aylık gelirinizin artdğını düşünüp belki kesebilirler

Ticari arac olmadığı sürece kesilmez..

araba alarsam maaşım ne olur

arkadaşlar sıfır araba almayı düşünüyoruz ev kendimizin birde araba alırsak maaşımız kesilme ihtimali varmı ben araba aldım vede maaşım kesilmedi diye yazan somut bir örnek varmı çok çelişki yaşıyoruz lütfen yardım

benim de %80 özürlü oğlum var.öyle ötvsiz araba alınabiliyor mu? özürlü kişinin kendisi alabileceğini sanıyordum.yani yaşının büyük olması gerekiyodur diyordum.nasıl ve neşekilde almayı düşünüyorsunuz paylaşırsanız sevinirim.ben de bakım aylığı alıyorum.

Oğlunuzun üzerinden araç alabilmek için en az %90 rapor olması gerekir bu durumda olursa sıfır araçta %37 ÖTV den faydalınabilinir yalnız araç 1600 motoru gecerse ÖTV den faydalanmak %10 a düşüyor sıfır araçta KDV indiriminden den faydalanamıyorsunuz sadece ÖTV

Üst Alt