Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anneme ve babama bakıyorum. Evde bakım maasi alir miyim?

BsB

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Babam kalin bağırsak ameliyati gecirdi 1metre kadar bagirsagi alindi kolostomi torbasi kullaniyor dışkısı kolostomi torbasina doluyor idrarini da yapamiyor sonda takili idrarida torbaya doluyor yani ağır yatan hasta 5 ay oldu ameliyat olali yaşı 89 annem de 2 dizinden ameliyat oldu platin takildi ama saglikli olmadi ayakta duramiyor yuruyemiyor yasi 76 bende babama anneme baktigim icin calisamiyorum acaba evde bakim maasi alabilirmiyim.

Yanliz benim down sendromlu kizim var 5 yasinda, eşim evde bakim maaşi alıyor bende 2022 maası alıyorum baska herhangi bir gelirim yok.

Babam yaslilik maasi aliyor 78tl annemin emekliligi yok bir geliri de yok.

Şimdiye kadar herhangi bir işlem yaptınız mı acaba? Yapmamışsanız, ikisi için de Engelli Sağlık Kurulu Raporu Düzenlemeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi 'den birine rapor almak için başvuru yapın. % 50 ve üzeri 'ağır özürlü' ibareli olursa raporları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü'ne yapın başvurunuzu. Evdeki ikinci bakıma muhtaç engelli iki kişi olarak sayılıyor. Yani hesaplaması değişik yapılıyor. Ayrıca son karar zaten eve gelecek olan heyetin. Gerekli incelemeyi kurum yaptıktan sonra kararı verir.

Üst Alt