Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Antalya'da zihinsel engelliler için okul var mı?..

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
502
Dün bana gelen bir mesaj.
Antalyalı arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar düşüncesiyle, buraya taşıdım.

[size=4]Sayın Yetkili ,

Internett üzerinden ihtiyacım olan bilgilere ulaşamadığım için sizden bir konuda yardım rica edecektim.

Antalya'da Zihinsel Engeliler için -özel veya devlet- okul var mı?
Varsa, telefon veya adreslerine nasıl ulaşabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşkkür eder,

saygılarımızı sunarız[/size]

M.E.B. Zihinsel Engelliler (Eğitilebilir) Okulları:
Akdeniz Mesleki Eğitim Merkezi:
Telefon: 0242 332 41 60

Bir de AÜ'de zihinsel engelliler konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını biliyorum. Gerekli bilgiye AÜ'den ulaşabilirsiniz sanırım.
[size=4]Akdeniz Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu
Yrd.Doç.Dr. Dilara Sevimay ÖZER: ozerk@ufuk.lab.akdeniz.edu.tr

BiLDiRiLER:
1) "Zihinsel Engelli Çocuklar için Beden Egitimi ve Spor Aktiviteleri"
2) "Zihinsel Engelli Çocuklarin Devam Ettigi Meslek Okullarinda Beden Egitimi
Uygulamalarinin incelenmesi"
3) "Türkiye'de ki Beden Egitimi ve Spor Yüksek Okullarinin Engellilere Yönelik Çalismalarinin incelenmesi"

Kaynak: [/size]

Tanıdığım bir dostun kuruluşunda emeği olan AKDENİZ Zihin ve Hareket Engelli Bireyleri Destekleme Derneği var. Adres ve telefon bilgileri:

Adres: Muratpaşa Mah. 568. Sok. No: 5-A Antalya
Telefon: 0-242-244 88 79
e-mail: hfidan@genagri.com

kısmetse bayramda kardeşim gelecek o dilara hocayı tanıyor ve onunla iltibata geçer ve gerekli bilgileri buraya yazarım ayrıca babam da araştıracak en kısa sürede yardımcı oluruz size

unutmadık üstünde çalışıyoruz ama istediğimiz kişilere ulaşmaya çalışıyoruz en kısa zamanda sonuçu yazacağım

arştırıldı ve türkan hanımlan telefonla görüşüldü onun aradıgı zihnsel engelliler için degil körler içinmiş yaptıgım araştırmada yerini bulamadım ama bilelecegini tahmin ettigim tel numaralaırnı verdim buraları ararsa mutlaka bir netice alacagını söyledim bende bir koldan araştırmaya devam ediyorum.

Üst Alt