Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Antipsikotikler ne kadar süre kullanımdan sonra tam etkisini gösterir?

Konular
15
Reaksiyonlar
2
Herkese iyi forumlar. Soru başlıktaki gibi, bilgisi olupta yanıtlayan olursa çok makbule geçer ve çok sevinirim. İyi akşamlar...

valla 2015 den beri kullanıyorum hiçbir etkisi yok bence yalan dolan

ahmetrıza24 1 aydan önce az etki gösterir tam etki 2 ay ve sonrasında başlar 6 ay sonra doznayarlamasına rağmen yeterli etki gözlemlenmemiş veya fazla yan etki olmuşsa ilaç değiştirilmelidir.
Mustafa788. Eğer fayda göremiyorsan farklı doktor ve farklı ilaçları/dozları denedinmi ilaçlar sayesinde hayatını devam ettirebilen çok sayıda hasta var.
Birde tedaviye dirençli ilaçların fayda etmediği hasta grubu var siz bu gruptan olabilirsiniz.
Ama fayda görüyorsunuzdur neticede foruma yazabiliyorsunuz ha dersiniz ki sıfırlanmıyor kimsede sıfırlanmıyor kabul edilebilir seviyede olması yeterli sayılıyor.

İlaçlar hakkında, bir bakar mısınız?

Normalde günde 400mg solian ve 10mg rexapin kullanıyorum fakat tam olarak iyileşemiyordum. Şimdi yeni doktora ve yeni tedaviye geçtim. Ağırlıklı olarak Anafranil'e yönelecekmişiz takıntılar için, ama bende psikozda var. Şimdi günde 20mg rexapine geçtim. Sizce bu doz psikoz için az mı? Bana az gibi geliyor da, doktorlarda konuşamıyorum. Haftasonu...

Normal mi? Mesela 2 gün önce, gece, arkamdan biri gelirken, "beni bıçaklar mı", "bıçaklayacak mı?" Tarzı düşüncelere hakimdi zihnimde. Klozapin içiyorum ya, basit ilaç mı, üstüne 12MG Invega içiyorum. Böyle bir şey nasıl olabiliyor arkadaşlar? Fikri olan fikrini paylaşabilir mi? Deneyimli deneyimsiz, fark etmez. El elden üstündür. Herkese geçmiş olsun.

600mg KLozapin içiyorum

@ahmetrıza24, O düşünceler normal değil ve kullandığın ilaçlar etkili ilaçlar dozda gayet yüksek.
Bu ilaçlarla ve bu dozlarla olmaması lazım ama bir iki sefer olduysa geçiçi bir durumdur devam ediyorsa doktorunuzla konuşun.
Bazen beyin bir şeylerden etkileniyor ilaçlara rağmen bu tür şeyler olabiliyor devamı gelmiyorsa kabul edilebilir ama sık sık olmaya başladıysa doktorunuzla bir konuşun mevsim geçişlerinin de bazen yapabildiği söyleniyor bu durumları.

@ahmetrıza24 ... Aynen; ben de Clonex 6oo mg kullanıyorum. İlave olarak da 25 mg seroquel içiyorum """Mesela 2 gün önce, gece, arkamdan biri gelirken, "beni bıçaklar mı", "bıçaklayacak mı?" Tarzı düşüncelere hakimdi zihnimde.""" diye yazmışsın Aynısı bende de var Buna hezeyan diyorlar. Başlıktaki soruna gelirsek antipsikotiklerin etki gösterme süresi kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Kullandığım clonex için yazarsam ilk ay içinde endikasyonlar işlemeye başlar. Zaten bilirsin klozapine ilk başlayınca her hafta kan tahlili yaptırıp WBC (hemogram) değerlerine bakıyorlar. Ondan sonra ayda 1 şekline dönüşüyor.

Bendeki şüpheler 5 mg olanzapin ile iyileşti ama sesler kaldı

Üst Alt