Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annemin babasının aylığını alabilme şansı var mı?

theboy

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
2
Merhabalar herkese selamlar. benim bir sorum olacak konu yeri yanlış ise çok özür diliyorum.

Şimdi annemin ölüm aylıgı var ama evde 2 kişiyiz ben engel aylıgı almaktayım başvurum yeni onaylandı annemin babasının aylıgını alabilme şansı varmı tek kız digerleri erkek kardeş para yetmiyor borc üzerindeyiz hep. bilgilendirirseniz sevinirim.

Eğer dedeniz farklı bir kurumdan emekliyse anneniz ölüm aylığına ilaveten yetim aylığı da alabilir. Ama gelirdeki bu artış belki engelli aylığınızı etkileyebilir, bu yüzden iyi hesap etmek gerekli.

cardinals Merhaba, Yanlış anladınız annem engelli aylıgı almıyor annem için tam olarak sordugum şey şu

Annem ölüm aylıgı almakta babam vefat ettiginden beri. şimdi ise babasının aylıgınıda almak istiyor dul oldugu için annem alabilir mi onu sormak istedim.

theboy Doğru anlattım ama yanlış anlaşıldım sanırım. Tekrarlamak gerekirse anneniz yetim aylığı alabilir burada sorun yok. Sorun gelir artışı olduğu için sizin engelli aylığınız kesilebilir, onu demek istemiştim.

Hee anladım ustam kusura bakmayın. biraz başım agrıyorda o yüzden öyle sandım sanırım ^^ cardinals Teşekkür ederim bilgilendirme için.

theboy Geçmiş olsun. Rica ederim ne demek, birbirimize yardımcı olmak için buradayız zaten. Elimizden bir şey geliyorsa ne mutlu bize. :)

cardinals Baya gün oldu ama sormak istiyorum annem nereye müracat etmesi gerekiyor yetim aylıgı alabilmesi için?

Bulunduğunuz ildeki SGK müdürlüğüne başvuruda bulunabilirsiniz.

cardinals
2008 sonrasi hem kocadan hem babadan olum ayligi almak kaldirildi
2008 oncesi bile olursa sigortali ve bagkur emeklisiyse koca ve baba alamiyormus
biri emekli sandigi biri sigorta veya bagkur olursa alabiliyormus

2008de butun kurumlar SGK adi altinda birlestirilince cift maas yok

GRAHAM BELL Evet haklısın, dediklerim 2008 yılı öncesi için. Onda da kişinin babası vefat ettiğinde evli olmama şartı vardı bildiğim kadarıyla. Oldukça karışık işler gerçekten.

cardinals GRAHAM BELL Üzdü gerçekten bu ülkeyi iyice bozdular usta ya ah eskiler geri gelse keşke. yada tamamen dünya yok olsun Allahım en iyisini bilir tabi. Seçimde yine bitersek artık bu ülkede barına şansımız %0 herşeye %200 zam + yabancılar'da full artacak ve g.o ülkenin bitişi için . koyulacak. Sağolun bilgilendirme için.

Üst Alt